Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Čiastočná uzávierka cesty kvôli výstavbe kruhovej križovatkyVytlačiť
 

1.jpg   2.jpg

3.jpg   4.jpg

Do konca augusta 2017 by mala trvať čiastočná uzávierka cesty III/3080 v prieťahu mesta Poprad na križovatke ulíc Slovenského odboja a Karpatskej. Uzávierka je vyznačená prenosným dopravným značením a doprava je riadená prenosnou svetelnou signalizáciou. Kvôli stavebným prácam je zároveň úplne uzavretý krátky úsek Karpatskej ulice. Obmedzenia sú súčasťou stavby „Kruhový objazd , ulice Karpatskej – Slovenského odboja“ v rámci hlavnej stavby „SKALA BUSINESS CENTER POPRAD“, ktorá je realizovaná súkromným investorom na základe stavebného povolenia z roku 2007. Stavba uvedenej kruhovej križovatky súvisí s dopravným napojením nového supermarketu, ktorý je vo výstavbe pri autobusovej stanici.


 
 

Večer otvorených dverí v útulkuVytlačiť
 

V piatok 28.júla 2017 v čase od 17:00 do 20:00 pripravuje Mestský útulok pre túlavé a odchytené psy podujatie pre všetkých návštevníkov vo forme netradičného Večera otvorených dverí spojeného so sprievodným programom. Príďte potešiť psíkov z útulku. Bude aj prekvapenie! Tešíme sa na vás!

utulok_pl.jpg


 
 

Zo zásahov mestskej polície Vytlačiť
 

Dňa 26.06.2017 o 09.30 hod. bolo na mestskú políciu oznámené, že na ul. D. Tatarku parkuje vozidlo Škoda s popradským evidenčným číslom, ktoré má v zámku dverí kľúče a vo vozidle, ani v jeho okolí sa nikto nenachádza. Hliadka MsP Poprad po príchode na miesto vozidlo uzamkla. Hliadka kľúče odovzdala 73 ročnému majiteľovi, ktorý po 20 minútach prišiel k vozidlu.

 

Dňa 27.06.2017 o 00.35 hod. oznámil na tel. číslo 159 vodič vozidla Peugeot, ktorý mal so svojim vozidlom nehodu na ceste I/67 pri výjazde z Popradu smerom na Kežmarok, po ktorej jeho vozidlo ostalo na streche, pričom spolujazdkyňa zostala zakliesnená vo vozidle. Hliadky MsP Poprad na mieste nehody vykonali prvotné úkony až do príchodu hasičov a Záchrannej zdravotnej služby. Dve zranené osoby boli sanitkou prevezené do nemocnice.

 

Dňa 29.06.2017 o 22.12 hod. MsP Poprad prijala oznam ohľadom ženy ležiacej na chodníku na ulici Vodárenskej neďaleko Baptistického kostola. Mestskí policajti po príchode na miesto zistili, že 45 ročná žena má zranenia v oblasti hlavy a navyše je pod vplyvom alkoholu. Bola odvezená do nemocnice privolanou sanitkou.

 

Dňa 30.06.2017 o 00.20 hod. preverovali mestskí policajti oznam ohľadom muža ležiaceho na chodníku na ulici Tolstého. Hliadka na mieste zistila 61 ročného Popradčana, ktorý bol pod vplyvom alkoholu, dezorientovaný a vyzlečený do naha. Muž sa sťažoval na bolesti v oblasti rebier. Sanitkou bol prevezený do nemocnice.


 
 

Tenisový turnaj Poprad-Tatry Challenger 2017 Vytlačiť
 

ten2.jpg

Najväčší mužský antukový tenisový turnaj na Slovensku Poprad – Tatry Challenger sa bude konať v roku 2017 od 17. do 24. júna v Poprade. Už pätnásty ročník sa odohrá na Mestských kurtoch na Športovej ulici 1 a bude mať rekordnú dotáciu, až 64 000 eur. O ňu zabojujú aj slovenskí daviscupoví reprezentanti Martin Kližan a Andrej Martin, či 47. hráč sveta z Argentíny a obhajca titulu Horacio Zeballos. Program turnaja nájdete na stránke tenista.sk

Poprad – Tatry Challenger 2017 odštartuje v sobotu 17. júna zápasmi kvalifikácie dvojhry. Hlavná singlová súťaž sa začne v pondelok 19. júna, finále je na programe v sobotu 24. júna.  Tenisti si rozdelia rekordné prémie, keďže  turnaj ešte nemal nikdy takú dotáciu ako teraz. Pred rokom to bolo 42 500 eur, teraz je to 64 000 eur. „Dotáciu sme navýšili preto, lebo ATP túto minimálnu výšku bude požadovať o dva roky od všetkých challengerových podujatí. My sa tomu prispôsobujeme v predstihu, aby sme spĺňali uvedené kritériá. Teší nás, že môžeme vyššie prize money ponúknuť tenistom už teraz a sme radi, že sa to prejavilo v ešte lepšom hráčskom obsadení nášho turnaja,“ povedal riaditeľ Poprad – Tatry Challenger 2017 Branislav Stankovič. Prezidentom turnaja je Miloslav Mečíř a manažérom Marián Vajda.

Jednu z voľných kariet do hlavnej súťaže obdrží Martin Kližan, ktorý víta turnaj v domácom prostredí. „Braňo Stankovič je super človek, manažér, sme dobrí priatelia. Mám veľký rešpekt voči tomu, čo dokázal spraviť na Slovensku. Na Slovensku sa skoro nedá spraviť nič, on z toho nič spravil turnaj. Ten má tradíciu, predtým bol Košiciach, teraz je v Poprade. Vždy hrám rád na domácej pôde. Čoskoro mi vypadávajú body z turnaja v Hamburgu, bolo by fajn nejaké získať ešte predtým. Ale u mňa to nie je o tom, že si chcem uhrať 300 bodov na challengeroch a potom som šťastný, ale ja si to uhrávam na ATP turnajoch. Na challengeri chcem byť preto, aby som odohral čo najviac zápasov, ktoré potrebujem,“ uviedol pre web www.tenista.sk Kližan, ktorý si zaspomínal aj na minulý ročník 2016. „Bol som v semifinále, bolo to náročné, ale turnaj bol v pohode. Braňo mi vychádzal v ústrety vo všetkom, vybavil, čo sa dalo. Mal som výhodu, že som Slovák a ešte aj prvý nasadený. Bol to pre mňa turnaj, ktorý bol po štyroch mesiacoch fakt o tom, že idem konečne hrať naplno po zranení,“ dodal Kližan.

Okrem Kližana dostali do hlavnej súťaže dvojhry voľnú kartu aj Peter Vajda, Dominik Šproch a Alex Molčan.

Minuloročným semifinalistom dvojhry bol okrem Kližana aj Andrej Martin. „Každý turnaj na Slovensku je pre mňa niečo špeciálne. Vždy je to pre mňa extra motivácia hrať pred domácimi fanúšikmi a ľudmi, ktorých poznám. Okrem toho tam aj vďaka riaditeľovi turnaja Braňovi Stankovičovi býva vždy dobrá nálada a atmosféra. Minulý rok som tam prehral v semifinále, takže tento rok sa budem snažiť na to nadviazať,“ skonštatoval Martin pre turnajový web.

Pri propagácii turnaja pomôže, tak ako po minulé roky, aj bývalá svetová päťka ženského rebríčka WTA a popradská rodáčka Daniela Hantuchová. „Daniela si príde pozrieť semifinále a finále turnaja. Navyše venovala do dražby, ktorá sa bude konať večer v piatok 23. júna v Grandhoteli Praha počas galavečera pre hráčov a partnerov, svoju podpísanú raketu. Na turnaji bude aj Dominik Hrbatý, ktorý sa pripravuje na popradských dvorcoch so svojím zverencom už pred začiatkom turnaja,“ uzavrel Branislav Stankovič.
V minulom roku zvíťazil vo finále dvojhry Poprad-Tatry Challenger Argentínčan Horacio Zeballos. Turnajová dvojka zdolala nasadenú šestku, Rakúšana Geralda Melzera za 93 minút 6:3, 6:4. Slovenský tenista Andrej Martin bol vo finále štvorhry na turnaji Poprad-Tatry Challenger 2016 spolu s Čechom Lukášom Dlouhým, s ktorým prehrali s uruguajsko-kazašským párom Ariel Behar, Andrej Golubev za 78 minút 2:6, 7:5, 5:10.


 
 

Dni humoru v PopradeVytlačiť
 

23. jún / 20.00 / piatok / Námestie sv. Egídia

ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana

ROMAN POMAJBO & OĽGA BELEŠOVÁ

Zoznamka je zážitková show pre všetky pohlavia a vekové kategórie, interaktívny happening dvoch skvelých hercov, komikov a zabávačov. Hravá show sa odohráva na spoznávacom zájazde v Bulharsku, kde si každý, kto má chuť sa zabávať, nájde alebo preverí svojho partnera.

24. jún / 10.00 / sobota / Námestie sv. Egídia

KÚZELNÍK WOLF

Kúzelník Wolf pretavil svoje schopnosti pracovať s deťmi, ktoré mu v roku 2007 v ankete Zlatý Amos vyniesli titul Najobľúbenejší učiteľ Slovenska, do predstavení plných gagov a zábavy. Kúzelník sa v nich zároveň snaží o interaktívny prístup, deti sa do vystúpenia neustále zapájajú čarovaním, hrou a rôznymi zaklínadlami.

24. jún / 14.00 / sobota / areál Základnej školy v Poprade - Veľkej

JUNIÁLES

Mesto Poprad, Klub Veličanov a ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Poprad - Veľká všetkých srdečne pozývajú na program plný športu, kultúry a zábavy v podaní DFS VENČEK, repeťáka DUŠANA GRÚŇA, ľudovo-úsmevno-zábavnej skupiny BRAVO a hudobnej skupiny STAR.

24. jún / 21.00 / sobota / Námestie sv. Egídia

PÁN DOKONALÝ / FILMY NA PLÁTNE / USA / Komédia / 92 min.

Martha (Anna Kendrick) sa po bolestivom rozchode stretáva s mužom, ktorý by mohol byť konečne tým pravým, teda len do momentu, kým zistí, že „Pán Dokonalý“ (Sam Rockwell) má jednu zásadnú chybu - je to nájomný zabijak na úteku pred kartelovým gangom, ktorý ho zamestnáva. Než to však Martha zistí, sú už do seba bláznivo zamilovaní. Rozhodne sa tak, že jediným riešením bude „Pána Dokonalého“ napraviť. Jeho napravením je presvedčená natoľko, že pre vysnívaný vzťah je odhodlaná čeliť aj následkom v podobe úteku pred vraždiacim gangom. Martha postupom času v sebe objaví skrytý talent, ako byť užitočným parťákom vyvolenému zabijakovi.

25. jún / 15.00 / nedeľa / Námestie sv. Egídia

ROBO KAJZER & PETER MELUŠ / DFS VENČEK

Záruka dobrej nálady! Majstri gagov a hovoreného slova. Humoristi, imitátori a speváci. Ich vystúpenia sú prerušované spontánnym potleskom a smiechom publika. Vo vystúpení sa strieda humorné hovorené slovo s paródiami známych piesní, imitácie známych hercov, spevákov, politikov.

Popradský DFS Venček zachováva ľudové tradície z oblasti východoslovenského regiónu. Pravidelne sa zúčastňuje rôznych festivalov, folklórnych slávností a postupových prehliadok, kde získal viaceré ocenenia za nápaditosť témy a zaujímavé spracovanie detskej hry.


 
 
Položky 121-125 z 1329

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Pondelok 21.5.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 22.5.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 23.5.
Dr.Max - 1. Mája
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 24.5.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Piatok 25.5.
Dr.Max - Jiřího Wolkera
Jiřího Wolkera (OC Kaufland),
058 01 Poprad
Sobota 26.5.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 27.5.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 28.5.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka