Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Rozšírená ľadová plocha v Poprade bude spĺňať parametre na podujatia IIHFVytlačiť
 

Zimný štadión mesta Poprad sa pripravuje na rozšírenie ľadovej plochy. Z pôvodných minimálnych povolených rozmerov - dĺžky 56 m a šírky 26 m na nové rozmery – dĺžku 60 a šírku 29m. „Súvisí to s tým, že na podujatia IIHF sú rozmery stanovené na dĺžku 60 m a šírku 26 až 30 m. Keďže Poprad bude hostiť majstrovstvá sveta hokejistov do 18 rokov v roku 2017, rozšírenie ľadovej plochy bolo nevyhnutné, uviedol Pavol Kubičko, vedúci Správy športových zariadení MsÚ v Poprade.

S úpravou rozmerov ľadovej plochy súvisia aj ďalšie úkony:

- demontáž starých mantinelov a montáž nových mantinelov na rozmery: dĺžka 60 m a

šírka 29 m,

- úprava ochranných sietí za bránkami,

- prekrytie priestoru za mantinelom z tribúny C,

- nastavenie bočného osvetlenia ľadovej plochy,

- rozšírenie osvetlenia nad plochou,

- doplnenie chladiaceho média,

- vyregulovanie technológie chladenia,

- úprava schodiska, prechod z tribún do priestoru za mantinelmi vzhľadom na rozšírenie

plochy v súvislosti s únikovými východmi.

Ďalšie zmeny sa týkajú rozmerov mantinelov a ochranných skiel. Na základe zmeny pravidiel ľadového hokeja (IIHF – 2014)týkajúcich sa rozmerov mantinelov a ochranných skiel, bol Slovenský zväz ľadového hokeja povinný tieto zmeny zapracovať do svojich pravidiel. To viedlo k tomu, že na zimných štadiónoch,na ktorých sa hrá TIPSPORT LIGA a 1. hokejová liga SR, bola vykonaná kontrola za účelom preverenia typov osadených mantinelov a ich vhodnosť pre prispôsobenie novým pravidlám o rozmeroch mantinelov a ochranných skiel po obvode hracej plochy. Na základe vyhodnotenia výsledkov kontroly je na zimnom štadióne v Poprade potrebné vykonať výmenu ochranných skiel. SZĽH na základe uznesenia Výkonného výboru SZĽH poskytne na túto výmenu 50 % z celkových kalkulovaných nákladov (t. j. 13 000 €). „Pôvodná výška mantinelov bola 1200 mm okolo celého obvodu. Nový mantinel bude mať výšku 1100 mm. Pôvodná výška ochranných skiel bola 2000 mm okolo celého obvodu ihriska. Nové sklá majú výšku v oblúkoch a za bránami  2500 mm a po oboch krajoch ľadovej plochy 1900 mm. Oproti pôvodnému stavu budú doplnené sklá aj v priestore medzi striedačkami,“ doplnil Kubičko.

„Mesto Poprad sa snaží riadiť úpravy tak, aby mohli hokejisti vykorčuľovať na rozšírenú ľadovú plochu čo najskôr. Dopĺňa sa chladenie, rozbiehajú sa práce na rozšírení osvetlenia, následne prídu na rad nové mantinely a inštalácia skiel. Robíme všetko preto, aby sme chladenie mohli spustiť začiatkom augusta,“ uviedol primátor Popradu Ing. Jozef Švagerko. V rozpočte mesta Poprad boli na vyššie uvedené zmeny vyčlenené finančné prostriedky 110 000 €.


 
 

Plot útulku vymaľovali deti vysnívanými psíkmiVytlačiť
 

Mestský útulok v Poprade zažil farebný víkend. Na plote útulku pribudlo 28 malieb malých i veľkých psíkov od výmyslu sveta, ktoré namaľovali deti so svojimi rodičmi počas akcie NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA. Cieľom podujatia bola pomoc útulku a a propagácia dobrovoľníckej činnosti v prospech jeho psích obyvateľov.

Akcia určená malým i veľkým priateľom útulku dala priestor detskej tvorivosti, ponúkla možnosť zoznámiť sa nielen s útulkom a jeho obyvateľmi ale aj s úspešnými chovateľmi a ich šikovnými zverencami, ktorí sa predstavili v sprievodnom programe. Okrem samotného maľovania psíkov na plot útulku sa malí i veľkí zapojili aj do venčenia psíkov či súťaže v maľovaní na tvár, ktorá bola ďalším spríjemnením celého podujatia.

Iveta Borňáková z odboru správy majetku MsÚ v Poprade povedala: “ Nie každý má možnosť osvojiť si psa. Ale ak chce, môže prísť do útulku a venovať svoj čas a lásku psíkom mu čas. To je základ akcie – aby sme ľudí naučili chodiť do útulku a ak chcú, aj pomôcť - akýmkoľvek spôsobom. Útulok je verejnosti prístupný počas celého týždňa. Máme určitý režim, pondelok je vyhradený ako sanitárny deň, ale ak niekto chce prísť, môže. V prevádzkovom poriadku máme vyhradené hodiny pre verejnosť – verejné venčenie – cez týždeň je to do 16h., v piatok do 17h. a cez víkend do 14h,“ doplnila Iveta Borňáková. Podrobnosti nájde verejnosť na webovej stránke utulok.poprad.sk .

  

Ďakujeme všetkým, ktorí akciu NAMAĽUJ SI SVOJHO PSÍKA podporili:
Canislog, Josera, www.dog-kurier.sk, Popradský mládežnícky parlament, Aquaspa Ganovce,Grandhotel Smokovec, Autocentrum 66, LR,Mary Kay,Pedikúra Sasanka,Kozmeticky salón SynCare,Country club Šuňava,Decléor.


 
 

Prerušenie dodávky vody Vytlačiť
 

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť oznamuje, že dnes 10.8.2016 od 8:00 do odstránenia poruchy  bude prerušená dodávka pitnej vody v Poprade na Levočskej ulici - od železničného priecestia v smere na Levoču - areály a sídla firiem- Správa mestských komunikácií Poprad, VSD, areál inžinierských stavieb.

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.

Pre viac informácií neváhajte kontaktovať dispečing Poprad na tel.č.: 052 / 78 73 117. 


 
 

Skončila sa šachová olympiádaVytlačiť
 

V Poprade sa minulý týždeň zišli najlepší mladí hráči šachu z celého sveta. Šesťdesiat družstiev - 41 krajín z Európy, Ázie, Afriky a Austrálie. Mládežnícka šachová olympiáda nadväzuje na najprestížnejšiu súťaž družstiev, ktorá určuje poradie krajín vo svete v kategórii dospelých Šachovú olympiádu. Jej tradícia siaha do roku 1924 a koná sa pravidelne každé dva roky. Jedna šachová partia môže trvať aj 4-5 hodín. Prezident  Slovenského šachového zväzu František Jablonický povedal:“Šach je veľmi namáhavý šport, vyžaduje si perfektnú fyzickú zdatnosť. Majstri trénujú ako vrcholoví športovci, aby vydržali takú záťaž. Ani psychické naladenie sa nezanedbáva - aby človek zvládol ťažšie momenty partie.“ Vo veľkej hale Arény bolo počas súťaží úplné ticho. Šachisti sa navzájom rešpektovali a nerušili sa. Vedia, že aj minimálny hluk človeka vytrhne z koncentrácie. Pochvaľovali si klimatizovanú halu, čo vraj nie je vo svete samozrejmosťou, napríklad ani na Majstrovstvách sveta. V súťaží tímov si najlepšie počínalo družstvo z Iránu, druhé miesto obsadilo Rusko, nasleduje Arménsko, India a Maďarsko.

Slovenský šachový zväz má 4tisíc členov. Údajne až polovica Slovákov hrá doma šach. 

(Noviny Poprad)


 
 

Do Krakova pôjdu aj PopradčaniaVytlačiť
 

*aktualizované 26.7.2016

Fotoreportáž zo slávnostného otváracieho ceremoniálu Svetových dní mládeže pre slovenských pútnikov v mestečku SKAWINA.

Pred slávnostným otváracím ceremoniálom SDM 2016 sa primátor mesta Poprad Jozef Švagerko stretol s diplomatom SR Adriánom Kromkom v priestoroch Generálneho konzulátu SR v Krakove. Témami rozhovoru boli Svetové dni mládeže v Krakove, príchod Svätého Otca Františka a jeho program, účasť pútnikov zo Slovenska a Popradu, ako aj prezentácia mesta Poprad na námestí Krakova na medzinárodnom festivale v mesiaci august 2016.

Na snímkach primátor Popradu Jozef Švagerko na stretnutí s konzulom Adriánom Kromkom, primátorom mesta SKAWINA  Pawłom Kolasom, nechýbajú ani pútnici z Popradu. 

  

   

foto: Noviny Poprad

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

*aktualizované 25.7.2016

Svetové dni mládeže 2016 v Krakove začínajú pre slovenských pútnikov už  v pondelok 25.7.2016 v meste Skawina pri Krakove slávnostným otváracím ceremoniálom o 21.00 hodine pod názvom Obrazy milosrdenstva, ktorý bude v priamom prenose vysielať televízi LUX. Nasledovať bude o 22:00 hodine slávnostná sv. omša s Mons. Stanislavom Zvolenským. Slávnostného ceremoniálu a sv. omše sa zúčastní aj primátor mesta Poprad Jozef Švagerko spolu so slovenským diplomatom v Krakove Adriánom Kromkom. Ešte pred slávnostným otváracím ceremoniálom primátor Švagerko  spoločne s konzulom Kromkom absolvuje pracovné stretnutie s primátorom mesta Skawina Pawłom Kolasom. „Je to symbolické poľsko-slovenské stretnutie k SDM medzi primátorom slovenského mesta Poprad, v ktorom sa uskutočnilo celoslovenské prípravné stretnutie  mládeže k SDM v roku 2015 a primátora poľského mesta Skawina, v ktorom sú sústredení slovenskí pútnici a kde pre Slovákov SDM začínajú,“ uviedol Jozef Švagerko. „Uplynulý piatok  som sa zúčastnil posledného pracovného stretnutia diplomatického zboru v Krakove k prípravám Svetových dní mládeže s vojvodom Malopoľského vojvodstva Józefom Pilchom a so zástupcami hlavného  organizačného výboru, s vedúcimi predstaviteľmi polície, hraničnej stráže a ďalších relevantných bezpečnostných zložiek. Vojvoda nás opakovane ubezpečil, že Krakov je pripravený na príchod pútnikov a Svätého Otca Františka,“ doplnil konzul Adrián Kromka.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Minuloročné Národné stretnutie mládeže P15 v Poprade bolo predprípravou na Svetové dni mládeže (SDM), ktoré budú od 25. do 31. júla v Krakove. Očakáva sa na nich účasť približne 2,5 milióna pútnikov z celého sveta. Veľa z nich bude aj zo Slovenska a z nášho regiónu, ktorý je v tesnom susedstve s Poľskom.

Primátor Popradu Jozef Švagerko sa plánuje na SDM osobne zúčastniť. Povedal: „Svätý Otec je z Južnej Ameriky a myslím si, že Krakov je najbližšie mesto, kde ho dokážeme dostať do blízkosti Slovenska. Teším sa na stretnutie s mladými ľuďmi, ktorých pôjdem pozdraviť a privítať hneď v pondelok 25. júla. Bude to symbolické pokračovanie P15. Máme už informácie, že Svätý Otec bude i v Czenstochovej, kde sa s ním budú môcť stretnúť aj návštevníci staršieho veku. Som rád, že Popradčan a popradský poslanec Adrián Kromka je slovenským diplomatom v Krakove a tak môžeme sprostredkovať informácie z prvej ruky.“ Primátorovi záleží práve na dostatku informácií, aby sa SDM mohli uskutočniť v poriadku po každej stránke. O tom hovoril tiež na nedávnom stretnutí s vojvodom Malopoľského vojvodstva.

A. Kromka podčiarkol, že prípravy na túto udalosť celosvetového významu za účasti pápeža Františka, vrcholia. Doplnil: „S pánom primátorom úzko spolupracujeme a rozoberali sme otázky spolupráce a možných bezpečnostných a organizačných opatrení aj k príchodu slovenských pútnikov a pútnikov z Popradu do Krakova. Momentálne je zaregistrovaných vyše 4 tisíc pútnikov zo Slovenska. Prebiehajú prípravy, zúčastnil som sa stretnutia v Skavinej, kde budú slovenskí účastníci SDM sústredení. Na prípravách spolupracujeme so slovenským organizačným výborom pod vedením Ondreja Chrvalu a takisto aj s hlavným organizačným výborom v Krakove. 25. júla sa SDM otvoria slávnostným ceremoniálom za účasti slovenských biskupov, 26. júla sa začnú slávnostnou omšou za účasti kardinála Stanislawa Dziwisza a 27. júla očakávame príchod Svätého Otca do Krakova.“

V prípade akýchkoľvek problémov sú zastupiteľské úrady SR v Krakove a vo Varšave pripravené pomôcť svojim občanom. Všetky rady pred cestou do Krakova sú na www.svetovednimladeze.sk. (mar)


 
 
Položky 206-210 z 1225

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr.Max - 1. Mája
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 20.10.
Dr.Max - 1. Mája
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 21.10.
Adus-centrum, Námestie sv.Egídia
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 22.10.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 23.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 24.10.
Dr.Max - Francisciho
Francisciho 4977/22,
058 01 Poprad
Streda 25.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.10.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka