Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015Vytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo na leto tradičný festival podujatí s názvom POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015. Séria kultúrnych podujatí začína už vo štvrtok 25.6.2015 divadelným vystúpením a vyvrcholí záverečným kombinovaným programom v piatok 4.septembra. Popradčania a návštevníci mesta sa môžu tešiť na 56 podujatí, na ktorých sa predstaví spolu 400 účinkujúcich zo 6 krajín. Najväčšia časť podujatí sa bude konať na Námestí sv. Egídia, niektoré spríjemnia leto aj v jednotlivých prímestských častiach. Štruktúra podujatí v centre mesta bude už tradične žánrovo rozdelená a bude prebiehať v medzikostolí. Štvrtkové večery budú patriť divadelným vystúpeniam, v piatok bude pódium patriť koncertom, v sobotu dopoludnia rozprávkovým programom pre deti, v sobotu večer si prídu na svoje milovníci premietania filmov.  Popoludňajšie prechádzky po námestí spestria v nedeľu promenádne koncerty a tanečné vystúpenia. V žánrovo pestrom programe má svoje miesto opäť aj BAŽANT KINEMATOGRAF či tradičné Dni sv. Egídia. Dianie v meste obohatí v termíne 31.7. - 2.8.2015 Národné stretnutie mládeže P-15, na ktorom organizátori očakávajú niekoľko tisíc návštevníkov z celého Slovenska. Od 5.do 8.augusta bude centrum Popradu patriť 4.ročníku obľúbeného festivalu Made in Slovakia, ktorý predstaví originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovo-umeleckú tvorbu. 

Program PKL nájdete tu.


 
 

Poprad objavili už aj turisti z Tasmánie a Nového ZélanduVytlačiť
 

Mestská informačná kancelária (MIK) mesta Poprad má za sebou rok prevádzky v nových priestoroch na Námestí sv. Egídia. V čase od 13. júna 2014 do 13. júna 2015 vybavila MIK spolu 25 447 návštevníkov, z toho 20 869 návštevníkov počas osobnej návštevy, 3076 klientov vybavili telefonicky a ďalším 1502 klientom pomohli pracovníci informáciami prostredníctvom emailovej komunikácie. Medzi klientmi MIK dominovali Slováci (12855), nasledovali Česi(3002), Poliaci(1559), Nemci(871) a Angličania(865). Menej početné, ale o to zaujímavejšie boli návštevy turistov z Tasmánie, Nového Zélandu či Konga. Návštevníci mali najväčší záujem o informácie týkajúce sa mesta Poprad(35%), ďalším častým dôvodom návštevy MIK bola kúpa vstupeniek na kultúrno -spoločenské a športové podujatia (22%), vyhľadávanie všeobecných informácií(15%) či informácií o Vysokých Tatrách(9%). Ďalšie podrobnosti nájdete v nižšie prezentovaných grafoch.

Okrem hlavného poslania - poskytovania informácií - je doplnkovou službou MIK aj predaj širokého sortimentu suvenírov, poštových známok a poštová služba - poštová schránka sa nachádza priamo v kancelárii. Návštevníci si môžu zakúpiť tiež všetky dostupné publikácie o meste Poprad. V priebehu mesiaca júl sortiment suvenírov spestria darčekové predmety s motívmi žiakov popradských základných umeleckých škôl.

MIK vytvorila zároveň edíciu darčekov s názvom MADE IN POPRAD. „Káva, čaj, pivo, liehoviny, a ďalšie výrobky domácej proveniencie sú k dispozícii so samostatným logom. Okrem potravinových produktov sa do línie MADE IN POPRAD zaradili aj výrobky z brúseného krištáľu a čoskoro k nim pribudnú CD-nosiče niektorých populárnych popradských hudobných skupín. Produkty majú exkluzívne darčekové balenie a môžu byť nielen suvenírom pre cudzincov prichádzajúcich k nám, ale aj vývozným artiklom reprezentujúcim naše mesto,“ doplnila riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková.

Pomocnú ruku domácim i návštevníkom mesta ponúka informačná kancelária aj prostredníctvom webového portálu www.visitpoprad.sk , ktorý sústreďuje aktuálny zoznam podujatí, tipy na výlety, informácie o možnostiach ubytovania, gastro-služieb a dopravy

MIK otvorila svoje dvere na novej adrese - vo vstupných priestoroch bývalého kina Tatran na Námestí sv. Egídia v Poprade - v piatok 13.júna 2014.


 
 

Spiš chce budovať centrá integrovanej zdravotnej starostlivostiVytlačiť
 

Spolupráca piatich spišských miest - Popradu, Levoče, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovne a Kežmarku prináša prvé ovocie. Práve spišské mestá v stredu 3.6.2015 ako prvé na Slovensku spoločne rokovali na tému vytvorenia integrovaných centier zdravotnej starostlivosti. Po rokovaní vydali nasledujúce spoločné vyhlásenie:

„Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a primátori piatich okresných miest historického regiónu Spiš – Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Levoča a Stará Ľubovňa sa dohodli na spolupráci pri príprave prvého Regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v Spišskom regióne pre potreby programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti financovaných z Integrovaného regionálneho operačného programu. Predstavitelia piatich spišských miest vyjadrili spoločný záujem rozvíjať integrované zdravotné a sociálne služby a služby podpory zdravia v regióne Spiša a využiť tak prostriedky Európskych štrukturálnych a investičných fondov na obnovu a rozvoj verejnej infraštruktúry prostredníctvom programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.“

"Cieľom tohto projektu je vytvoriť integrované centrá, kde by sa sústredili obvodní lekári, tí sa následne viac priblížia k ľuďom a pacienti by najviac času netrávili v nemocnici, ale práve v tej jednodňovej ambulancii, a mohli odborníkov navštíviť na jednom mieste," vysvetlil primátor Popradu Jozef Švagerko. Podľa viceprimátora Kežmarku Miroslava Perignátha ide o nový projekt, ktorý združí poskytovateľov primárnej zdravotnej i sociálnej starostlivosti. „Ide o to, aby sa tieto centrá vybavili lepšou technikou, aby obvodní lekári mohli robiť viaceré úkony," informoval kežmarský viceprimátor. V zjednodušenom vysvetlení by tieto centrá mali byť realizované v podobnom duchu, ako boli niekdajšie polikliniky, avšak na lepšej úrovni. Konečný počet centier na Spiši bude známy po vytvorení regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej starostlivosti.


 
 

Poprad láme rekordyVytlačiť
 

 

VSE CITY RUN zavítal za 8 rokov svoje existencie v stredu 10. júna po štvrtýkrát do Popradu a ako je to už v tomto meste zvykom, dočkal sa ďalších rekordných zápisov. Prvou výhrou bolo príjemné letné  počasie, v ktorom slniečko pod Tatrami nepálilo ale príjemne hrialo. Potom to už išlo ako po masle, aby po 8 hodinách nonstop behu na páse a masovom štarte ulicami Popradu mohli organizátori oznámiť prepisovanie rekordných zápisov. Ten prvý je pre City Run absolútny. Počítač na bežeckom páse sa zastavil na čísle 111,85 km, čim Popradčania prekonali svoj vlastný vlaňajší rekord o viac ako 6,5 km. Hneď potom sa od registračného pultu potvrdilo, že VSE City Run prilákal k účasti 1374 malých, veľkých i tých najskúsenejších obyvateľov mesta. To sa skutočne zmobilizovalo a pri pohľade na záplavu juniorských hokejových, basketbalových, či atletických dresov všetkým potvrdilo, že o športovú budúcnosť pod Tatrami sa netreba až tak obávať.

Príjemnou bodkou za bohatým programom bolo odovzdanie šeku na sumu 5.188 Eur pre Pediatrické oddelenie Nemocnice Poprad. Prispeli  k nej všetci, ktorí si zakúpili štartové číslo tohto charitatívneho behu alebo ukrajovali kilometre na bežeckom páse, ktoré premenila spoločnosť Východoslovenská energetika na tak potrebné eurá. Popradský atlét Jozef Dubašák sa zdá byť neporaziteľný a jasne na trati zdolal svojich súperov. Medzi ženami ho napodobnila Timea Mihoková. To však nebolo až tak podstatné, ak sa stotožníme s podtitulom podujatia „Vyhráva jeden, pomáha každý“.

 


 
 

Turistickú sezónu otvoril turistický vláčik prvými jazdamiVytlačiť
 

Letná turistická sezóna v Poprade bude v znamení viacerých noviniek. “Chceme, aby si návštevníci z nášho mesta odniesli čo najviac zážitkov a radi sa k nám vracali. Tomu sme sa snažili prispôsobiť aj našu tohtoročnú ponuku. Od poskytovania informácií, cez nové atrakcie až po množstvo kultúrno -spoločenských podujatí,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Najvýraznejšiu novinku predstavuje turistický vláčik. Vláčik bude premávať počas letnej turistickej sezóny v pravidelných dvojhodinových* intervaloch z  Námestia sv.Egídia(park pri kine) cez Aquacity do Spišskej Soboty denne okrem stredy vždy od 10:00 do 18:00, v prípade veľkého záujmu má k dispozícii časovú rezervu aj na doplnenie jázd. Cestovné v turistickom vláčiku bolo stanovené jednotne na sumu 1.- €/osobu. Úvodné jazdy absolvoval vláčik v sobotu 13.6.2015 aj so zaujímavým výkladom Beáty Kelemenovej z Cechu sprievodcov Tatry – Spiš. Počas ďalších dní  bude mať vláčik k dispozícii audiosprievodcu.

Turisti budú môcť spoznávať Poprad nielen z vláčika ale aj z poschodového autobusu - doubledeckera - na linke č.8 OBJAV/DISCOVER POPRAD premávajúceho medzi autobusovou stanicou, Veľkou, Spišskou Sobotu a centrom mesta. S pomocou audiosprievodcu v slovenskom a anglickom jazyku budú môcť cestujúci lepšie spoznať minulosť i súčasnosť Popradu.

Ďalšou novinkou v prichádzajúcej letnej turistickej sezóne bude propagácia mesta a regiónu na nových miestach. „Počas júla a augusta budeme návštevníkov nášho mesta informovať o jeho zaujímavostiach ako aj zaujímavostiach celého regiónu už na železničnej stanici a prvé informácie o Poprade a jeho okolí by mali dostať návštevníci mesta vďaka infostánku aj v príletovej hale letiska Poprad -Tatry počas príletov linky z Londýna,“ doplnil Jozef Švagerko.

Zážitky čakajú na návštevníkov Popradu aj vďaka bohatej ponuke podujatí. Mesto Poprad pripravilo v spolupráci s OO CR Región Vysoké Tatry už tradičný festival divadla, filmu,spevu, hudby a tanca – POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015. Viac ako 70 rôznych vystúpení a programov sľubuje atraktívne zážitky od polovice júna až do začiatku septembra.

Ďalšie novinky pre návštevníkov Popradu pripravila Mestská informačná kancelária mesta Poprad(MIK). Okrem webstránky VISITPOPRAD.SK s ambíciou ponúknuť nielen turistom ale aj obyvateľom mesta Poprad a širšieho regiónu aktuálny zoznam podujatí, tipy na výlety v okolí a voľnočasové možnosti, informácie o možnostiach ubytovania, gastro-služieb a dopravy je novinkou v ponuke MIK POPRAD aj predaj poštových známok a poštová služba - poštová schránka sa nachádza priamo v kancelárii.

Suvenír a zároveň originálnu spomienku na Poprad predstavujú potravinové darčeky z línie MADE IN POPRAD. „Káva, čaj, pivo, liehoviny a ďalšie výrobky domácej proveniencie sú k dispozícii so samostatným logom. Produkty majú exkluzívne darčekové balenie a môžu byť nielen suvenírom pre cudzincov prichádzajúcich k nám, ale aj vývozným artiklom reprezentujúcim naše mesto,“ uviedla riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková. Návštevníkov mesta určite poteší aj rozšírená ponuka nových suvenírov – vizitky Wandercard, nové typy magnetiek, vonné sviečky, odznaky.

MIK Poprad bude zároveň prezentovať naše mesto a ponuku svojich služieb, či produktov v samostatnom stánku aj na najvýznamnejších podujatiach leta – ako sú napr. Viva Italia a Made in Slovakia.

*Už v druhý deň prevádzky musel vyhliadkový vláčik z dôvodu veľkého záujmu pridať ďalšie jazdy s odchodom z centra mesta o 11:00, 15:00 a 17:00. /doplnené 14.6.2015/

 


 
 
Položky 211-215 z 1023

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

ďalšie dni

Pondelok 29.8.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Utorok 30.8.
Dr. Max - obchodné centrum MAX
Dlhé hony 4587/1,
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Streda 31.8.
Dr.Max - Monaco (pri ZŠ Francisciho)
Francisciho 22,
Poprad

052/285 85 85

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka