Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Tenisový turnaj Poprad-Tatry Challenger 2017 Vytlačiť
 

ten2.jpg

Najväčší mužský antukový tenisový turnaj na Slovensku Poprad – Tatry Challenger sa bude konať v roku 2017 od 17. do 24. júna v Poprade. Už pätnásty ročník sa odohrá na Mestských kurtoch na Športovej ulici 1 a bude mať rekordnú dotáciu, až 64 000 eur. O ňu zabojujú aj slovenskí daviscupoví reprezentanti Martin Kližan a Andrej Martin, či 47. hráč sveta z Argentíny a obhajca titulu Horacio Zeballos. Program turnaja nájdete na stránke tenista.sk

Poprad – Tatry Challenger 2017 odštartuje v sobotu 17. júna zápasmi kvalifikácie dvojhry. Hlavná singlová súťaž sa začne v pondelok 19. júna, finále je na programe v sobotu 24. júna.  Tenisti si rozdelia rekordné prémie, keďže  turnaj ešte nemal nikdy takú dotáciu ako teraz. Pred rokom to bolo 42 500 eur, teraz je to 64 000 eur. „Dotáciu sme navýšili preto, lebo ATP túto minimálnu výšku bude požadovať o dva roky od všetkých challengerových podujatí. My sa tomu prispôsobujeme v predstihu, aby sme spĺňali uvedené kritériá. Teší nás, že môžeme vyššie prize money ponúknuť tenistom už teraz a sme radi, že sa to prejavilo v ešte lepšom hráčskom obsadení nášho turnaja,“ povedal riaditeľ Poprad – Tatry Challenger 2017 Branislav Stankovič. Prezidentom turnaja je Miloslav Mečíř a manažérom Marián Vajda.

Jednu z voľných kariet do hlavnej súťaže obdrží Martin Kližan, ktorý víta turnaj v domácom prostredí. „Braňo Stankovič je super človek, manažér, sme dobrí priatelia. Mám veľký rešpekt voči tomu, čo dokázal spraviť na Slovensku. Na Slovensku sa skoro nedá spraviť nič, on z toho nič spravil turnaj. Ten má tradíciu, predtým bol Košiciach, teraz je v Poprade. Vždy hrám rád na domácej pôde. Čoskoro mi vypadávajú body z turnaja v Hamburgu, bolo by fajn nejaké získať ešte predtým. Ale u mňa to nie je o tom, že si chcem uhrať 300 bodov na challengeroch a potom som šťastný, ale ja si to uhrávam na ATP turnajoch. Na challengeri chcem byť preto, aby som odohral čo najviac zápasov, ktoré potrebujem,“ uviedol pre web www.tenista.sk Kližan, ktorý si zaspomínal aj na minulý ročník 2016. „Bol som v semifinále, bolo to náročné, ale turnaj bol v pohode. Braňo mi vychádzal v ústrety vo všetkom, vybavil, čo sa dalo. Mal som výhodu, že som Slovák a ešte aj prvý nasadený. Bol to pre mňa turnaj, ktorý bol po štyroch mesiacoch fakt o tom, že idem konečne hrať naplno po zranení,“ dodal Kližan.

Okrem Kližana dostali do hlavnej súťaže dvojhry voľnú kartu aj Peter Vajda, Dominik Šproch a Alex Molčan.

Minuloročným semifinalistom dvojhry bol okrem Kližana aj Andrej Martin. „Každý turnaj na Slovensku je pre mňa niečo špeciálne. Vždy je to pre mňa extra motivácia hrať pred domácimi fanúšikmi a ľudmi, ktorých poznám. Okrem toho tam aj vďaka riaditeľovi turnaja Braňovi Stankovičovi býva vždy dobrá nálada a atmosféra. Minulý rok som tam prehral v semifinále, takže tento rok sa budem snažiť na to nadviazať,“ skonštatoval Martin pre turnajový web.

Pri propagácii turnaja pomôže, tak ako po minulé roky, aj bývalá svetová päťka ženského rebríčka WTA a popradská rodáčka Daniela Hantuchová. „Daniela si príde pozrieť semifinále a finále turnaja. Navyše venovala do dražby, ktorá sa bude konať večer v piatok 23. júna v Grandhoteli Praha počas galavečera pre hráčov a partnerov, svoju podpísanú raketu. Na turnaji bude aj Dominik Hrbatý, ktorý sa pripravuje na popradských dvorcoch so svojím zverencom už pred začiatkom turnaja,“ uzavrel Branislav Stankovič.
V minulom roku zvíťazil vo finále dvojhry Poprad-Tatry Challenger Argentínčan Horacio Zeballos. Turnajová dvojka zdolala nasadenú šestku, Rakúšana Geralda Melzera za 93 minút 6:3, 6:4. Slovenský tenista Andrej Martin bol vo finále štvorhry na turnaji Poprad-Tatry Challenger 2016 spolu s Čechom Lukášom Dlouhým, s ktorým prehrali s uruguajsko-kazašským párom Ariel Behar, Andrej Golubev za 78 minút 2:6, 7:5, 5:10.


 
 

Dni humoru v PopradeVytlačiť
 

23. jún / 20.00 / piatok / Námestie sv. Egídia

ZOZNAMKA alebo Prečo ešte nemám svojho Milana

ROMAN POMAJBO & OĽGA BELEŠOVÁ

Zoznamka je zážitková show pre všetky pohlavia a vekové kategórie, interaktívny happening dvoch skvelých hercov, komikov a zabávačov. Hravá show sa odohráva na spoznávacom zájazde v Bulharsku, kde si každý, kto má chuť sa zabávať, nájde alebo preverí svojho partnera.

24. jún / 10.00 / sobota / Námestie sv. Egídia

KÚZELNÍK WOLF

Kúzelník Wolf pretavil svoje schopnosti pracovať s deťmi, ktoré mu v roku 2007 v ankete Zlatý Amos vyniesli titul Najobľúbenejší učiteľ Slovenska, do predstavení plných gagov a zábavy. Kúzelník sa v nich zároveň snaží o interaktívny prístup, deti sa do vystúpenia neustále zapájajú čarovaním, hrou a rôznymi zaklínadlami.

24. jún / 14.00 / sobota / areál Základnej školy v Poprade - Veľkej

JUNIÁLES

Mesto Poprad, Klub Veličanov a ZŠ s MŠ A. V. Scherfela Poprad - Veľká všetkých srdečne pozývajú na program plný športu, kultúry a zábavy v podaní DFS VENČEK, repeťáka DUŠANA GRÚŇA, ľudovo-úsmevno-zábavnej skupiny BRAVO a hudobnej skupiny STAR.

24. jún / 21.00 / sobota / Námestie sv. Egídia

PÁN DOKONALÝ / FILMY NA PLÁTNE / USA / Komédia / 92 min.

Martha (Anna Kendrick) sa po bolestivom rozchode stretáva s mužom, ktorý by mohol byť konečne tým pravým, teda len do momentu, kým zistí, že „Pán Dokonalý“ (Sam Rockwell) má jednu zásadnú chybu - je to nájomný zabijak na úteku pred kartelovým gangom, ktorý ho zamestnáva. Než to však Martha zistí, sú už do seba bláznivo zamilovaní. Rozhodne sa tak, že jediným riešením bude „Pána Dokonalého“ napraviť. Jeho napravením je presvedčená natoľko, že pre vysnívaný vzťah je odhodlaná čeliť aj následkom v podobe úteku pred vraždiacim gangom. Martha postupom času v sebe objaví skrytý talent, ako byť užitočným parťákom vyvolenému zabijakovi.

25. jún / 15.00 / nedeľa / Námestie sv. Egídia

ROBO KAJZER & PETER MELUŠ / DFS VENČEK

Záruka dobrej nálady! Majstri gagov a hovoreného slova. Humoristi, imitátori a speváci. Ich vystúpenia sú prerušované spontánnym potleskom a smiechom publika. Vo vystúpení sa strieda humorné hovorené slovo s paródiami známych piesní, imitácie známych hercov, spevákov, politikov.

Popradský DFS Venček zachováva ľudové tradície z oblasti východoslovenského regiónu. Pravidelne sa zúčastňuje rôznych festivalov, folklórnych slávností a postupových prehliadok, kde získal viaceré ocenenia za nápaditosť témy a zaujímavé spracovanie detskej hry.


 
 

Výzva pre majiteľov psov!Vytlačiť
 

Výzva pre majiteľov psov!

V súčasnosti prebieha v meste Poprad biologická ochrana územia s pomocou dravcov, ktoré pomáhajú plašiť veľké kolónie havranov pripravujúcich sa na hniezdenie v jednotlivých častiach mesta. V tomto čase je preto dôležité nielen uzatvárať kontajnery, aby havrany nemali bezproblémový prístup k potrave, ale rovnako tak dodržiavať čistotu verejných priestranstiev od psích exkrementov. „Veľkú časť potravy havranov čiernych (Corvus frugilegus), ktorú nachádzajú v meste Poprad, tvoria práve aj psie exkrementy. Tieto často obsahujú vysoký podiel rastlinnej zložky, pretože tá je súčasťou viacerých psích granúl. Keďže pes nevie rastlinnú zložku dokonale stráviť, vzniká z toho atraktívna potrava pre spomenuté havrany čierne,“ informoval Marek Báthory z oddelenia životného prostredia MsÚ v Poprade. Keďže množstvo nepozbieraných exkrementov ležiacich na verejných priestranstvách zvyšuje atraktívnosť mestského prostredia pre tieto vtáky, samospráva vyzýva majiteľov psov na dodržiavanie čistoty verejného priestranstva, ktoré budú vo zvýšenej miere kontrolovať aj príslušníci mestskej polície. Tí budú vykonávať kontroly počas výkonu služby a pokračovať v realizácii vlastných preventívno - bezpečnostných akcií, ktoré sú zamerané na kontrolu dodržiavania zákona č. 282/2002 Z. z. , ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov.


 
 

Mesto Poprad začalo s distribúciou rozhodnutí Vytlačiť
 

Mesto Poprad začalo s distribúciou rozhodnutí o vyrubení miestneho poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady a miestnych daní (daň z nehnuteľností a daň za psa). Rozhodnutia sú distribuované naraz prostredníctvom Slovenskej pošty.

V snahe maximálne zjednodušiť a zefektívniť samotnú platbu daní a poplatku samospráva odporúča využiť platbu bankovým prevodom. „Podiel občanov, ktorí uhrádzajú svoje daňové povinnosti cez internet stúpa, čo v konečnom dôsledku zefektívňuje celý proces a predovšetkým zvyšuje komfort samotných občanov. Veríme, že tento trend bude pokračovať aj v tomto roku,“ uviedol Marián Matta, vedúci ekonomického odboru MsÚ v Poprade.

Občania, ktorí sa rozhodnú pre platbu v pokladnici MsÚ, by v záujme rýchleho vybavenia mali predložiť doručené rozhodnutie s vyznačeným čiarovým kódom, ktorý umožňuje rýchle a presné spracovanie platieb. Občania majú k dispozícii pracovisko pokladnice MsÚ v Poprade v budove na Nábreží Jána Pavla II.. Pokladnica so štyrmi pracoviskami umožňuje platbu v hotovosti aj bezhotovostne - prostredníctvom POS terminálov. Bezhotovostný terminál na úhradu daní a poplatku je inštalovaný aj na pracovisku rýchlej zóny Kancelárie prvého kontaktu MsÚ nachádzajúcom sa vo vestibule MsÚ.

Dôležitou informáciou pre občanov, ktorí preferujú možnosť zaplatiť dane a poplatok osobne priamo na úrade, sú otváracie hodiny – každý pracovný deň je pokladnica otvorená už od 7:00, predĺžené otváracie hodiny sú v stredu, kedy je pokladňa otvorená až do 17:00.

Pokladnica Mestského úradu v Poprade je otvorená v pracovných dňoch nasledovne:

- pondelok, utorok a štvrtok v čase od 7.00 hod. do 15.30 hod.,

- streda v čase od 7.00 hod. do 17.00 hod.,

- piatok v čase od 7.00 hod. do 14.00 hod..

 


 
 

Oprava schodov v centre mestaVytlačiť
 

sch1.jpgSpráva mestských komunikácií(SMK) v Poprade začala s opravou schodov na Námestí sv.Egídia. "Musíme ísť až do podložia, ktoré bolo zvetralé a nedokázalo udržať dlažbu. Tým dochádzalo k jej uvoľňovaniu a lámaniu," informoval riaditeľ SMK Peter Fabian. V prípade priaznivých poveternostných podmienok by oprava oboch horných schodísk v medzikostolí mala byť hotová do polovice mája. Okrem opravy podložia bude úplne vymenená aj dlažba.


 
 
Položky 21-25 z 1226

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 22.10.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 23.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 24.10.
Dr.Max - Francisciho
Francisciho 4977/22,
058 01 Poprad
Streda 25.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.10.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 28.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.10.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka