Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

ŽSR vykonajú opravu troch železničných mostov v PopradeVytlačiť
 

mo2.jpg

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) vykonajú v troch etapách opravné práce na troch železničných mostoch a priľahlých úsekov traťových koľají v lokalite mesta Poprad. Prvá etapa začne 11. mája o 7.00 hod. obnovou hydroizolácie na železničnom moste nad Štefánikovou ulicou. Nepretržitá výluka potrvá 4 dni - do 14. mája do 18.00 hod., počas ktorej budú vybrané vlaky osobnej dopravy v úseku medzi železničnými stanicami Poprad - Tatry a Matejovce pri Poprade nahradené autobusmi. Oprava troch železničných mostov v Poprade bude pokračovať aj v 20. a 21. kalendárnom týždni.

ŽSR začnú výlukové práce na železničnom moste nad Štefánikovou ulicou demontážou koľaje a odťažením štrkového lôžka a podkladovej vrstvy až po mostnú konštrukciu. Po ručnom dočistení obnaženej mostovky sa vykoná montáž hydroizolácie s geotextíliou a osadenie odvodňovacích žľabov a drenáže. Po opätovnom vytvorení železničného zvršku a položení koľajového poľa sa zrealizuje smerová a výšková úprava polohy koľaje.

Prvá etapa opravných prác ovplyvní železničnú prevádzku na trati medzi železničnými stanicami Poprad - Tatry a Matejovce. Počas nepretržitej výluky vlaky osobnej dopravy na tomto úseku nahradia autobusy.

Podrobnejšie informácie o opatreniach v osobnej doprave sa cestujúci dozvedia z vývesiek umiestnených v železničných staniciach, alebo ich poskytne dopravca – Železničná spoločnosť Slovensko na telefónnom čísle kontaktného centra - 18 188, prípadne na internetovej stránke www.slovakrail.sk.

Oprava hydroizolácie mostnej konštrukcie nad Štefánikovou ulicou bude pokračovať aj v nasledujúcich kalendárnych týždňoch, ku ktorej sa pripojí aj výmena 43 kusov drevených mostníc na železničnom moste nad riekou Poprad, ako aj obnova hydroizolácie mosta, ktorý premosťuje miestnu účelovú komunikáciu z Tajovského ulice do záhradkárskej oblasti. Opravné práce 2. a 3. etapy si vyžiadajú vylúčenie železničnej prevádzky na prvej a následne na druhej koľaji trate Košice – Žilina, v traťovom úseku medzi železničnými stanicami Poprad - Tatry a Vydrník.

Ukončenie opravných prác na železničných mostoch je naplánované na 26. mája.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s prípadnými obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dôjsť počas opravy mostných konštrukcií.


 
 

Rallye Tatry sa blížiVytlačiť
 

rallye.jpg

Hlavný organizátor 44. ročníka súťaže, AOS klub Poprad, pripravil pre súťažné posádky trať prechádzajúcu tromi okresmi, Popradským, Spišskonovoveským a Rožňavským, s celkovou dĺžkou 435 kilometrov, v ktorej sa nachádza 9 rýchlostných skúšok s dĺžkou 103 km. Jednoetapové preteky sú aj tentoraz rozložené do dvoch súťažných dní.

V piatok dopoludnia si prihlásené posádky budú môcť vyskúšať nastavenie vozidla na testovacej jazde Hozelec – Úsvit. Po krátkej pauze a posledných úpravách v servise si to zamieria na slávnostný štart na Námestie sv. Egídia v Poprade pred obchodné centrum Forum. Prvé vozidlo prejde štartovacou rampou o 16.18 h. Hneď po slávnostnom štarte na nich čakajú dve identické rýchlostné skúšky RS 1, 2 Novoveská Huta – Mlynky a po ich absolvovaní ešte divácky obľúbený nočný mestský okruh RS 3 Poprad so začiatkom o 22.03 h.

V sobotu sa postavia na štart štvrtej rýchlostnej skúšky RS Sp. Bystré – Poprad. Po nej prídu na rad rýchlostné vložky Mlynky – Hnilec a Hnilec – Gemerská Poloma, ktoré súťažné dvojice absolvujú dvakrát. Po ich prejdení a návrate smerom do Popradu si boj s časomierou vyskúšajú na poslednej, deviatej, „rýchlostke“ na úseku Sp. Bystré – Poprad a odtiaľ rovno na popradské námestie, kde o 15. hodine začne slávnostné vyhlásenie výsledkov.Bohatý je i sprievodný program podujatia. Už vo štvrtok o 18. hodine prebehne v OC Forum autogramiáda najlepších jazdcov aj za účasti legendy svetového motoršportu, Stiga Blomqvista, majstra sveta v rally z roku 1984. Pre 70-ročného Švéda to nebude jediná akcia na blížiacom 44. ročníku Rallye Tatry. Okrem autogramiády, ho môžu diváci uvidieť aj priamo na trati v úlohe predjazdca. Pre akreditovaných novinárov je ešte naplánovaná tlačová beseda so Stigom Blomqvistom v tlačovom stredisko v NTC Poprad v piatok 26. mája o 14. hodine.

blom.jpg

Ďalším hosťom bude bývalý známy pilot rally a trojnásobný víťaz Rallye Tatry Leo Pavlík z Českej republiky, ktorý by mal na štvrtkovej autogramiáde odprezentovať svoju knihu „Od škodovky po Quattro“.

TATRY - PAVLIK 02.jpg foto: Bořivoj Chaloupka

Hodinu pred slávnostným štartom, v piatok od 15. hodiny, na pódiu pred OC Forum, vystúpi so svojim programom punk-regee kapela Smola a Hrušky a v sobotu od 13. hodiny svoje umenie predstaví Bon Jovi Revival. V Dome kultúry v Poprade budú od 22. mája do konca júna vystavené práce detí z troch popradských ZUŠ na tému Nakresli Rallye.

K samotným prihláseným posádkam. Doposiaľ sa prihlásilo 63 súťažných dvojíc z toho je 16 zahraničných posádok z piatich krajín, zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Švédska. V spolupráci s organizátormi Valašskej rally sme vytvorili aj Tatransko-Valašský pohár, súťaž do ktorej sa môžu prihlásiť iba posádky štartujúce na českej súťaži a na Rallye Tatry.

Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan, ktorý sa osobne zúčastní otváracieho ceremoniálu na štartovacej rampe pred OC Forum. K ďalším hosťom, ktorí prijali pozvanie do Popradu sa vyjadrí Eduard Markovič, čestný predseda organizačného výboru.

 

Časový harmonogram Rallye Tatry 2017

Majstrovstvá Slovenska v rally

25. máj – štvrtok

10.00 h – otvorenie servisného parkoviska (areál bývalých vojenských kasární Poprad-Západ)

10.30 h – začiatok obhliadky trate. Koniec obhliadky v piatok 15.00 h

18.00 h – autogramiáda najlepších jazdcov (OC Forum Poprad)

 

26. máj - piatok

06.30 h – administratívne preberanie (riaditeľstvo súťaže NTC, Športová 2 , Poprad)

07.00 h - technické preberanie vozidiel (areál bývalých vojenských kasární Poprad-Západ)

08.00 h – otvorenie tlačového strediska (riaditeľstvo súťaže NTC, Športová 2 , Poprad)

10.00 h až 13.00 h – predsúťažné testovanie vozidiel (účelová komunikácia Hozelec – Úsvit)

14.30 h – zverejnenie zoznamu prihlásených posádok (oficiálna informačná tabuľa - NTC)

16.18 h – slávnostný štart súťaže (Námestie sv. Egídia pri OC Forum Poprad)

17.05 h – štart RS Novoveská Huta 1

18.50 h – štart RS Novoveská Huta 2

22.03 h – štart RS Poprad – okruh

 

27. máj – sobota

08.58 h – RS Bystré 1

09.58 h – RS Mlynky 1

10.14 h – RS Hnilec 1

12.18 h - RS Mlynky 2

12.34 h – Hnilec 2

14.09 h – Bystré 2

15.00 h – slávnostné vyhlásenie výsledkov (Námestie sv. Egídia, OC Forum Poprad)

 

Uzávierky ciest

úsek Hozelec – Úsvit

26. mája od 09.00 h do 14.00 h (shakedown - testovacia rýchlostná skúška)

 

úsek Novoveská Huta – Mlynky

26. mája od 16.00 h do 21.00 h

 

mesto Poprad

cesta 1/18 od Tesca po cirkevnú školu a Partizánska ulica

25. mája od 20.00 h do 24.00 h (obhliadka trate)

26. mája od 20.00 h do 01.00 h

 

úsek Sp. Bystré – Poprad, cez Visovú

27. mája od 08.00 h do 11.30 h

od 13.00 h do 16.00 h

 

úsek Mlynky – Hnilec

27. mája od 09.00 h do 14.00 h

 

úsek Hnilec – Gemerská Poloma

27. mája od 09.15 h do 14.15 h


 
 

Dopravné obmedzenia v súvislosti s RALLYE TATRYVytlačiť
 

V súvislosti s konaním 44.ročníka Rallye Tatry dôjde k viacerým obmedzeniam cestnej premávky. V samotnom Poprade bude obmedzená doprava v západnej časti mesta - uzávierka sa bude týkať Partizánskej ulice a tiež cesty 1/18 od Tesca po cirkevnú školu. Podrobnosti obchádzky na priloženej infografike. Časy a rozsah všetkých plánovaných uzávierok ciest:

mesto Poprad
cesta 1/18 od Tesca po cirkevnú školu a Partizánska ulica
25. mája od 20.00 h do 24.00 h (obhliadka trate)
26. mája od 20.00 h do 01.00 h

uzavierky_RT.jpg

úsek Hozelec – Úsvit
26. mája od 09.00 h do 14.00 h (shakedown - testovacia rýchlostná skúška)

úsek Novoveská Huta – Mlynky
26. mája od 16.00 h do 21.00 h

úsek Sp. Bystré – Poprad, cez Visovú
27. mája od 08.00 h do 11.30 h
od 13.00 h do 16.00 h

úsek Mlynky – Hnilec
27. mája od 09.00 h do 14.00 h

úsek Hnilec – Gemerská Poloma
27. mája od 09.15 h do 14.15 h


 
 

MDD v Poprade s veľkolepou oslavou v centre mestaVytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo pre deti pri príležitosti ich sviatku bohatý program, v ktorom sa predstavia účinkujúci z celého Slovenska. Hlavný program sa uskutoční v nedeľu 28.mája 2017 od 10:00 na Námestí sv. Egídia. Obľúbené rozprávky zahrajú divadlá Portál z Prešova, Clipperton z Banskej Bystrice a Actores z Rožňavy. Veľkolepý Cirkus obrov plný zábavy a fantázie predvedie Creative Shows z Bratislavy. Vyvrcholením nedeľňajšieho programu bude koncert Mira Jaroša.

V centre Popradu nebudú v tento deň chýbať stánky s občerstvením a stánky plné sladkostí, deti budú mať všetky atrakcie k dispozícii zadarmo. Najmenších Popradčanov poteší aj Mestská informačná kancelária, ktorá bude v tento deň bezplatne požičiavať šliapacie retro autíčka, novinkou budú odrážadlá pre najmenšie deti.

Súčasťou osláv MDD v Poprade bude už v sobotu 27.5.2017 program Ja a môj psík, v ktorom sa môžu deti predviesť so svojimi psíkmi a spoločne súťažiť o pekné odmeny. Súťažiť sa bude na školskom dvore ZŠ na Ul. mládeže.

Súčasťou programu osláv MDD budú aj tradičné tvorivé dielne v Dome kultúry v pondelok o 12:00.

Na záver programu MDD v Poprade sa vo štvrtok 1.júna môžu najmenší tešiť na premietanie rozprávky Lichožrúti v kine Tatran s voľným vstupom pre všetky deti.

„Príprave programu pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme venovali maximálnu pozornosť. Je to darček mesta všetkým popradským deťom a ich rodičom. Verím, že počasie nám bude priať a centrum Popradu zažije krásnu oslavu tohto sviatku, “ informoval primátor mesta Jozef Švagerko.

Hlavný program, ktorý je naplánovaný na nedeľu 28.5.2017 o 10:00 na Námestí sv. Egídia, bude v prípade nepriaznivého počasia presťahovaný do Domu kultúry v Poprade.

mdd.jpg


 
 

Talentové skúšky do ZUŚVytlačiť
 

zus.jpg


 
 
Položky 136-140 z 1322

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 20.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 21.3.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Štvrtok 22.3.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 23.3.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 24.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 25.3.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 26.3.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Utorok 27.3.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka