Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Akreditácia inžinierskeho štúdia v Poprade Vytlačiť
 

Akreditačná komisia vlády Slovenskej republiky na svojom aprílovom zasadnutí súhlasila s akreditáciu inžinierskeho štúdia na Univerzite Mateja Bela priamo v Poprade. Minister školstva svojim podpisom rozhodol o udelení akreditácie študijného programu Podnikové manažérske systémy v odbore Ekonomika a manažment podniku.

Univerzita Mateja Bela a jej Ekonomická fakulta majú v Poprade viac ako 25 ročnú históriu. Jej Inštitút manažérskych systémov tu pôsobí od roku 1992. V súčasnosti sa na tomto pracovisku vzdelávajú bakalári v študijnom programe Manažment a od septembra 2017 pribudnú aj inžinieri v programe Podnikové manažérske systémy. Tento študijný program je jedinečný a úzko prepojený na požiadavky zamestnávateľov nielen z podtatranského regiónu. Akreditácia je vyústením aj dlhodobej podpory mesta Poprad, ktoré takto prispieva k svojmu rozvoju. Táto podpora bola deklarovaná aj podpisom Memoranda o spolupráci medzi mestom Poprad a Univerzitou Mateja Bela.

Jedinečnosť nového inžinierskeho programu spočíva v kombinácii predmetov a potreby absolventov pre prax. Absolventi sa uplatnia na inžinierskych pozíciách ako manažéri pre jednotlivé manažérske systémy, interní audítori kvality alebo ako procesní a systémoví analytici, ktorí sú schopní identifikácie inovačného potenciálu organizácií a ich udržateľného rozvoja. Taktiež sú schopní implementovať, udržiavať a zlepšovať manažérske systémy. Keďže prax priemyselných podnikov dlhodobo požaduje kvalifikovaných absolventov z regiónu, šance na to, aby tu mladí ostávali pracovať a žiť, sa opäť zvýšili.


 
 

Cveng Športovej olympiády mesta Poprad vzrástolVytlačiť
 

olymp.jpg

Premiérové partnerstvo olympijských legiend s mestom Poprad nadchlo takmer sedemsto detí zo základných a materských škôl. Tie na prelome mája a júna zápolili v štyroch športoch. Tenise, volejbale, malom futbale a atletike.

„Program letnej časti olympiády sa natiahol do troch týždňov. Ak do toho zarátame súťaže, ktoré školáci absolvovali v zime, dostaneme celý mesiac športovania,“ sumarizuje referent mládeže a športu a zároveň koordinátor popradskej olympiády Peter Procházka a dopĺňa: „Sme nesmierne radi, že ponuku na spoluprácu prijali bývalí vynikajúci reprezentanti združení v Olympijskom klube Vysoké Tatry. Osobnou účasťou na športoviskách motivovali deti k pohybu.“

Aj tento rok sa mesto Poprad zapojilo do celosvetového programu Move week.

„Športová olympiáda detí a mládeže bola jedným z nosných podujatí v rámci slovenskej kampane. Spolu s inými mestskými akciami prerástla v kolos s názvom Poprad v pohybe,“ ozrejmil Procházka.

Vietor do plachiet dvadsiatej druhej edícii Športovej olympiády mesta Poprad (ŠOMP) dodala spolupráca s Olympijským klubom Vysoké Tatry. Slávnostný ceremoniál počas Svetovej ligy vo volejbale bol aboslútnou novinkou a zároveň čerešničkou na torte. Tri najšportovejšie školy mesta odmenil primátor Popradu Jozef Švagerko v piatok 2. júna počas zápasu Svetovej ligy vo volejbale Slovensko - Japonsko.

„Samotní Japonci otvárali oči, čo sa deje. S trochou nadsadenia poviem, že sa od nás učili. Veď napokon, najbližšiu veľkú letnú olympiádu organizuje v roku 2020 práve Tokio.“

O tom, že v Poprade robia šport dobre, svedčia pochvaly z rôznych strán.

„Zožali sme ich niekoľko. Spomeniem aspoň tú od prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie pána Halandu, či tú od slovenskej rekordérky, čo sa štartov na olympijských hrách týka, pani Jasenčákovej. Uznanlivé slová sme počúvali i z radov RTVS. Všetky patria ľuďom, ktorí nám s organizovaním dvadsiateho druhého ročníka ŠOMP akokoľvek pomohli,“ uzavrel Procházka z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad.

 

ŠOMP - najšportovejšia škola:

 

1. ZŠ s MŠ Dostojevského 159,5 b.

2. ZŠ s MŠ Spišská Sobota 155 b.

3. ZŠ s MŠ Veľká 124 b.

4. - 5. ZŠ s MŠ Jarná a ZŠ s MŠ Francisciho 119 b.

 

* body získavali školy v 12 športoch počas zimnej a letnej časti podľa kľúča 16 b. (víťaz) - 14 b. (2. miesto) - 13 b. (3. miesto) - 12 b. (4. miesto) atď.


 
 

Primátorská kvapka krvi 2017Vytlačiť
 

Primátorská kvapka krvi 2017.jpg


 
 

Poprad sa rozhýbe, športový program je bohatý!Vytlačiť
 

Seriál športových podujatí Poprad v pohybe v máji a júni rozhýbe mesto. Podujatia sú súčasťou celosvetového projektu MOVE Week.

Poprad ponúkne od stredy 17. mája do nedele 4. júna pre všetky vekové kategórie bohaté športové vyžitie. Seriál podujatí Poprad v pohybe má za cieľ poukázať na výhody spojené s aktívnym životným štýlom, pravidelným športovaním a pohybovou aktivitou Popradčanov. Mesto pripravuje v spolupráci s partnermi takmer dvadsať rôznych akcií.

„Na športoviskách mesta a v areáloch škôl si prídu na svoje deti, mládež i dospelí. Týmito podujatiami chceme nielen rozhýbať občanov, ale zároveň ukázať, že zdravie a šport idú ruka v ruke,” uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. .

Nosnými akciami v meste sú Športová olympiáda detí a mládeže a Svetová liga vo volejbale, počas ktorej olympiáda vyvrcholí slávnostným ceremoniálom.

“Do aktivít sa zapojí aj Centrum voľného času v Poprade, ktoré pre verejnosť pripravilo tanečný maratón, ukážky netradičných športov a ďalšie aktivity. Seriál Poprad v pohybe štartuje okresným kolom v atletike žiakov a žiačok základných škôl v meste a vyvrcholí spomínanou Svetovou ligou,” uzavrel Peter Procházka z z odboru školstva, mládeže a športu MsÚ v Poprade.

Poprad_v_pohybe_2017_na stiahnutie.jpg


 
 

Svetový volejbal v PopradeVytlačiť
 

Začiatok júna bude Popradu patriť volejbal. Slovenskí reprezentanti sa od 2. do 4. júna predstavia v prestížnej súťaži Svetová liga FIVB a v Aréne Poprad privítajú súperov z troch rôznych kontinentov Japonsko, Austráliu a Portugalsko. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal.

Pod Tatry prichádza Svetová liga vo volejbale prvýkrát v histórii. Popradské publikum sa môže tešiť na atraktívnych súperov, kvalitný športový zážitok a veľa zábavy. Slovenskí reprezentanti, ktorí sú pevnou súčasťou tejto prestížnej súťaže od roku 2014, sa doteraz predstavili v Košiciach a dvakrát v Bratislave.

Zverencov trénera Miroslava Palguta preverí na úvod najlepší tím z Ázie. Japonci figurujú v svetovom rebríčku FIVB na 14. mieste a patria k tradičným účastníkom Svetovej ligy, v ktorej nechýbali ani raz od jej založenia v roku 1990. Osemnásobní majstri Ázie a olympijskí víťazi z roku 1972 sa prezentujú typickým štýlom volejbalu, ktorý je založený na rýchlosti a kvalitnej hre v poli. Reprezentanti z krajiny vychádzajúceho slnka sú na začiatku olympijského cyklu, pretože v roku 2020 sa predstavia na domácich OH v Tokiu.

Ďalším súperom slovenských volejbalistov bude v sobotu 3. júna Austrália. Volleyroos sa prezentujú úplne odlišným štýlom ako Japonci. Hrajú dynamický, silový volejbal a v tíme majú vysokých hráčov. V rebríčku FIVB sú "protinožci" na 15. priečke, len o jeden stupienok nižšie ako japonskí volejbalisti, čo svedčí o ich kvalite.

Trojdňový volejbalový sviatok zakončia Slováci v nedeľu duelom proti zástupcovi z Európy Portugalsku. S týmto súperom sa slovenskí volejbalisti stretli aj v minuloročnej premiére v II. skupine Svetovej ligy a na turnaji v tureckom Izmire vyhrali v dramatickom zápase 3:2.

História Svetovej ligy siaha až do roku 1990 a od minulého ročníka v nej štartuje 36 tímov. Súťaž sa za 27 ročníkov vyprofilovala na mimoriadne prestížny a lukratívny podnik, v ktorom sa hrá o lákavé finančné odmeny a zápasy najlepších tímov na svete sú ostro sledované médiami na celom svete. Slovenskí volejbalisti sa do Svetovej ligy dostali premiérovo v roku 2014 a svoje umenie už ukázali v Košiciach a dvakrát v Bratislave. Teraz sa premiérovo ukážu aj popradskému publiku, ktoré dokáže vždy vytvoriť výbornú atmosféru a slovenskí volejbalisti sa tam cítia veľmi dobre. Po turnaji v Poprade sa Slováci predstavia vo Fínsku a v Holandsku a zabojujú o postup na finálový turnaj, ktorý sa uskutoční v Austrálii.

 

Program turnaja (Poprad - Aréna Poprad):

piatok 2. júna:

15:00 Austrália - Portugalsko

18:00 SLOVENSKO - Japonsko

 

sobota 3. júna:

15:00 Japonsko - Portugalsko

18:00 SLOVENSKO - Austrália

 

nedeľa 4. júna:

15:00 Austrália - Japonsko

18:00 SLOVENSKO – Portugalsko


 
 
Položky 26-30 z 1218

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

ďalšie dni

Nedeľa 24.9. - 25.9.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Utorok 26.9.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Streda 27.9. - 28.9.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 29.9.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 30.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka