Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Krakovský arcibiskup požehnal v Levoči pamätnú tabuľuVytlačiť
 

Krakovský arcibiskup kardinál Stanislaw Dziwisz požehnal v Levoči počas tradičnej Levočskej púte na Mariánsku horu pamätnú tabuľu, ktorá bude osadená 31. júla 2015 na Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade na úvod Národného stretnutia mládeže P15. Keďže krakovský arcibiskup S. Dziwisz nebude môcť v tom čase prísť do Popradu osobne, využil popradský primátor jeho návštevu v Levoči a požiadal ho o požehnanie pamätnej tabule. „Bol som rád, že sa tak stalo v slávnostnej atmosfére a bolo to vzdanie úcty veľkej osobnosti, ktorou bol svätý Otec Ján Pavol II. Miloval slovenské hory, Tatry, mal rád Slovákov a bude to skutočne také symbolické, že tabuľa bude odhalená práve na začiatku celoslovenského stretnutia kresťanskej mládeže, ktoré bude prípravou na Svetové dni mládeže na budúci rok v Krakove,“ uviedol Jozef Švagerko. Zo štyroch návrhov tabule zvíťazil grafický návrh akademického sochára Štefana Hudzíka. Na tabuli je aj veta „Nebojte sa!“, s ktorou sa sv. Ján Pavol II. veľakrát obracal na ľudí.

Podrobnosti o pripravovanom Národnom stretnutí mládeže P -15 nájdete tu.

(mar)


 
 

Popradčania môžu zasielať podnety k územnému plánuVytlačiť
 

Mestské zastupiteľstvo mesta Poprad schválilo začatie procesu preskúmania územného plánu mesta Poprad. Mesto Poprad preto vyzýva občanov, aby svoje pripomienky, požiadavky a nápady, ktoré navrhujú zapracovať do územného plánu, doručovali na adresu uzemnyplan@poprad.sk, do podateľne MsÚ Poprad, prípadne poštou na adresu MsÚ Poprad, odd. územného rozvoja, dopravy, architektúry a výstavby, Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3, 058 01 Poprad . Územný plán je záväzným dokumentom, ktorý určuje za akých podmienok a kde budú v meste umiestňované stavby. Požiadavky je možné formulovať písomne, prípadne je možné pripojiť k nim fotografie alebo mapy s detailnejším zakreslením uvedených pripomienok a požiadaviek a to do 31.08.2015. Požiadavky by mali obsahovať popis súčasného stavu a návrh riešenia. Samospráva zároveň informuje občanov a žiadateľov o zmeny územného plánu, že kvôli procesu preskúmania a celkovej veľkej aktualizácie, nebude obstarávať zmeny a doplnky. Tieto žiadosti budú automaticky zahrnuté ako požiadavka v rámci preskúmania územného plánu. Mesto Poprad sa týmto spôsobom snaží vyjsť v ústrety obyvateľom, ktorí tak majú možnosť priamo sa zapojiť do rozvoja mesta a prípravy jeho územného plánu ako nástroja ochrany ich investícií a právnej istoty. „Budeme veľmi radi, ak Popradčania využijú túto príležitosť a vyjadria svoj názor. Aj to bude dôkazom toho, že im na budúcnosti nášho mesta záleží a chcú participovať na jeho ďalšom rozvoji,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Vznesené požiadavky po posúdení zapracuje samospráva do územného plánu na vlastné náklady. Mesto zároveň začalo pracovať na ďalšom strategickom dokumente - Programe hospodárskeho a sociálneho rozvoja mesta Poprad na roky 2016-2023 s výhľadom do roku 2040. 

 


 


 
 

POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015Vytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo na leto tradičný festival podujatí s názvom POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015. Séria kultúrnych podujatí začína už vo štvrtok 25.6.2015 divadelným vystúpením a vyvrcholí záverečným kombinovaným programom v piatok 4.septembra. Popradčania a návštevníci mesta sa môžu tešiť na 56 podujatí, na ktorých sa predstaví spolu 400 účinkujúcich zo 6 krajín. Najväčšia časť podujatí sa bude konať na Námestí sv. Egídia, niektoré spríjemnia leto aj v jednotlivých prímestských častiach. Štruktúra podujatí v centre mesta bude už tradične žánrovo rozdelená a bude prebiehať v medzikostolí. Štvrtkové večery budú patriť divadelným vystúpeniam, v piatok bude pódium patriť koncertom, v sobotu dopoludnia rozprávkovým programom pre deti, v sobotu večer si prídu na svoje milovníci premietania filmov.  Popoludňajšie prechádzky po námestí spestria v nedeľu promenádne koncerty a tanečné vystúpenia. V žánrovo pestrom programe má svoje miesto opäť aj BAŽANT KINEMATOGRAF či tradičné Dni sv. Egídia. Dianie v meste obohatí v termíne 31.7. - 2.8.2015 Národné stretnutie mládeže P-15, na ktorom organizátori očakávajú niekoľko tisíc návštevníkov z celého Slovenska. Od 5.do 8.augusta bude centrum Popradu patriť 4.ročníku obľúbeného festivalu Made in Slovakia, ktorý predstaví originálne a autentické slovenské výrobky a ľudovo-umeleckú tvorbu. 

Program PKL nájdete tu.


 
 

Poprad objavili už aj turisti z Tasmánie a Nového ZélanduVytlačiť
 

Mestská informačná kancelária (MIK) mesta Poprad má za sebou rok prevádzky v nových priestoroch na Námestí sv. Egídia. V čase od 13. júna 2014 do 13. júna 2015 vybavila MIK spolu 25 447 návštevníkov, z toho 20 869 návštevníkov počas osobnej návštevy, 3076 klientov vybavili telefonicky a ďalším 1502 klientom pomohli pracovníci informáciami prostredníctvom emailovej komunikácie. Medzi klientmi MIK dominovali Slováci (12855), nasledovali Česi(3002), Poliaci(1559), Nemci(871) a Angličania(865). Menej početné, ale o to zaujímavejšie boli návštevy turistov z Tasmánie, Nového Zélandu či Konga. Návštevníci mali najväčší záujem o informácie týkajúce sa mesta Poprad(35%), ďalším častým dôvodom návštevy MIK bola kúpa vstupeniek na kultúrno -spoločenské a športové podujatia (22%), vyhľadávanie všeobecných informácií(15%) či informácií o Vysokých Tatrách(9%). Ďalšie podrobnosti nájdete v nižšie prezentovaných grafoch.

Okrem hlavného poslania - poskytovania informácií - je doplnkovou službou MIK aj predaj širokého sortimentu suvenírov, poštových známok a poštová služba - poštová schránka sa nachádza priamo v kancelárii. Návštevníci si môžu zakúpiť tiež všetky dostupné publikácie o meste Poprad. V priebehu mesiaca júl sortiment suvenírov spestria darčekové predmety s motívmi žiakov popradských základných umeleckých škôl.

MIK vytvorila zároveň edíciu darčekov s názvom MADE IN POPRAD. „Káva, čaj, pivo, liehoviny, a ďalšie výrobky domácej proveniencie sú k dispozícii so samostatným logom. Okrem potravinových produktov sa do línie MADE IN POPRAD zaradili aj výrobky z brúseného krištáľu a čoskoro k nim pribudnú CD-nosiče niektorých populárnych popradských hudobných skupín. Produkty majú exkluzívne darčekové balenie a môžu byť nielen suvenírom pre cudzincov prichádzajúcich k nám, ale aj vývozným artiklom reprezentujúcim naše mesto,“ doplnila riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková.

Pomocnú ruku domácim i návštevníkom mesta ponúka informačná kancelária aj prostredníctvom webového portálu www.visitpoprad.sk , ktorý sústreďuje aktuálny zoznam podujatí, tipy na výlety, informácie o možnostiach ubytovania, gastro-služieb a dopravy

MIK otvorila svoje dvere na novej adrese - vo vstupných priestoroch bývalého kina Tatran na Námestí sv. Egídia v Poprade - v piatok 13.júna 2014.


 
 

Spiš chce budovať centrá integrovanej zdravotnej starostlivostiVytlačiť
 

Spolupráca piatich spišských miest - Popradu, Levoče, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovne a Kežmarku prináša prvé ovocie. Práve spišské mestá v stredu 3.6.2015 ako prvé na Slovensku spoločne rokovali na tému vytvorenia integrovaných centier zdravotnej starostlivosti. Po rokovaní vydali nasledujúce spoločné vyhlásenie:

„Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a primátori piatich okresných miest historického regiónu Spiš – Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Levoča a Stará Ľubovňa sa dohodli na spolupráci pri príprave prvého Regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v Spišskom regióne pre potreby programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti financovaných z Integrovaného regionálneho operačného programu. Predstavitelia piatich spišských miest vyjadrili spoločný záujem rozvíjať integrované zdravotné a sociálne služby a služby podpory zdravia v regióne Spiša a využiť tak prostriedky Európskych štrukturálnych a investičných fondov na obnovu a rozvoj verejnej infraštruktúry prostredníctvom programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.“

"Cieľom tohto projektu je vytvoriť integrované centrá, kde by sa sústredili obvodní lekári, tí sa následne viac priblížia k ľuďom a pacienti by najviac času netrávili v nemocnici, ale práve v tej jednodňovej ambulancii, a mohli odborníkov navštíviť na jednom mieste," vysvetlil primátor Popradu Jozef Švagerko. Podľa viceprimátora Kežmarku Miroslava Perignátha ide o nový projekt, ktorý združí poskytovateľov primárnej zdravotnej i sociálnej starostlivosti. „Ide o to, aby sa tieto centrá vybavili lepšou technikou, aby obvodní lekári mohli robiť viaceré úkony," informoval kežmarský viceprimátor. V zjednodušenom vysvetlení by tieto centrá mali byť realizované v podobnom duchu, ako boli niekdajšie polikliniky, avšak na lepšej úrovni. Konečný počet centier na Spiši bude známy po vytvorení regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej starostlivosti.


 
 
Položky 231-235 z 1045

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Pondelok 26.9.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 27.9.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 28.9.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Štvrtok 29.9.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 30.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 1.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 2.10.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 3.10.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka