Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Informácie o meste dostanete na železničnej stanici aj na letiskuVytlačiť
 

 

Mesto Poprad zriadilo na železničnej stanici Poprad – Tatry sezónne informačné centrum. Pracovať začalo od 1.7.2015 a jeho úlohou je poskytovať informácie o meste a regióne prichádzajúcim turistom a cestujúcej verejnosti.

„Chceme návštevníkom nášho mesta už na železničnej stanici ponúknuť informácie o tom, čo všetok u nás môžu vidieť, o čo by sa mohli zaujímať, kam by mali smerovať ich cesty. Informačné centrum ponúka svoje služby počas letnej turistickej sezóny denne v čase od 8:00 do 16:00 hod s tým, že tie otváracie hodiny vieme v prípade potreby ešte prispôsobiť požiadavkám,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

V špičke počas letných mesiacov prejde železničnou stanicou denne 10 tisíc cestujúcich. Aj preto je o takéto informácie veľký záujem.

„Po takýchto informáciách je dopyt. Aj preto sme už pri výstavbe zákazníckeho centra prišli s myšlienkou takéhoto infocentra a som rád, že po desiatich rokoch sa nám v spolupráci s mestom táto vec podarila. Dúfam, že to bude v prospech našich zákazníkov. Očakávam, že najmä v špičkovej sezóne, teda v auguste, keď tu býva najviac zákazníkov, nám informačné centrum odľahčí našich pracovníkov, " uviedol Anton Šmotek, vedúci Centra predaja Poprad - Tatry Železničnej spoločnosti Slovensko.

Informácie o meste a regióne budú cestujúcej verejnosti poskytovať štyria jazykovo vybavení brigádnici z radov vysokoškolských študentov, ktorí boli zaškolení Cechom sprievodcov Tatry- Spiš. Brigádnici sa budú striedať v infocentre na železničnej stanici a takisto aj na letisku Poprad- Tatry počas príletov pravidelnej linky z Londýna. Oba informačné body zriadilo mesto od 1.7.2015. 


 
 

Najšportovejšou školou v Poprade ZŠ DostojevskéhoVytlačiť
 

Finálovými turnajmi Žiackej ligy mesta Poprad v minifutbale najmladších a v malom futbale mladších žiakov v polovici júna vyvrcholil seriál školských športových súťaží v meste Poprad. Počas celého šk. roka 2014/2015 sa konalo 34 školských športových súťaží a výsledky 29-tich z nich sa započítavali do súťaže o najšportovejšiu školu mesta. Tretíkrát po sebe s náskokom 52,5 bodu zvíťazila ZŠ s MŠ Dostojevského a podľa pravidiel súťaže  takto ako prvá škola v histórii súťaže získala putovný pohár natrvalo. "Rozhodujúcimi činiteľmi, ktoré ovplyvňujú výsledok v súťaži o najšportovejšiu školu sú počet žiakov na škole, počet talentovaných žiakov na šport, ale najmä kvalita a snaha učiteľov telesnej výchovy a podmienky pre telesnú výchovu a šport na škole. Z tohoto pohľadu bola ZŠ Dostojevského favoritom od začiatku šk. roku a zvíťazila zaslúžene. Mňa však teší, že aj malé školy a školy bez športových areálov sa zapájajú do súťaže o najšportovejšiu školu s veľkou bojovnosťou a zápalom a sú pre favoritov dôstojnými súpermi," uviedol Jozef Pavlík z oddelenia školstva,mládeže a športu MsÚ v Poprade. Poradie na ďalších miestach je veľmi tesné. Druhá v poradí ZŠ s MŠ Spišská Sobota získala len o pol bodu viac ako tretia ZŠ Komenského a piatu ZŠ Francisciho delili od štvrtej ZŠ Jarná len dva body. Poháre  a vecné ceny odovzdajú najlepším školám zástupcovia vedenia mesta 2. septembra pri príležitosti otvorenia nového šk. roka.


 
 

Materské školy si cez prázdniny deti podeliaVytlačiť
 

Počas letných prázdnin bude činnosť v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad zabezpečená nasledovne.

V mesiaci júl 2015 požiadali o umiestnenie rodičia 443 detí. Otvorené budú tieto MŠ:

1. MŠ, Podtatranská ulica 136/4

2. MŠ, Jarná ulica 3293/16

3. MŠ, Ulica mládeže 2349/5

4. MŠ, Ulica mládeže 2614/11

5. MŠ, Lidická ulica 3490/70.

 

V mesiaci august 2015 požiadali o umiestnenie rodičia 379 detí. Otvorené budú tieto MŠ:

1. MŠ, Dostojevského ulica 2267/27

2. MŠ, Ulica J. Tranovského 3497/7

3. MŠ, Vagonárska ulica 5121

4. MŠ, Záborského ulica 3248/13

5. MŠ, Letná ulica 3453/34.

 


 
 

Samospráva chce pomôcť riešiť spor mediáciouVytlačiť
 

Dlhotrvajúci spor medzi obyvateľmi časti mesta Veľká, ktorí poukazujú na negatívne vplyvy na životné prostredie zo strany prevádzky spoločnosti Schüle Slovakia, s. r. o., chce samospráva aktívne pomôcť vyriešiť mediáciou. V utorok 3.3.2015 preto zorganizovala oficiálne stretnutie zainteresovaných strán s mediátorkou, ktorej úlohou by malo byť nájsť riešenia uspokojujúce obe strany. „Mediácia má svoje princípy, jednou z nich je dobrovoľnosť, musí to byť dohoda oboch strán, ktoré sa zmluvne dohodnú na plnení určitých podmienok,“ informovala mediátorka Dagmar Tragalová. Mediátorka pripravila pre obe strany sporu už v predstihu mediačný koučing a deň pred oficiálnym stretnutím aj pracovné stretnutie za okrúhlym stolom. „Pred voľbami som sľúbil, že sa budeme snažiť tento problém riešiť a toto je cesta, ktorú sme si zvolili. Je dôležité stretnúť sa za okrúhlym stolom a hľadať riešenie pre túto lokalitu,“ povedal primátor Popradu Jozef Švagerko. „Dúfam, že tento problém sa bude riešiť rozumne, s chladnou hlavou a bez emócií,“ doplnil primátor.

OZ Popradčania pre zdravé životné prostredie, ktoré má momentálne 5 členov, dlhodobo poukazuje predovšetkým na znečisťovanie ovzdušia a zvýšený hluk zo strany prevádzky Schüle Slovakia, s. r. o. . Iniciatívu samosprávy v snahe nájsť riešenie OZ privítalo. „Sme radi, že nové vedenie mesta zmenilo svoj postoj a aktívne sa snaží nájsť riešenie schodné pre občanov aj spoločnosť. Očakávame, že si všetky tri strany aj za účasti mesta povedia, čo nás trápi, čo by malo byť robené do budúcnosti, aby boli znížené negatívne vplyvy na obytnú zónu. Chceme počuť jasne od Schüle aj od mesta, či v budúcnosti sa ďalej plánuje rozširovať v tejto priemyselnej zóne a či je možné nájsť riešenie, aby sa zakonzervoval tento stav a ďalej sa nezhoršovala pozícia občanov,“ vyjadril očakávania Ján Vaľko z OZ.

Spoločnosť Schüle Slovakia, s. r. o. informovala, že je pripravená urobiť všetko preto, aby sa našli spoločné riešenia. „Chápem týchto ľudí, naša firma hraničí s obytnou zónou, ale my dodržiavame všetky platné zákony a robíme mnoho nadštandardných opatrení pre zlepšenie vzájomných vzťahov a zlepšenie bývania týchto ľudí. Sťahujeme technológie, ktoré eventuálne môžu byť hlučné a rušivé pre týchto obyvateľov, budeme riešiť protihlukové steny, ak o to budú mať záujem, zmenili sme technologické postupy, aby sme znížili emisie. Investície do týchto nadštandardných opatrení predstavujú státisíce eur,“ povedal pred oficiálnym stretnutím jeden z konateľov spoločnosti Schüle Slovakia s.r.o. Vladimír Omasta. Spoločnosť s riešením sporu mediáciou súhlasí. S realizáciou nadštandardných opatrení chce pritom pokračovať bez ohľadu na to, ako mediácia dopadne.

Na základe žiadosti OZ bolo ďalšie stretnutie zainteresovaných strán presunuté na 10.4.2015 o 10:00, kedy sa OZ vyjadrí, či bude s riešením problému prostredníctvom mediácie súhlasiť. 


 
 

O psíkoch a deťochVytlačiť
 

  

Mesto Poprad pripravilo na záver školského roka príjemné prekvapenie pre deti zo základných škôl. V spolupráci s kynologickými klubmi pôsobiacimi na území mesta zorganizovalo sériu šiestich výchovno – vzdelávacích vystúpení, počas ktorých skúsení tréneri predviedli nielen schopnosti svojich štvornohých zverencov ale vysvetlili deťom tiež základy výchovy psíkov i samotných psovodov. „Sme veľmi radi, že členovia jednotlivých klubov v Poprade s nami aktívne spolupracujú nielen pri tvorbe koncepcie toho, ako by spolunažívanie psíčkarov a ostatnej verejnosti v meste malo vyzerať, ale tiež neváhali a prišli medzi deti. Uvedomujeme si totiž, že práve u detí musíme s takouto výchovou začať,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. „Mesto Poprad je domovom nás všetkých a preto by sme sa mali naučiť spolunažívať čo najlepšie, čo predpokladá nielen vzájomnú toleranciu ale aj dodržiavanie istých základných pravidiel zo strany majiteľov psov a ostatnej verejnosti,“ doplnil popradský primátor. Iniciatívu samosprávy ísť s takýmto programom medzi deti členovia kynologických klubov privítali. „Je to výborný krok, pretože chov psíkov v meste začína byť problémom. Je to vidieť najmä na jar, keď psíky odkrývajú popri chodníkoch svoje poklady. Nie každý má rád psov a takýchto ľudí treba tiež akceptovať a náležite sa k nim správať. Ak má aj niekto s výchovou psíka problém, v meste sú k dispozícii kynologické kluby, ktoré ochotne poradia a pomôžu. Prinesie to osoh, aby sme vedeli všetci navzájom spolu existovať. Na výchovu je celý život a všetko má svoju mieru. Aj pes z útulku sa vie veľa naučiť a tam je práve priestor na to, aby si človek výchovu psíka vyskúšal,“ vysvetlila Jana Kolarovová – predsedníčka OZ Miestny klub agility Tatry Poprad. Jednotlivé vystúpenia pripravili kynológovia tak, aby boli čo najviac interaktívne a deti z nich mali čo najväčší zážitok. „Bolo to veľmi milé, zapájali sme ich do jednotlivých aktivít aby sa na vlastnej koži presvedčili, že keď sa so psíkom dobre pracuje, môže bez problémov fungovať naozaj kdekoľvek – vrátane mesta,“ doplnil Jozef Olearčin zo Športového a kynologického klubu Canislog Poprad. Séria šiestich programov pre popradské deti je prvým zo systémových opatrení, ktoré popradská samospráva pripravila pre zlepšenie vzťahov medzi komunitou psíčkarov a ostatnou verejnosťou. Mesto Poprad touto cestou ďakuje klubom Agility klub Kamzík, MKA Tatry – Poprad a Canislog za profesionálny prístup a pomoc pri ich realizácii. 

 


 
 
Položky 186-190 z 1006

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

ďalšie dni

Streda 27.7.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Štvrtok 28.7.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 29.7.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 30.7.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 1
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 31.7.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 1.8.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 2.8.
Benu - Tesco
Teplická cesta 4359/3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 3.8.
Benu - Tesco
Teplická cesta 4359/3,
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka