Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Suveníry z Popradu s motívmi od žiakov umeleckých škôlVytlačiť
 

Skutočne originálnym spôsobom zapojili v Poprade do propagácie mesta deti z dvoch základných umeleckých škôl. Tamojšia mestská informačná kancelária v snahe rozšíriť sortiment suvenírov oslovila ZUŠ na Štefánikovej a ZUŠ na Letnej ulici s požiadavkou na dodanie výtvarných motívov, ktoré by molo možné využiť na tvorbu darčekových predmetov z mesta Poprad. “Prvotný nápad Silvie Bujňákovej sa stretol s pozitívnou odozvou vedenia oboch umeleckých škôl. Z umeleckých dielok sme si vybrali práce 20 detí, ktorých výtvarné motívy sme spracovali tak, aby vznikli rôzne pestré darčekové predmety: tričká, vonné sviečky, magnetky, či pohľadnice. Veríme, že takéto nevšedné a milé suveníry budú naše mesto dobre reprezentovať,“ uviedla riaditeľka Mestskej informačnej kancelárie mesta Poprad (MIK) Lucia Pitoňáková.

Na prezentáciu vyrobených darčekových predmetov pozvala MIK tvorcov výtvarných návrhov spolu s pedagógmi, ktorí projekt zastrešovali. „Sme radi, že dnes môžeme malých autorov odmeniť suvenírmi s ich vlastným motívom. Zároveň chceme poďakovať aj obom školám a špeciálne pedagógom, ktorí deťom pomohli realizovať sa. Pekný suvenír s motívmi z nášho mesta ako výsledok ich tvorivej práce určite poteší návštevníkov z domova i zo sveta. A čo je dôležité, bude zároveň šíriť dobré meno nášho mesta i jeho šikovných obyvateľov,“doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.

Mestská informačná kancelária mesta Poprad uviedla pred uplynulou letnou turistickou sezónou do života aj špeciálnu líniu potravinových produktov MADE IN POPRAD. Čaje, káva a ďalšie zaujímavé produkty v exkluzívnom balení sa stali vyhľadávanými suvenírmi pre návštevníkov mesta i domácich obyvateľov. Rovnaký úspech očakáva MIK aj od edície suvenírov, na ktorej sa podieľali malí Popradčania.    


 
 

70 rokov v spoločnom mesteVytlačiť
 

Mesto Poprad si pripomína významný historický medzník vo svojich novodobých dejinách – spojenie Popradu s Veľkou a Spišskou Sobotou. Spojenie týchto mestečiek do jedného mestského celku s názvom Poprad sa uskutočnilo 1.1.1946. Predchádzalo tomu rozhodnutie Zboru povereníkov z 6. septembra 1945. Už 23. októbra 1945 sa potom v popradskej Redute zišli členovia troch národných výborov a približne 400 občanov z Popradu, Veľkej a Spišskej Soboty, aby slávnostne zvolili spoločný mestský národný výbor – MNV. V roku 1960 následne pribudli Stráže a v roku 1974 Matejovce, čím sa Poprad dostal do desiatky najväčších slovenských miest.

Primátor Popradu Jozef Švagerko skonštatoval: „Čas ukázal, že to bolo dobré rozhodnutie. Sedemdesiate výročie významného spojenia Popradu, Spišskej Soboty a Veľkej chceme patrične osláviť pripomenutím si udalostí, ktoré sa odohrali v tom období. Symbolicky to bude 23. októbra 2015 v Kine Tatran, ktoré je súčasťou historickej budovy Reduty. Hlavnú slávnosť pripravujeme 3. januára 2016 pre Popradčanov a pozvaných hostí, ktorí sa pričinili o to, kde je Poprad dnes.“ Bude to opereta Hrnčiarsky bál v Aréne ako darček k 70. narodeninám veľkého Popradu.Vstupenky v cene 1.-Euro budú k dispozícii v Mestskej informačnej kancelárii mesta Poprad od 1.12.2015.

V piatok 23. októbra sa v Kine Tatran uskutoční slávnostný program 70 rokov v spoločnom meste pre pozvaných účastníkov. V programe vystúpia odborníci, ktorí priblížia historické udalosti vzniku veľkého Popradu a minulosť, ktorá tomu predchádzala. Publikum si pozrie i filmy, ktoré majú historickú hodnotu a priblížia dejiny Popradu. Radnica predpokladá, že po tomto premiérovom programe budú nasledovať reprízy pre verejnosť.

Pri príležitosti okrúhleho výročia mesto pripravilo projekt Moje mesto Poprad, v ktorom zadalo stredoškolákom, aby spracovali ich víziu, ako vidia Poprad o 30 rokov. Vyvrcholí v apríli budúceho roku záverečnou študentskou konferenciou. Súčasťou podujatí k 70. výročiu bude i putovná výstava fotografií z histórie nášho mesta na 15 paneloch, aby si mohli Popradčania zaspomínať na najdôležitejšie udalosti, ktoré formovali život mesta. 

(Noviny Poprad)


 
 

Mestská polícia si posvietila na konzumáciu alkoholu mladistvými Vytlačiť
 

Mestská polícia vykonala kontrolu požívania alkoholických nápojov u maloletých a mladistvých v reštauračných zariadeniach a na verejnom priestranstve. Mestskí policajti navštívili v priebehu jedného večera tri nočné podniky. Spolu 13 príslušníkov mestskej polície skontrolovalo 34 osôb, dychová skúška na alkohol bola pozitívna u 12 mladistvých osôb, predvedené boli 3 osoby. 

Rekordérom medzi mladistvými z pohľadu konzumácie alkoholu bol mladý muž z Hranovnice, ktorému bolo zistených 0,92mg/l (1,92 promile) alkoholu v krvi. Medzi dievčatami dominovala mladistvá Popradčanka, ktorej dychová skúška potvrdila 0,85mg/l (1,77 promile) alkoholu v krvi. Za porušenie zákazu požívania alkoholických nápojov mladistvou osobou uloží obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch môže uložiť aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.

„V nastúpenom trende kontrol budeme pokračovať a naďalej tak preventívne pôsobiť na mladistvých i samotné reštauračné zariadenia,“ informoval zástupca náčelníka Mestskej polície v Poprade Milan Slota.

 


 
 

Poprad a Zakopane chcú obnoviť intenzívnejšiu spoluprácuVytlačiť
 

  

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko spolu s viceprimátorom Pavlom Gašperom navštívili poľské Zakopane. Dôvodom tejto cesty bola snaha zintenzívniť vzájomnú spoluprácu v regióne Tatier. Delegáciu vedenia mesta Poprad prijal primátor mesta Zakopane Leszek Dorula. Prvé vzájomné stretnutie prvých mužov oboch miest sa nieslo v konštruktívnej atmosfére. Iniciatívu primátora Popradu jeho poľský kolega privítal. „Veľmi sa teším, že sa vrátime k spolupráci. Sme predsa susedmi a susedia by mali spolupracovať pre dobro oboch strán a dobro toho, čo nás spája, teda Vysokých Tatier. Verím, že návrat k spolupráci bude pre nás a pre obyvateľov našich miest spoločným úspechom,“ uviedol primátor mesta Zakopane Leszek Dorula.

„Myslím, že je to dobrá vec, ku ktorej by sme sa mali vrátiť. Máme si navzájom čo ponúknuť, takže je dôležité opäť začať spolupracovať. Som si istý, že vzápätí prídu nové nápady a nové myšlienky, ktoré posunú vzájomnú spoluprácu na ešte vyššiu úroveň,“ doplnil primátor Švagerko.

Spolupráca Popradu a Zakopaneho by sa mala sústreďovať predovšetkým na oblasti cestovného ruchu, kultúry a regionálneho rozvoja. Profitovať by z nej tak mali nielen návštevníci oboch miest ale aj ich obyvatelia. Už v najbližších dňoch by malo dôjsť k užšiemu prepojeniu mestských webov tak, aby obyvatelia a návštevníci Zakopaneho vedeli čo sa deje v Poprade a naopak. Základ spolupráce Popradu a Zakopaneho položila Deklarácia o spolupráci, ktorú predstavitelia Popradu, Zakopaneho a Vysokých Tatier podpísali už v roku 2003. Zatiaľ najúspešnejším spoločným projektom tejto spolupráce je Tatranská lyžiarska liga. 


 
 

O Poprad sa zaujíma špičková IT firma i kórejská obchodno - investičná agentúraVytlačiť
 

Mesto Poprad sa v posledných dňoch stalo cieľom významných návštev, ktoré by mohli priniesť nové impulzy do jeho ekonomického rozvoja. O možnosti etablovania v Poprade sa informovala špičková firma z oblasti IT technológi. Vedenie mesta Poprad pripravilo pre zástupcov spoločnosti prezentáciu nehnuteľností, ktoré je pripravené na tento účel ponúknuť. „Zaujímajú sa o Poprad, mohli by tu priniesť 200 pracovných miest v IT technológiách, takže hľadáme pre nich vhodný priestor. V hre je ale aj ďalšie mesto, takže uvidíme,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Potencionálny investor sa okrem nehnuteľností zaujímal aj o úroveň školstva, možnosti bývania a kultúrno -spoločenského vyžitia v Poprade. „Sľúbili sme, že s budeme snažiť do Popradu pritiahnuť pracovné miesta s vyššou pridanou hodnotou, aby nám mladí ľudia z mesta neodchádzali. Rokujeme aj s ďalšími špičkovými firmami, snažíme sa ich presvedčiť, že v našom meste má tento priemysel všetky predpoklady na úspešný rozvoj,“ doplnil 1.viceprimátor Igor Wzoš.

Kórea hľadá možnosti spolupráce v Poprade

Do Popradu pricestoval riaditeľ kórejskej obchodno- investičnej agentúry KOTRA – Kyuchu Paul Choi. „Jeho poslaním je zmapovať naše stredne veľké firmy a možné formy spolupráce,“ uviedol primátor Popradu Ing. Jozef Švagerko, ktorý hosťa privítal na pôde mestského úradu. „Dôvodom mojej návštevy je nadviazať kontakty medzi popradskými a kórejskými firmami. Myslím, že Poprad má možnosti na rozvoj automobilového priemyslu, informačných technológií, cestovného ruchu. Určite by sa našli spoločnosti, s ktorými by Kórea mohla spolupracovať,“ uviedol Kyuchu Choi. Riaditeľa agentúry veľmi zaujal aj projekt mesta Poprad ako SMART CITY. Keďže kórejské firmy sú v tejto oblasti veľmi ďaleko, ponúkol mestu pomocnú ruku aj v tejto oblasti. Kyuchu Choi sa v Poprade cítil veľmi dobre. „Určite sa tu ešte vrátim. Pracovne i s rodinou. Dôležitý je prvý dojem. A ten prekonal všetky moje očakávania. Bol veľmi veľmi pozitívny,“ uzavrel riaditeľ agentúry.

 


 
 
Položky 221-225 z 1096

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 22.1.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 23.1.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 24.1.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 25.1.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Štvrtok 26.1.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.1.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 28.1.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.1.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka