Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

PRIMÁTORSKÁ VIANOČNÁ KVAPKA KRVI 2015Vytlačiť
 


 
 

Pomocná ruka pre bezdomovcovVytlačiť
 

Zariadenie sociálnych služieb pre občanov bez prístrešia na Levočskej ulici rozšírilo s príchodom jesene svoje ubytovacie kapacity o vojenský stan v areáli zariadenia. Nízkoprahové bývanie v stane ponúkne samospráva ľuďom žijúcim na ulici ako alternatívu k zariadeniu s celoročným poskytovaním sociálnych služieb s prísnejším prevádzkovým režimom, ktorý je častým dôvodom ich odmietania. Vo vojenskom stane je k dispozícii podľa potreby 10 -12 lôžok. Prioritou je však zaplnenie kapacít celoročne prevádzkovanej nocľahárne, v ktorej je momentálne 34 klientov. V samotnej nocľahárni je aktuálne 1 voľné lôžko pričom v prípade potreby je možné rozšíriť jej ubytovaciu kapacitu o ďalších 10 núdzových lôžok.

"Chceli by sme sa obrátiť na verejnosť, ktorá medzi bezdomovcami môže poznať niektorých ľudí, aby nám ich pomohla presvedčiť prijať ponúkanú pomoc vo forme sociálnych služieb zo strany mesta. Veľmi by nám to pomohlo, pretože určite prijmú takúto radu skôr od známeho človeka ako od nás - akokoľvek by sme sa snažili" uviedla Petra Závacká zo sociálne odboru MsÚ v Poprade.

Okrem bezplatného prenocovania môžu bezdomovci využívať všetky sociálne služby, ktoré poskytuje zariadenie, a to služby strediska osobnej hygieny, služby práčovne, výdajne šatstva, jedného teplého jedla denne – desiatová polievka s chlebom. Klienti majú možnosť tiež využiť sociálne poradenstvo vychádzajúce z konkrétnej sociálnej situácie, intervenciu a pomoc pri uplatňovaní práv a právom chránených záujmov (vybavenie dokladov, pomoc v hmotnej núdzi, umiestnenie v zariadeniach sociálnych služieb, zapojenie sa do aktivačných prác organizovaných mestom a pod.), zúčastňovať sa vzdelávacích aktivít, ako aj voľnočasových aktivít, ktoré sa organizujú priamo v zariadení. Mesto Poprad v zariadení vytvorilo tiež podmienky pre OZ Korene, ktoré zabezpečuje distribúciu časopisov Notabene predajcom, ktorí tak majú možnosť zvýšiť si príjem.

Mesto Poprad prostredníctvom sociálnych pracovníkov počas celého roka priamo v teréne vyhľadáva ľudí, ktorí sú bez strechy nad hlavou a ponúka možnosti využitia širokého spektra sociálnych služieb mesta Poprad. Samospráva však nemá dosah na ľudí, ktorí sa aj napriek tomu slobodne rozhodnú a dobrovoľne uprednostnia "život na ulici".

 


 
 

Suveníry z Popradu s motívmi od žiakov umeleckých škôlVytlačiť
 

Skutočne originálnym spôsobom zapojili v Poprade do propagácie mesta deti z dvoch základných umeleckých škôl. Tamojšia mestská informačná kancelária v snahe rozšíriť sortiment suvenírov oslovila ZUŠ na Štefánikovej a ZUŠ na Letnej ulici s požiadavkou na dodanie výtvarných motívov, ktoré by molo možné využiť na tvorbu darčekových predmetov z mesta Poprad. “Prvotný nápad Silvie Bujňákovej sa stretol s pozitívnou odozvou vedenia oboch umeleckých škôl. Z umeleckých dielok sme si vybrali práce 20 detí, ktorých výtvarné motívy sme spracovali tak, aby vznikli rôzne pestré darčekové predmety: tričká, vonné sviečky, magnetky, či pohľadnice. Veríme, že takéto nevšedné a milé suveníry budú naše mesto dobre reprezentovať,“ uviedla riaditeľka Mestskej informačnej kancelárie mesta Poprad (MIK) Lucia Pitoňáková.

Na prezentáciu vyrobených darčekových predmetov pozvala MIK tvorcov výtvarných návrhov spolu s pedagógmi, ktorí projekt zastrešovali. „Sme radi, že dnes môžeme malých autorov odmeniť suvenírmi s ich vlastným motívom. Zároveň chceme poďakovať aj obom školám a špeciálne pedagógom, ktorí deťom pomohli realizovať sa. Pekný suvenír s motívmi z nášho mesta ako výsledok ich tvorivej práce určite poteší návštevníkov z domova i zo sveta. A čo je dôležité, bude zároveň šíriť dobré meno nášho mesta i jeho šikovných obyvateľov,“doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.

Mestská informačná kancelária mesta Poprad uviedla pred uplynulou letnou turistickou sezónou do života aj špeciálnu líniu potravinových produktov MADE IN POPRAD. Čaje, káva a ďalšie zaujímavé produkty v exkluzívnom balení sa stali vyhľadávanými suvenírmi pre návštevníkov mesta i domácich obyvateľov. Rovnaký úspech očakáva MIK aj od edície suvenírov, na ktorej sa podieľali malí Popradčania.    


 
 

70 rokov v spoločnom mesteVytlačiť
 

Mesto Poprad si pripomína významný historický medzník vo svojich novodobých dejinách – spojenie Popradu s Veľkou a Spišskou Sobotou. Spojenie týchto mestečiek do jedného mestského celku s názvom Poprad sa uskutočnilo 1.1.1946. Predchádzalo tomu rozhodnutie Zboru povereníkov z 6. septembra 1945. Už 23. októbra 1945 sa potom v popradskej Redute zišli členovia troch národných výborov a približne 400 občanov z Popradu, Veľkej a Spišskej Soboty, aby slávnostne zvolili spoločný mestský národný výbor – MNV. V roku 1960 následne pribudli Stráže a v roku 1974 Matejovce, čím sa Poprad dostal do desiatky najväčších slovenských miest.

Primátor Popradu Jozef Švagerko skonštatoval: „Čas ukázal, že to bolo dobré rozhodnutie. Sedemdesiate výročie významného spojenia Popradu, Spišskej Soboty a Veľkej chceme patrične osláviť pripomenutím si udalostí, ktoré sa odohrali v tom období. Symbolicky to bude 23. októbra 2015 v Kine Tatran, ktoré je súčasťou historickej budovy Reduty. Hlavnú slávnosť pripravujeme 3. januára 2016 pre Popradčanov a pozvaných hostí, ktorí sa pričinili o to, kde je Poprad dnes.“ Bude to opereta Hrnčiarsky bál v Aréne ako darček k 70. narodeninám veľkého Popradu.Vstupenky v cene 1.-Euro budú k dispozícii v Mestskej informačnej kancelárii mesta Poprad od 1.12.2015.

V piatok 23. októbra sa v Kine Tatran uskutoční slávnostný program 70 rokov v spoločnom meste pre pozvaných účastníkov. V programe vystúpia odborníci, ktorí priblížia historické udalosti vzniku veľkého Popradu a minulosť, ktorá tomu predchádzala. Publikum si pozrie i filmy, ktoré majú historickú hodnotu a priblížia dejiny Popradu. Radnica predpokladá, že po tomto premiérovom programe budú nasledovať reprízy pre verejnosť.

Pri príležitosti okrúhleho výročia mesto pripravilo projekt Moje mesto Poprad, v ktorom zadalo stredoškolákom, aby spracovali ich víziu, ako vidia Poprad o 30 rokov. Vyvrcholí v apríli budúceho roku záverečnou študentskou konferenciou. Súčasťou podujatí k 70. výročiu bude i putovná výstava fotografií z histórie nášho mesta na 15 paneloch, aby si mohli Popradčania zaspomínať na najdôležitejšie udalosti, ktoré formovali život mesta. 

(Noviny Poprad)


 
 

Mestská polícia si posvietila na konzumáciu alkoholu mladistvými Vytlačiť
 

Mestská polícia vykonala kontrolu požívania alkoholických nápojov u maloletých a mladistvých v reštauračných zariadeniach a na verejnom priestranstve. Mestskí policajti navštívili v priebehu jedného večera tri nočné podniky. Spolu 13 príslušníkov mestskej polície skontrolovalo 34 osôb, dychová skúška na alkohol bola pozitívna u 12 mladistvých osôb, predvedené boli 3 osoby. 

Rekordérom medzi mladistvými z pohľadu konzumácie alkoholu bol mladý muž z Hranovnice, ktorému bolo zistených 0,92mg/l (1,92 promile) alkoholu v krvi. Medzi dievčatami dominovala mladistvá Popradčanka, ktorej dychová skúška potvrdila 0,85mg/l (1,77 promile) alkoholu v krvi. Za porušenie zákazu požívania alkoholických nápojov mladistvou osobou uloží obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch môže uložiť aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.

„V nastúpenom trende kontrol budeme pokračovať a naďalej tak preventívne pôsobiť na mladistvých i samotné reštauračné zariadenia,“ informoval zástupca náčelníka Mestskej polície v Poprade Milan Slota.

 


 
 
Položky 146-150 z 1023

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 26.8.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 27.8.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 28.8.
Adus - Poliklinika Adus, pri železničnej stanici
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 29.8.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Utorok 30.8.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Streda 31.8.
Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka