Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Tlačové správy - archív

Aktuality

Spiš chce budovať centrá integrovanej zdravotnej starostlivostiVytlačiť
 

Spolupráca piatich spišských miest - Popradu, Levoče, Spišskej Novej Vsi, Starej Ľubovne a Kežmarku prináša prvé ovocie. Práve spišské mestá v stredu 3.6.2015 ako prvé na Slovensku spoločne rokovali na tému vytvorenia integrovaných centier zdravotnej starostlivosti. Po rokovaní vydali nasledujúce spoločné vyhlásenie:

„Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky a primátori piatich okresných miest historického regiónu Spiš – Poprad, Kežmarok, Spišská Nová Ves, Levoča a Stará Ľubovňa sa dohodli na spolupráci pri príprave prvého Regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej a sociálnej starostlivosti v Spišskom regióne pre potreby programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti financovaných z Integrovaného regionálneho operačného programu. Predstavitelia piatich spišských miest vyjadrili spoločný záujem rozvíjať integrované zdravotné a sociálne služby a služby podpory zdravia v regióne Spiša a využiť tak prostriedky Európskych štrukturálnych a investičných fondov na obnovu a rozvoj verejnej infraštruktúry prostredníctvom programu etablovania komunitných Centier integrovanej zdravotnej starostlivosti.“

"Cieľom tohto projektu je vytvoriť integrované centrá, kde by sa sústredili obvodní lekári, tí sa následne viac priblížia k ľuďom a pacienti by najviac času netrávili v nemocnici, ale práve v tej jednodňovej ambulancii, a mohli odborníkov navštíviť na jednom mieste," vysvetlil primátor Popradu Jozef Švagerko. Podľa viceprimátora Kežmarku Miroslava Perignátha ide o nový projekt, ktorý združí poskytovateľov primárnej zdravotnej i sociálnej starostlivosti. „Ide o to, aby sa tieto centrá vybavili lepšou technikou, aby obvodní lekári mohli robiť viaceré úkony," informoval kežmarský viceprimátor. V zjednodušenom vysvetlení by tieto centrá mali byť realizované v podobnom duchu, ako boli niekdajšie polikliniky, avšak na lepšej úrovni. Konečný počet centier na Spiši bude známy po vytvorení regionálneho plánu rozvoja integrovanej zdravotnej starostlivosti.


 
 

Poprad láme rekordyVytlačiť
 

 

VSE CITY RUN zavítal za 8 rokov svoje existencie v stredu 10. júna po štvrtýkrát do Popradu a ako je to už v tomto meste zvykom, dočkal sa ďalších rekordných zápisov. Prvou výhrou bolo príjemné letné  počasie, v ktorom slniečko pod Tatrami nepálilo ale príjemne hrialo. Potom to už išlo ako po masle, aby po 8 hodinách nonstop behu na páse a masovom štarte ulicami Popradu mohli organizátori oznámiť prepisovanie rekordných zápisov. Ten prvý je pre City Run absolútny. Počítač na bežeckom páse sa zastavil na čísle 111,85 km, čim Popradčania prekonali svoj vlastný vlaňajší rekord o viac ako 6,5 km. Hneď potom sa od registračného pultu potvrdilo, že VSE City Run prilákal k účasti 1374 malých, veľkých i tých najskúsenejších obyvateľov mesta. To sa skutočne zmobilizovalo a pri pohľade na záplavu juniorských hokejových, basketbalových, či atletických dresov všetkým potvrdilo, že o športovú budúcnosť pod Tatrami sa netreba až tak obávať.

Príjemnou bodkou za bohatým programom bolo odovzdanie šeku na sumu 5.188 Eur pre Pediatrické oddelenie Nemocnice Poprad. Prispeli  k nej všetci, ktorí si zakúpili štartové číslo tohto charitatívneho behu alebo ukrajovali kilometre na bežeckom páse, ktoré premenila spoločnosť Východoslovenská energetika na tak potrebné eurá. Popradský atlét Jozef Dubašák sa zdá byť neporaziteľný a jasne na trati zdolal svojich súperov. Medzi ženami ho napodobnila Timea Mihoková. To však nebolo až tak podstatné, ak sa stotožníme s podtitulom podujatia „Vyhráva jeden, pomáha každý“.

 


 
 

Turistickú sezónu otvoril turistický vláčik prvými jazdamiVytlačiť
 

Letná turistická sezóna v Poprade bude v znamení viacerých noviniek. “Chceme, aby si návštevníci z nášho mesta odniesli čo najviac zážitkov a radi sa k nám vracali. Tomu sme sa snažili prispôsobiť aj našu tohtoročnú ponuku. Od poskytovania informácií, cez nové atrakcie až po množstvo kultúrno -spoločenských podujatí,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Najvýraznejšiu novinku predstavuje turistický vláčik. Vláčik bude premávať počas letnej turistickej sezóny v pravidelných dvojhodinových* intervaloch z  Námestia sv.Egídia(park pri kine) cez Aquacity do Spišskej Soboty denne okrem stredy vždy od 10:00 do 18:00, v prípade veľkého záujmu má k dispozícii časovú rezervu aj na doplnenie jázd. Cestovné v turistickom vláčiku bolo stanovené jednotne na sumu 1.- €/osobu. Úvodné jazdy absolvoval vláčik v sobotu 13.6.2015 aj so zaujímavým výkladom Beáty Kelemenovej z Cechu sprievodcov Tatry – Spiš. Počas ďalších dní  bude mať vláčik k dispozícii audiosprievodcu.

Turisti budú môcť spoznávať Poprad nielen z vláčika ale aj z poschodového autobusu - doubledeckera - na linke č.8 OBJAV/DISCOVER POPRAD premávajúceho medzi autobusovou stanicou, Veľkou, Spišskou Sobotu a centrom mesta. S pomocou audiosprievodcu v slovenskom a anglickom jazyku budú môcť cestujúci lepšie spoznať minulosť i súčasnosť Popradu.

Ďalšou novinkou v prichádzajúcej letnej turistickej sezóne bude propagácia mesta a regiónu na nových miestach. „Počas júla a augusta budeme návštevníkov nášho mesta informovať o jeho zaujímavostiach ako aj zaujímavostiach celého regiónu už na železničnej stanici a prvé informácie o Poprade a jeho okolí by mali dostať návštevníci mesta vďaka infostánku aj v príletovej hale letiska Poprad -Tatry počas príletov linky z Londýna,“ doplnil Jozef Švagerko.

Zážitky čakajú na návštevníkov Popradu aj vďaka bohatej ponuke podujatí. Mesto Poprad pripravilo v spolupráci s OO CR Región Vysoké Tatry už tradičný festival divadla, filmu,spevu, hudby a tanca – POPRADSKÉ KULTÚRNE LETO 2015. Viac ako 70 rôznych vystúpení a programov sľubuje atraktívne zážitky od polovice júna až do začiatku septembra.

Ďalšie novinky pre návštevníkov Popradu pripravila Mestská informačná kancelária mesta Poprad(MIK). Okrem webstránky VISITPOPRAD.SK s ambíciou ponúknuť nielen turistom ale aj obyvateľom mesta Poprad a širšieho regiónu aktuálny zoznam podujatí, tipy na výlety v okolí a voľnočasové možnosti, informácie o možnostiach ubytovania, gastro-služieb a dopravy je novinkou v ponuke MIK POPRAD aj predaj poštových známok a poštová služba - poštová schránka sa nachádza priamo v kancelárii.

Suvenír a zároveň originálnu spomienku na Poprad predstavujú potravinové darčeky z línie MADE IN POPRAD. „Káva, čaj, pivo, liehoviny a ďalšie výrobky domácej proveniencie sú k dispozícii so samostatným logom. Produkty majú exkluzívne darčekové balenie a môžu byť nielen suvenírom pre cudzincov prichádzajúcich k nám, ale aj vývozným artiklom reprezentujúcim naše mesto,“ uviedla riaditeľka MIK Lucia Pitoňáková. Návštevníkov mesta určite poteší aj rozšírená ponuka nových suvenírov – vizitky Wandercard, nové typy magnetiek, vonné sviečky, odznaky.

MIK Poprad bude zároveň prezentovať naše mesto a ponuku svojich služieb, či produktov v samostatnom stánku aj na najvýznamnejších podujatiach leta – ako sú napr. Viva Italia a Made in Slovakia.

*Už v druhý deň prevádzky musel vyhliadkový vláčik z dôvodu veľkého záujmu pridať ďalšie jazdy s odchodom z centra mesta o 11:00, 15:00 a 17:00. /doplnené 14.6.2015/

 


 
 

Mesto Poprad neodkúpi veľkoplošnú obrazovku na zimnom štadióneVytlačiť
 

Mesto Poprad neodkúpi veľkoplošnú obrazovku na zimnom štadióne. Rozhodli o tom poslanci MSZ, ktorí stiahli návrh na odkúpenie obrazovky COLOSSEO od spoločnosti TRIK s.r.o. Tá ponúkla mestu obrazovku za sumu 239 800,39 €. Veľkoplošná obrazovka ostala na štadióne ako pozostatok po pôsobení klubu HC Lev a je momentálne vo vlastníctve bratislavskej firmy Trik, s.r.o., ktorá ju nadobudla vo verenej obchodnej súťaži na predaj hnuteľného majetku patriaceho do konkurznej podstaty úpadcu HC Lev Poprad, s.r.o. v konkurze. Výška náhrady za veľkoplošnú obrazovku bola stanovená na základe znaleckého posudku.

Všetkých 19 poslancov sa však postavilo proti tomuto návrhu. Suma požadovaná majiteľom obrazovky bola poslancami označená za „šialenú“ a „úžernícku“.

„Hovorili sme s firmou o viacerých možnostiach, ako to riešiť. Očakával som, že návrh ceny bude lepší. Ani ja som nebol stotožnený s tým, aby to prešlo, ale myslím si, že demokracia je o tom, že to bolo potrebné dať do zastupiteľstva, aby to nebolo rozhodnutie jedného človeka,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. MsZ schválilo v zmene rozpočtu na rok 2015 sumu 90 tisíc na obstaranie technického zariadenia časomiery a videorozhodcu pre Zimný štadión mesta Poprad. Nasledovať bude verejné obstarávanie na zariadenie, ktoré zabezpečí technické riešenie na zabezpečenie regulárnosti priebehu zápasov na zimnom štadióne.

 


 
 

Víkend v Poprade plný akciíVytlačiť
 

AERO-MOTO-VÍKEND  www.aeromotovikend.sk

 

POPRADSKÝ MODELÁRSKY DEŇ:

VIVA ITALIA:

DEŇ JOGY:

Ďalšie podujatia v Kalendári podujatí na www.poprad.sk alebo na www.visitpoprad.sk.


 
 
Položky 236-240 z 1046

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 27.9.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 28.9.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Štvrtok 29.9.
Cyprián - Juh 3 (oproti kostolu sv.Cyrila a Metoda)
Ul. L. Svobodu 2589/74,
Poprad

052/773 22 40

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 30.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 1.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 2.10.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 3.10.
Limba - Západ
Podtatranská 5,
Poprad

052/772 26 57

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 4.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

webygroup

Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka