Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Mesto Poprad chce zmodernizovať odborné učebne na deviatich školách!Vytlačiť
 

Mesto Poprad chce zmodernizovať odborné učebne na deviatich školách. V tejto súvislosti sa samospráva uchádza o získanie nenávratného finančného príspevku od Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR na modernizáciu odborných učební. Na deväť učební je celková suma predpokladaných oprávnených kapitálových výdavkov viac ako 325 469 eur, spolufinancovanie mesta predstavuje sumu 18.900 eur. „Tieto odborné učebne by mali žiakom výrazne pomôcť čo najlepšie sa pripraviť na budúce potreby trhu práce. Tie budú výrazne odlišné od tých dnešných, a preto sa na to musíme naše školy dobre pripraviť už dnes,“ doplnil 1.viceprimátor Igor Wzoš.

Odborné učebne by sa mali modernizovať v týchto školách:

ZŠ s MŠ Jarná – jazyková učebňa

ZŠ s MŠ Komenského – polytechnická učebňa,

ZŠ s MŠ Vagonárska – jazyková učebňa,

Spojená škola Letná – polytechnická učebňa,

ZŠ s MŠ Dostojevského – prírodovedná učebňa(fyzika),

ZŠ s MŠ A.V. Scherfela – informačno - komunikačné technológie,

ZŠ s MŠ Tajovského – informačno - komunikačné technológie,

ZŠ s MŠ Francisciho – polytechnická učebňa,

ZŠ s MŠ Koperníkova – prírodovedná učebňa (fyzika).


 
 

Podchod absolvuje omladzovaciu kúru Vytlačiť
 

podch.jpg

Správa mestských komunikácií(SMK) v Poprade začala s opravou podchodu spájajúceho centrum mesta so sídliskom JUH. Ide o prípravnú fázu pred realizáciou projektu UMENIE V PODCHODE, s ktorým popradská samospráva uspela v rámci grantovej schémy Komunitné granty vypísanej Nadáciou VÚB. „V tomto týždni odstránime zvyšky nápisov a starých plagátov zo stien podchodu.Následne pristúpime k výmene plastových podhľadov, staré poškodené držadlá po oboch stranách schodov vymeníme za nové. Nové budú aj nájazdy pre kočiare tak, aby lepšie vyhovovali súčasným parametrom. Doplnené bude aj osvetlenie podchodu. V časti s mramorovým obkladom bude zároveň nanesený preventívny antigrafity náter. Všetky prípravné práce by mali byť hotové najneskôr do konca júna,“ informoval riaditeľ SMK Peter Fabian.


 
 

V Poprade začala výstavba workout parku!Vytlačiť
 

33.jpg

   31.jpg     30.jpg

Na sídlisku JUH VI začala výstavba workout parku. Na svoje by si tak mali prísť fanúšikovia aktívneho oddychu, ktorí majú v obľube cvičenie na čerstvom vzduchu s vlastnou váhou prostredníctvom rôznych lavičiek, hrázd a ďalších prvkov. Jednotlivé prvky budú slúžiť na posilňovanie rôznych svalových partií - posilňovanie v oblasti brucha, bedrovej oblasti, horných a dolných končatín a celkovému posilneniu a zlepšeniu kondície organizmu.

„Chceme, aby ľudia mali možnosť športovať. Verím, že mladí i starší využijú tento park na to, aby sa mohli cítiť lepšie. Pretože ako sa hovorí, v zdravom tele zdravý duch,“ doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko. Park bude doplnený o prvky mestského mobiliáru - parkové lavičky, odpadkové koše a info tabuľu s popisom jednotlivých prvkov. Investícia vo výške 38 820,84 eur by mala byť hotová začiatkom júla. Autormi projektu workout parku sú Ing. arch Vartovník a Ing. arch. Hudák. 

Prvé vonkajšie ihrisko s prvkami fitness bolo v Poprade sprístupnené pre verejnosť v roku 2014 na Tomášikovej ulici.


 
 

Mesto Poprad hľadá dobrovoľníkov do projektu Umenie v podchodeVytlačiť
 

Mesto Poprad  v rámci  projektu Umenie v podchode pripravuje realizáciu veľkoplošných malieb v podchode spájajúcom centrum mesta so sídliskom JUH. V rámci  projektu Umenie v podchode oslovilo komunitu sprejerov, ktorej členovia mali možnosť predkladať svoje návrhy na výtvarné riešenie tohto verejného priestoru.

Z piatich návrhov, ktoré umelci zaslali, vybrala porota ako najzaujímavejší pre tento podchod návrh Viktora Fehéra a Samuela Velebného. „Je veľmi dobré, že na ponuku mesta ozvláštniť náš podchod reagovalo toľko mladých výtvarníkov. Návrhy boli veľmi zaujímavé a každý z nich niečím upútal. Ja som dávala prednosť jednoduchému návrhu Jozefa Piláta, ktorý predstavoval akýsi dúhový tunel, ktorým by chodci pri vstupe do podchodu prechádzali. Najviac hlasov poroty však získal návrh dvojice Fehér - Velebný, takže som rada, že podchod trochu humorným spôsobom upozorní na dominanty Popradu. Týmto priestorom prechádza denne množstvo ľudí do práce a z práce, verím, že keď sa na chvíľu pristavia pri ktorejkoľvek časti tejto autorskej maľby, zlepší im to náladu. Hlavne preto sme uprednostnili tohto autora oproti dobrým, ale popisným návrhom. Je však dôležité, aby sme si vynovený podchod uchránili pred vandalmi a aby nás tešil čo najdlhšie,“ uviedla členka poroty, riaditeľka Tatranskej galérie a poslankyňa MsZ mesta Poprad Anna Ondrušeková.

Do samotného projektu sa môžu zapojiť aj dobrovoľníci, ktorí umelcom pomôžu s prípravou podchodu pre nanášanie grafity maľby. Dobrovoľníci sa môžu prihlásiť do 23.júna 2017 na mailovej adrese podchod@poprad.sk .

Samospráva začala s úpravami podchodu už koncom mája, kedy začala odstraňovať zvyšky nápisov a starých plagátov zo stien podchodu. Vymenené budú aj plastové podhľady, staré poškodené držadlá po oboch stranách schodov, nové budú aj nájazdy pre kočiare.  Doplnené bude aj osvetlenie podchodu. V časti s mramorovým obkladom bude zároveň nanesený preventívny antigrafity náter. Tieto prípravné práce by mali byť hotové najneskôr do konca júna, aby sa následne mohli dostať k slovu umelci a dobrovoľníci.

Projekt Umenie v podchode je finančne podporený Nadáciou VÚB, v rámci programu Komunitné granty.

Návrhy autorov:

Peter Benko

benko2.jpg

Samuel Velebný, Viktor Fehér

6.jpg

Jozef Pilát    

                                                                         
5.jpg  

Richard Petrigáč

Podchod2.jpeg (1280x1078).jpg

 

Michal Bajci, František Radačovský

4.jpg

 


 
 

POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2017 JE TU!Vytlačiť
 

Festival PKL 2017 ponúkne 57 dní žánrovo pestrých programov, ktoré sú už tradične realizované v priestore Námestia sv. Egídia a v jednotlivých častiach mesta Poprad. Charakter PKL 2017 je orientovaný na divadelné a rozprávkové vystúpenia, folklórne a tanečné vystúpenia, hudobné a promenádne koncerty rôznych zoskupení, filmové, zábavné a iné predstavenia, ktoré v danom období získavajú na popularite divákov. V rámci PKL sa predstavia napr. skupiny NATALIE A MARTIN BIES, SHOCK BAND REVIVAL, JAMADAN, ORCHESTER BERKYHO MRENICU S J. ORLICKOU, GIPSY KINGS REVIVAL a FERKOVCI, XPLOSION, PAVOL HAMMEL, FS ROZSUTEC zo Žiliny, DFS LETNIČKA, DFS VENČEK, divadelné súbory COMMEDIA POPRAD, DINO PIEŠŤANY DIVADLO KĽUD KĽADZANY, DIVADLO KONTRA SNV, s komédiou ZOZNAMKA vystúpi ROMAN POMAJBO a OĽGA BELEŠOVÁ. Súčasťou letného festivalu je aj podujatie MADE IN SLOVAKIA, ktoré má nadregionálny charakter. Programová ponuka atraktívnych programov festivalu Popradské kultúrne leto je v letných mesiacoch (jún - september) situované do štyroch dní v týždni / štvrtok, piatok, sobota, nedeľa / a je postavená tak, aby si každý vybral program, o ktorý má záujem.

Popradské kultúrne bude uzatvárať 14. - 17. 9.2017 - I. ročník MATEJOVSKÝCH SCHOLTZOVÝCH DNÍ. Mesto Poprad realizuje časť programov Popradského kultúrneho leta 2017 v spolupráci s OOCR Región Vysoké Tatry.

Jednotlivé detaily programu PKL 2017 nájdete TU.


 
 
Položky 16-20 z 1329

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad

ďalšie dni

Štvrtok 24.5.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Piatok 25.5.
Dr.Max - Jiřího Wolkera
Jiřího Wolkera (OC Kaufland),
058 01 Poprad
Sobota 26.5.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 27.5.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 28.5.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 29.5.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 30.5.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 31.5.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka