Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Poprad získal grant na výskum archeologickej lokality ZámčiskoVytlačiť
 

Mesto Poprad uspelo v súťaži o poskytnutie grantu v rámci výzvy „Obce bližšie k Vám 2016“, ktorú v tomto roku vyhlásila Nadácia Slovenskej sporiteľne. Mesto Poprad v spolupráci s Mestskými lesmi s. r. o. Poprad sa zapojilo do tejto výzvy a v kategórii Pamiatky získalo grant pre Projekt výskumu a prezentácie archeologickej lokality Zámčisko - tzv. „Popradský hrad“ vo výške 3000 €. Celková výška projektu predstavuje sumu 5850 €.

„Zo získaných prostriedkov bude časť určená na odkrytie archeologických nálezov, ich konzerváciu a analýzu a ďalšia časť na výskum v mieste vyhliadkovej veže t.j. sondy ručne vyhĺbenej o rozmeroch 10 x 10 m. Práce sa začnú realizovať približne v polovici júla a predpokladaná dĺžka prieskumu bude jeden mesiac,“ informovala Marta Kurpášová z oddelenia strategického rozvojového manažmentu MsÚ v Poprade. „Veríme, že aj týmto archeologickým prieskumom oživíme záujem o objavovanie a zveľaďovanie pamiatkových území v našom meste. Chceme to maximálne využiť na to, aby sme Kvetnicu čo najviac zatraktívnili. Vnímame to ako jednu z foriem podpory rozvoja cestovného ruchu v Poprade,“ uzavrel primátor Popradu Jozef Švagerko.


 
 

MIK POPRAD pripravená na leto s rozšírenou ponukou služieb i produktov Vytlačiť
 

Do letnej turistickej sezóny 2016 vstupuje Mestská informačná kancelária(MIK) mesta Poprad s rozšírenou ponukou služieb a produktov. „Základnou úlohou mestskej informačnej kancelárie je poradiť a pomôcť turistom a návštevníkom ako čo najlepšie spoznať naše mesto, náš región. Keďže v tomto roku sa vzhľadom na okolnosti očakáva nárast najmä domáceho cestovného ruchu, chceme byť pripravení a vyjsť turistom čo najviac v ústrety. Aby objavili čaro nášho mesta a radi sa k nám vracali“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Mestská informačná kancelária, ktorá má svoje sídlo na Námestí sv. Egídia, predlžuje v letnej turistickej sezóne otváracie hodiny. V pondelok – piatok bude otvorená od 8:00 do 20:00, v sobotu od 9:00 do 13:00, v nedeľu od 14:00 do 17:00. Otváracie hodiny budú predĺžené aj v čase premietania Kina Tatran. Vysunuté pracovisko MIK je už od marca natrvalo otvorené v priestoroch zákazníckeho centra na železničnej stanici Poprad- Tatry. Ďalšie sezónne vysunuté pracovisko pribudne od 1.júla v priestoroch Podtatranského múzea v Spišskej Sobote. „Chceme byť proaktívni a vďaka tomuto pracovisku byť prítomní na Sobotskom námestí, pozývať návštevníkov tejto časti k jednotlivým atrakciám, do múzea, informovať cestujúcich v turistickom vláčiku o tom, čo všetko môžu v Spišskej Sobote vidieť,“ informovala riaditeľka Mestskej informačnej kancelárie(MIK) mesta Poprad Lucia Pitoňáková. So Spišskou Sobotu súvisí aj ďalšia nová služba v portfóliu MIK – poznávacie prechádzky do Sp. Soboty so sprievodcom a odborným výkladom.

Do ponuky MIK pribudli pred letom aj ďalšie novinky – edícia potravinových produktov línie MADE IN POPRAD bola rozšírená aj o popradskú kozmetiku, začal predaj lístkov na slovensko-poľské autobusové spoje, ktoré prepájajú Košice, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Dolný Kubín a Tvrdošín s mestom Krakow vrátane zastávky na krakowskom letisku Balice,

Novou službou je bezplatné čiernobiele kopírovanie na reklamný papier v limite do 10 ks kópií na osobu – s vernostnou kartou do 15 ks.

MIK Poprad zabezpečuje ďalej tieto stále služby: bezplatné poskytovanie informácií návštevníkom mesta a jeho obyvateľom, predpredaj vstupeniek na podujatia vrátane predaja vstupeniek do kina, predpredaj vstupeniek cez systémy Ticket Art a Predpredaj.sk, drobné kanc. služby (kopírovanie, tlač, scan, fax, laminovanie…), bezplatný internet,predaj poštových známok a bezplatná poštová služba, požičiavanie detských šliapacích autíčok, inzerciu v rámci reklamného priestoru na internetovej stránke VISITPOPRAD.SK,sprevádzanie po Námestí sv. Egídia a v kostoloch na námestí,úschovňu batožiny.

KINO TATRAN, ktoré je súčasťou štruktúry MIK, si na leto pripravilo rovnako špeciálny režim:

- prázdninové kino – dopoludňajšie detské premietanie každý druhý utorok v júli a auguste počnúc od sviatočného 5. júla 2016,                                                                                    

- letné večerné kino v piatky s neskorým začiatkom o 20:30, čiže napr. po koncerte na námestí si diváci môžu užiť ešte aj filmové premietanie. Program v kine bol prispôsobený podujatiam Popradského kultúrneho leta.

- v ponuke sú pondelkové Európske filmy za euro! A v utorky je možné využiť preukaz filmového klubu a uplatniť si tak 50%-nú zľavu na vstupné.

Letná turistická sezóna v meste Poprad

Letnú turistickú sezónu v Poprade otvoril v sobotu 11.6.2016 dobový trh na Sobotskom námestí v Spišskej Sobote, ktorý bol súčasťou podujatia venovaného významným výročiam – 760.výročiu prvej písomnej zmienky o Spišskej Sobote a o Poprade, 270.výročiu narodenia a 230.výročiu úmrtia Mórica Beňovského, 190.výročiu úmrtia jeho životnej partnerky zo Spišskej Soboty Zuzany Hönschovej a 70.výročiu spojenia Popradu , Spišskej Soboty a Veľkej do jedného mesta s názvom Poprad.

Novinkou letnej turistickej sezóny v Spišskej Sobote je statický informačný systém s 10 panelmi informujúcimi o jednotlivých významných budovách a meštianskych domoch ako aj historických udalostiach a osobnostiach, ktoré k jednotlivým domom historicky prislúchajú.

Správa mestských komunikácií v Poprade už v polovici júna upravila režim na vybraných spoplatnených parkoviskách v centre mesta. Od 16.júna do 15.septembra tak budú parkoviská s bezobslužným parkovacím systémom (Námestie sv. Egídia, J.Curie - OTP Bank, D.Tatarku) spoplatnené v skrátenom režime. V dňoch pondelok – štvrtok budú spoplatnené v čase 8:00 – 14:00 (pôvodne do 16:00), v piatok bude parkovanie na týchto parkoviskách bezplatné po celý deň(pôvodne spoplatnené 8:00 – 16:00). Centrum Popradu je v čase letnej turistickej sezóny dejiskom mnohých kultúrno – spoločenských podujatí a úprava parkovacieho režimu je ústretovým krokom k domácim i zahraničným návštevníkom. Bližšie informácie sú k dispozícii na stránke www.smkpp.sk.


 


 
 

Rozšírenie zastrešenia pódia v centre Popradu!Vytlačiť
 

Pódium v priestore medzikostolia na Námestí sv. Egídia bude mať po strede 6.7.2016 rozšírené zastrešenie. Pôvodné zastrešené pódium s rozmermi 6 x 5 m už nepostačovalo pre vystúpenia väčších súborov, preto samospráva rozhodla o dokúpení konštrukčných dielov a zabezpečení rozšírenia zastrešenia pódia na vnútorný rozmer 9 x 6 metrov. Poslanci MsZ schválili na obstaranie strešných dielov 16 tisíc eur. Rozšírené pódium by malo postačovať na umiestnenie rôznych kulís a väčšieho množstva hudobnej aparatúry.


 
 

Letný tábor pre deti zo sociálne slabších rodínVytlačiť
 

Mesto Poprad aj tento rok pokračuje v tradícii a už po 18.-ty krát pripravilo pre 40 detí zo sociálne slabších rodín 8 – dňový prázdninový pobyt. Od 1. júla do 8. júla 2016 deti zažívajú nezabudnuteľné chvíle v Súkromnej škole v prírode v Tatranskej Lomnici. Mesto Poprad v spolupráci s odbornými lektormi tábora pripravilo pestrý zaujímavý program plný hier, súťaží a aktivít.

„Pokračujeme v krásnom projekte, ktorý je dobre nastavený a tieto deti si to zaslúžia. Deti vyrastajú v neľahkých podmienkach a my im chceme pomáhať aj takouto formou. Verím, že sa tu cítia dobre a sú tu šťastné,“ uviedol počas návštevy tábora primátor Popradu Jozef Švagerko.

Deti si užili pestré súťaže, kreslenie na chodník, Lomnický jarmok, hľadanie pokladu, výrobu vlastných tričiek, funny olympiádu a rôzne športové aktivity - turnaj vo futbale, vybíjanej, maľovanie vlajok, výrobu výrobkov z cesta, karneval, servítkovou technikou sa naučili vyrábať šperkovnice, obrázky a mnoho iného. Pod dohľadom skúsených lektorov si deti vyskúšali aj techniky poskytovania prvej pomoci. Tento rok deti spoznávali aj aj krásy okolia a navštívili Skalnaté Pleso visutou lanovkou z Tatranskej Lomnice, Múzeum TANAPu a Botanickú záhradu – expozíciu tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici. Prekvapením pre deti boli určite aj vizuálne ilúzie v Tricklandii v Starom Smokovci. Nechýbalo bude chýbať ani plávanie, ktoré si deti užili v Hoteli Odborár v Tatranskej Lomnici. Finančné náklady spojené s pobytom nezaťažili ani jednu rodinu, mesto Poprad vyčlenilo na realizáciu letného tábora 8 000 EUR.

Pre myšlienku letného tábora sa podarilo získať aj sponzorov, ktorí pomohli finančne alebo materiálne: SINTRA s r. o. Poprad, Baliarne obchodu a.s. Poprad, Lekáreň Viktória Poprad, Tatry Mountain resorts a. s. , Tatrafiler Poprad, TOL s. r. o., Poprad, UNIQA poisťovňa a.s., ÚS Slovenský Červený kríž Poprad, Hotel Odborár Tatranská Lomnica. ĎAKUJEME.


 
 

Škola ponesie meno Aurela Viliama ScherfelaVytlačiť
 

Posledný školský deň bol pre veľčiansku základnú školu významný.Ministerstvo školstva, vedy a výskumu SR jej prepožičalo názov ZŠ s MŠ Aurela Viliama Scherfela. Musela splniť prísne podmienky, aby sa mohla o takéto pomenovanie uchádzať a získať ho.Riaditeľ ZŠ s MŠ Richard Bekess povedal: „Škola ponesie meno nášho najznámejšieho rodáka, Veľčana, filantropa A. V. Scherfela, ktorý podaroval pred vyše sto rokmi svoje budovy, záhrady, vtedajšej veľčianskej škole, veľčianskym deťom. Je česť, že sme mohli našu školu pomenovať po tejto osobnosti.“ A. V. Scherfel bol lekárnikom, chemikom, botanikom, dobrodincom, v rokoch 1868-70 bol starostom Veľkej, takmer 19 rokov dozorcom tunajšej školy. V roku 1881 založil Tatranské múzeum vo Veľkej, kde bol riaditeľom až do svojej smrti v roku 1895. Bol presbyterom evanjelickej cirkvi a zastával i ďalšie posty. Primátor Popradu Jozef Švagerko na slávnostnom odhalení názvu školy dodal: „Udelenie tohto názvu ma veľmi teší. Na druhej strane to pokladám za výzvu, lebo A. V. Scherfel môže byť pre nás veľkým vzorom. Dosiahol v živote veľa, mal však aj smutný osud, keď jeho jediný syn krátko po návrate zo štúdií do svojho rodiska nečakane zomrel. Preto daroval Veľkej a vlastne Popradu, nehnuteľnosti, ktoré dodnes využívame pre školstvo, Klub Veličanov a denné centrum dôchodcov. Meno tejto osobnosti bude pripomínať žiakom, aby sa usilovali dosiahnuť minimálne to, čo on.“ Primátor poďakoval všetkým učiteľom za ich celoročnú prácu.Zaželal im, aby si cez prázdniny oddýchli a nabrali nové sily a žiakom, aby si užili prázdniny a v zdraví sa po nich vrátili do školských lavíc. Deviatakom poprial, aby v nových školách dosiahli dobré výsledky a v dobrom spomínali na veľčiansku školu, ktorá im dala základy do života.


 
 
Položky 211-215 z 1225

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Dr.Max - 1. Mája
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Piatok 20.10.
Dr.Max - 1. Mája
1.Mája 30,
058 01 Poprad

052/285 85 86

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 21.10.
Adus-centrum, Námestie sv.Egídia
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 22.10.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 23.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 24.10.
Dr.Max - Francisciho
Francisciho 4977/22,
058 01 Poprad
Streda 25.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.10.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka