Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Letný tábor pre deti zo sociálne slabších rodínVytlačiť
 

Mesto Poprad aj tento rok pokračuje v tradícii a už po 18.-ty krát pripravilo pre 40 detí zo sociálne slabších rodín 8 – dňový prázdninový pobyt. Od 1. júla do 8. júla 2016 deti zažívajú nezabudnuteľné chvíle v Súkromnej škole v prírode v Tatranskej Lomnici. Mesto Poprad v spolupráci s odbornými lektormi tábora pripravilo pestrý zaujímavý program plný hier, súťaží a aktivít.

„Pokračujeme v krásnom projekte, ktorý je dobre nastavený a tieto deti si to zaslúžia. Deti vyrastajú v neľahkých podmienkach a my im chceme pomáhať aj takouto formou. Verím, že sa tu cítia dobre a sú tu šťastné,“ uviedol počas návštevy tábora primátor Popradu Jozef Švagerko.

Deti si užili pestré súťaže, kreslenie na chodník, Lomnický jarmok, hľadanie pokladu, výrobu vlastných tričiek, funny olympiádu a rôzne športové aktivity - turnaj vo futbale, vybíjanej, maľovanie vlajok, výrobu výrobkov z cesta, karneval, servítkovou technikou sa naučili vyrábať šperkovnice, obrázky a mnoho iného. Pod dohľadom skúsených lektorov si deti vyskúšali aj techniky poskytovania prvej pomoci. Tento rok deti spoznávali aj aj krásy okolia a navštívili Skalnaté Pleso visutou lanovkou z Tatranskej Lomnice, Múzeum TANAPu a Botanickú záhradu – expozíciu tatranskej prírody v Tatranskej Lomnici. Prekvapením pre deti boli určite aj vizuálne ilúzie v Tricklandii v Starom Smokovci. Nechýbalo bude chýbať ani plávanie, ktoré si deti užili v Hoteli Odborár v Tatranskej Lomnici. Finančné náklady spojené s pobytom nezaťažili ani jednu rodinu, mesto Poprad vyčlenilo na realizáciu letného tábora 8 000 EUR.

Pre myšlienku letného tábora sa podarilo získať aj sponzorov, ktorí pomohli finančne alebo materiálne: SINTRA s r. o. Poprad, Baliarne obchodu a.s. Poprad, Lekáreň Viktória Poprad, Tatry Mountain resorts a. s. , Tatrafiler Poprad, TOL s. r. o., Poprad, UNIQA poisťovňa a.s., ÚS Slovenský Červený kríž Poprad, Hotel Odborár Tatranská Lomnica. ĎAKUJEME.


 
 

Škola ponesie meno Aurela Viliama ScherfelaVytlačiť
 

Posledný školský deň bol pre veľčiansku základnú školu významný.Ministerstvo školstva, vedy a výskumu SR jej prepožičalo názov ZŠ s MŠ Aurela Viliama Scherfela. Musela splniť prísne podmienky, aby sa mohla o takéto pomenovanie uchádzať a získať ho.Riaditeľ ZŠ s MŠ Richard Bekess povedal: „Škola ponesie meno nášho najznámejšieho rodáka, Veľčana, filantropa A. V. Scherfela, ktorý podaroval pred vyše sto rokmi svoje budovy, záhrady, vtedajšej veľčianskej škole, veľčianskym deťom. Je česť, že sme mohli našu školu pomenovať po tejto osobnosti.“ A. V. Scherfel bol lekárnikom, chemikom, botanikom, dobrodincom, v rokoch 1868-70 bol starostom Veľkej, takmer 19 rokov dozorcom tunajšej školy. V roku 1881 založil Tatranské múzeum vo Veľkej, kde bol riaditeľom až do svojej smrti v roku 1895. Bol presbyterom evanjelickej cirkvi a zastával i ďalšie posty. Primátor Popradu Jozef Švagerko na slávnostnom odhalení názvu školy dodal: „Udelenie tohto názvu ma veľmi teší. Na druhej strane to pokladám za výzvu, lebo A. V. Scherfel môže byť pre nás veľkým vzorom. Dosiahol v živote veľa, mal však aj smutný osud, keď jeho jediný syn krátko po návrate zo štúdií do svojho rodiska nečakane zomrel. Preto daroval Veľkej a vlastne Popradu, nehnuteľnosti, ktoré dodnes využívame pre školstvo, Klub Veličanov a denné centrum dôchodcov. Meno tejto osobnosti bude pripomínať žiakom, aby sa usilovali dosiahnuť minimálne to, čo on.“ Primátor poďakoval všetkým učiteľom za ich celoročnú prácu.Zaželal im, aby si cez prázdniny oddýchli a nabrali nové sily a žiakom, aby si užili prázdniny a v zdraví sa po nich vrátili do školských lavíc. Deviatakom poprial, aby v nových školách dosiahli dobré výsledky a v dobrom spomínali na veľčiansku školu, ktorá im dala základy do života.


 
 

Verejné toalety na Námestí sv. Egídia prevezme mesto do nájmuVytlačiť
 

Jedným z bodov programu júnového mestského zastupiteľstva boli verejné toalety. Ich prevádzku zabezpečuje firma CMT Poprad, ktorej mesto prispievalo ročne dotáciou vo výške 4 tisíc eur. Verejné WC sú otvorené denne okrem nedele, priemerná návštevnosť je približne 40 ľudí, poplatok za použitie WC je 0,50 eur. Spoločnosť CMT navrhla mestu, aby prevzalo prevádzku toaliet pod svoju správu a vzalo si priestory do prenájmu alebo žiadala o zvýšenie dotácie na 5 tisíc eur. Predpokladané náklady na ročnú prevádzku verejných záchodov sú takmer 25 tisíc eur.

Samosprávy síce nemajú povinnosť zabezpečovať prevádzkovanie verejných toaliet, ale väčšina, najmä turistických miest, túto službu návštevníkom zabezpečuje. Niekde sú za symbolický poplatok 10 centov, niekde za vyššie ceny, niekde zadarmo.

Aj primátor Popradu Jozef Švagerko zastáva názor, že na námestí by mali byť verejné WC. Má informácie, že od otvorenia veľkého obchodného centra občania vo veľkom množstve využívajú práve bezplatné WC v ňom, ale predsa len také mesto ako Poprad, by malo takisto prevádzkovať verejné toalety. Poslankyňa Anna Schlosserová je za vhodnejší čas otvorenia WC, pretože neskoro popoludní a večer sú už zvyčajne zatvorené. Najmä počas Popradského kultúrneho leta je potrebné, aby boli otvorené pre občanov v čase konania koncertov, divadiel či filmových predstavení a ďalších podujatí. Svoj názor vyjadrili aj poslanci Rudolf Kubus, Miroslav Glevaňák, Slavomír Božoň a Bohumil Košický. Poslanci napokon schválili zámer riešenia prevádzky verejných toaliet formou prevzatia priestorov týchto toaliet na Námestí sv. Egídia do nájmu a zabezpečenie ich prevádzkovanie mestom. Ďalšie podrobnosti a uznesenia z MsZ sú na www.poprad.sk. (mar)


 
 

Rallye Tatry - motoristický sviatok pod TatramiVytlačiť
 

Tohtoročný 43. ročník automobilovej súťaže sa uskutoční v dňoch 22. - 23. júla a opäť bude súčasťou Majstrovstiev Slovenska v rally (MSR), Slovenského rally pohára (SRP), Rally Legend, Rally Historik. Jej súčasťou je aj Rallyškola a zároveň pôjde o národné podujatie s povolenou zahraničnou účasťou. Najúspešnejší český jazdec získa pohár organizátorov Rallye Tatry.

Pre súťažné dvojice a ich tímy pripravil hlavný organizátor podujatia, AOS klub Poprad, trať s deviatimi rýchlostnými skúškami, ktorých dĺžka je 90 km. Novinkou bude testovacia jazda tzv. shakedown, ktorá sa uskutoční v piatok dopoludnia na uzavretej cestnej komunikácii Poprad - Sp. Bystré.

Na podujatie sa prihlásilo 69 posádok zo 6 krajín (Slovensko, Poľsko, Česko, Maďarsko, Belgicko a Monako). Na štart by sa malo postaviť 5 vozidiel špecifikácie WRC a osem áut špecifikácie R5. V zozname prihlásených nechýbajú víťazi posledných štyroch ročníkov Rallye Tatry Tomáš Ondrej (2012), Jaroslav Melichárek (2013), Jozef Béreš (2014) a Grzegorz Grzyb (2015).

Zo sprievodných podujatí spomenieme osvedčenú tombolu. Tombolové lístky budú v predaji počas slávnostného štartu, aj počas sledovania rýchlostných skúšok. Vyžrebovanie tomboly prebehne počas vyhlasovania výsledkov na cieľovej rampe v sobotu od 18. hodiny pred OC Forum. Pred slávnostným štartom sa v priestoroch OC Forum od 17. hodiny uskutoční autogramiáda najlepších jazdcov a v rovnakom čase svoje umenie za mixážnym pultom predvedie z balkóna obchodného centra Forum DJ EKG.

Za zmienku stojí aj výroba pamätnej plakety k 43. ročníku Rallye Tatry. Plaketu počas tlačovej konferencie na pôde Mestského úradu v Poprade, ako prejav vďaky, primátorovi mesta Poprad Jozefovi Švagerkovi odovzdal riaditeľ súťaže Stanislav Hanzeli. Ide o dielo podtatranského výtvarníka Mgr. Art. Ladislava Galka, ktorý žije a tvorí v Batizovciach.

Z programu Rallye Tatry 2016

21. júl - štvrtok

14.00 h - otvorenie servisného parkoviska (areál bývalých vojenských kasární Poprad - Západ)

22. júl - piatok

07.30 h - technické preberanie vozidiel (areál bývalých vojenských kasární Poprad - Západ)

08.00 h - otvorenie tlačového strediska a začiatok vydávania akreditácií (riaditeľstvo súťaže - Aquacity Poprad)

10.00 h - predsúťažné testovanie tzv. Shakedown (cestná komunikácia Sp. Bystré - Poprad)

17.00 h - autogramiáda najlepších jazdcov (OC Forum Poprad)

17.00 h - DJ EKG (OC Forum Poprad)

18.00 h - zverejnenie štartovej listiny pre štart rally (oficiálna informačná tabuľa – riaditeľstvo súťaže)

19.00 h - slávnostný štart súťaže (Námestie sv. Egídia pri OC Forum Poprad)

22.01 h - štart prvého vozidla RS Poprad

23. júl - sobota

08.53 h - štart RS 2 Šuňava 1

09.22 h - štart RS 3 Bystré 1

10.44 h - štart RS 4 Šuňava 2

11.13 h - štart RS 5 Bystré 2

13.40 h - štart RS 6 Šuňava 3

14.09 h - štart RS 7 Bystré 3

15.07 h - štart RS 8 Úloža 1

16.30 h - štart RS 9 Úloža 2

17.59 h - cieľ rally, slávnostné vyhlásenie výsledkov a dekorovanie víťazov (Námestie sv. Egídia pred OC Forum Poprad)


 


 
 

Primátor mesta Jozef Švagerko prijal športové legendyVytlačiť
 

Slávnostné prijatie v obradnej sieni MsÚ v Poprade absolvovali športové legendy, ktoré prijali pozvanie primátora Popradu Jozefa Švagerka. Majstri sveta, majstri Európy, olympionici, športovci, ktorí dokázali plniť svoje sny, sa zapísali do Pamätnej knihy mesta Poprad. Slávnostného prijatia sa zúčastnili: Peter Bondra, Ondrej Glajza, Igor Liba, Imrich Bugár, Jozef Plachý, Eva Šuranová, Róbert Štefko, Tomáš Ploc, Alžbeta Havrančíková, Lenka Ilavská, Roman Volák, Izabela Zatorska, Radoslav Suchý, a Miroslav Šimonovič.

   


 
 
Položky 221-225 z 1232

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

ďalšie dni

Sobota 16.12.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Nedeľa 17.12.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Pondelok 18.12.
Schneider - Suchoňova
Suchoňova 3527/4,
05801 Poprad
Utorok 19.12.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Streda 20.12.
Benu - Teplická cesta
Teplická cesta 4359/3 (Tesco),
Poprad

0917 194 759

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 21.12. - 22.12.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 23.12.
Schneider - Suchoňova
Suchoňova 3527/4,
05801 Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka