Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Nominujte tých, ktorí si zaslúžia ocenenie! Vytlačiť
 

Nominačná uzávierka sa blíži. OBYVATELIA mesta Poprad a poslanci Mestského zastupiteľstva mesta Poprad môžu ešte do konca júna predkladať návrhy na udelenie Ceny mesta Poprad a udelenie čestného občianstva. Tieto návrhy je potrebné doručiť do kancelárie kontaktu s občanmi mestského úradu. „Chcel by som vyzvať Popradčanov, aby sa zapojili do nominovania výnimočných osobností nášho mesta. Aby sme spoločnými silami dokázali oceniť tých, ktorí si to zaslúžia za všetko, čo pre naše mesto a jeho obyvateľov robili a robia,“

Čestné občianstvo mesta Poprad možno udeliť osobám, ktoré sa obzvlášť významným spôsobom zaslúžili o rozvoj a zveľadenie mesta, ochranu jeho záujmov a šírenie jeho dobrého mena vo svete, alebo ktorí obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými výkonmi.

Cenu mesta Poprad možno udeliť za:
a)vynikajúce tvorivé výkony a významné výsledky vedeckej, technickej, umeleckej, publicistickej a verejnoprospešnej činnosti,
b)za činnosť osôb, ktoré významným spôsobom prispeli k hospodárskemu a kultúrnemu rozvoju mesta, jeho propagácii doma i v zahraničí,
c) činnosť osôb pri záchrane l‘udských životov a majetku mesta a jeho občanov.

Okrem týchto ocenení sa udeľuje aj Cena primátora mesta Poprad. Primátor ju udeľuje občanom mesta za úspešnú a záslužnú činnosť v prospech mesta.

Uvedené ocenenia sa udeľujú spravidla každé dva roky na slávnostnom zasadnutí MsZ mesta Poprad.

Viac detailov o jednotlivých oceneniach nájdete v Štatúte mesta Poprad.


 
 

Súťaž návrhov „Verejné viacpodlažné parkovisko na Ul. Rastislavovej JUH III, Poprad“Vytlačiť
 

Mesto Poprad vyhlasuje verejnú anonymnú architektonicko-konštrukčnú súťaž návrhov na riešenie viacpodlažného parkoviska na Ul. Rastislavovej na sídlisku JUH III v Poprade, ktoré patrí medzi rezidenčné časti mesta s najvyššou koncentráciou obyvateľov.

Podľa súťažných podmienok je cieľom súťaže získanie najlepšieho architektonicko-konštrukčného návrhu, ktorý okrem kvalitného dispozičného riešenia, konštrukčno-stavebnej a ekonomickej efektívnosti a ekologickej vhodnosti bude originálnym architektonickým dielom, ako prvým tohto druhu v meste a zostane v povedomí širokej verejnosti.

O výsledku súťaže rozhodne súťažná porota, zložená zo zástupcov Mesta Poprad a stavovských organizácií, Slovenskej komory architektov a Slovenskej komory stavebných inžinierov.

Termín na odovzdanie súťažných návrhov je 30.06.2016 do 14:00 hod.

Súťažné podklady získate na nasledujúcom odkaze:
download.poprad.sk/sutazne_podklady.rar

 

Pozri tiež PARKOVACIE DOMY BY MALI PRIBUDNÚŤ VO VIACERÝCH LOKALITÁCH

 


 
 

Ak chcú mať rodičia deti v škôlkach aj cez prázdniny, prihlásiť ich musia do 20.júnaVytlačiť
 

Do 20.júna 2016 môžu rodičia detí, ktoré  navštevujú materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad, prihlásiť svoje ratolesti do materských škôl aj v čase letných prázdnin.

"Chceme rodičov požiadať, aby zvážili potrebu umiestnenia dieťaťa v materskej škole počas prázdnin a ak sa pre školu rozhodnú, tak aby ho naozaj záväzne prihlásili. Na základe počtu prihlásených detí my následne zabezpečíme potrebný počet personálu. Často sa stáva, že rodičia prihlásia deti do školy len pre istotu, no deti do školy nenastúpia, a to znamená zbytočné problémy aj pre pedagógov, ktorí si tak musia následne čerpať neplánované dovolenky," uviedla vedúca Edita Pilárová z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Letné prázdniny potrvajú od 1. júla do 2. septembra 2016.

Činnosť v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad bude zabezpečená nasledovne:

Júl: MŠ na Tajovského ulici, na Lidickej ulici v Poprade – Matejovciach, na Okružnej ulici, na Dostojevského ulici, na Tranovského ulici v Poprade – Veľkej, na Letnej ulici,

August: MŠ na Jarnej ulici, na Podtatranskej ulici, na Ulici mládeže  2614/11,  na Vagonárskej ulici v Poprade - Spišskej Sobote.

Uzatvorená počas hlavných prázdnin júl – august 2016 bude z dôvodu rekonštrukcie kuchyne  Materská škola na Záborského ulici 3248/13. Materská škola na Ulici mládeže 5 bude v auguste fungovať v obmedzenom režime ( detské jasle ), ak sa nestihne ukončiť kompletná rekonštrukcia školskej jedálne, ktorá je cez leto naplánovaná.  Strava sa v takom prípade bude voziť z inej materskej školy. Ak bude rekonštrukcia ukončená v júli, detské jasle budú fungovať aj so stravou. Verejnosť budeme o tejto situácii priebežne informovať. 

 


 
 

Prerušenie dodávky pitnej vody v Poprade - VeľkejVytlačiť
 

Dňa 8.6.2016 od 8:30 do 13:30 bude prerušená dodávka pitnej vody na Vodárenskej uliciv Poprade-Veľkej z dôvodu odstraňovania poruchy.

Ospravedlňujeme sa za vzniknutú situáciu.

V prípade nejasností neváhajte kontaktovať dispečing na tel. čísle 052 / 78 73 117.

Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s.


 
 

Slovensko číta deťom aj v PopradeVytlačiť
 

Občianske združenie CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM sa rozhodlo pomôcť vrátiť ľuďom vrátiť sa ku knihám a k spoločne prežitým rodinným chvíľam, ktoré upevňujú rodinné vzťahy a životné hodnoty.

Po podobných projektoch v Českej republike a v Poľsku sa OZ CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM rozhodlo podobný projekt pripraviť aj na Slovensku.

„Motto projektu „Čítajme deťom 20 minút každý deň!“ je motiváciou ako z detí vychovať duchovne a tvorivo bohatých ľudí. Je zároveň aj cestou k tichu rodinnej intimity, komunikácii detí a rodičov, detí a starých rodičov, ale aj detí a detí navzájom. Hrdinom projektu CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM je rodina, jej atmosféra, rozširovanie a prehlbovanie komunikácie medzi rodičom a dieťaťom prostredníctvom knihy a spoločného čítania, s perspektívou harmonizovania vzťahov a zároveň obohacovania krásou slova, krásou príbehov a krásou vzájomne prežitého.

Občianske združenie CELÉ SLOVENSKO ČÍTA DEŤOM bolo založené v roku 2009 a od roku 2011 realizuje čítania pre zdravé a choré deti po celom Slovensku. V roku 2012 aj 2013 zrealizovalo 18 čítaní, v roku 2014 až 23 čítaní na Slovensku a aj v Prahe. V roku 2015 vyhlásilo PRVÝ TÝŽDEŇ ČÍTANIA DEŤOM V SLOVENSKEJ REPUBLIKE a v tomto roku bude prebiehať od 30. mája do 5. júna 2016, DRUHÝ TÝŽDEŇ DEŤOM V SLOVENSKEJ REPUBLIKE, nad ktorým prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky J. E. pán Andrej Kiska.

 


 
 
Položky 226-230 z 1218

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

ďalšie dni

Utorok 26.9.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Streda 27.9. - 28.9.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 29.9.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 30.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka