Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Útok na hliadku mestskej polícieVytlačiť
 

Mestskí policajti v Poprade zasahovali počas uplynulého víkendu na sídlisku JUH, kde boli operačným pracovníkom stálej služby vyslaní k žene, ktorá mala podľa oznamovateľa ležať na zemi neďaleko vchodu do obchodnej prevádzky. Po príchode na miesto našla hliadka na zemi dve osoby – muža a ženu. „Po otázkach, či nepotrebujú lekársku pomoc začali osoby javiace známky opilosti najprv slovne vulgárne napádať hliadku, na čo policajti vyzvali muža a ženu, aby sa legitimovali. Namiesto predloženia dokladov žena zaútočila na mestského policajta, ktorému sa však útok hmatmi a chvatmi sebaobrany podarilo odvrátiť. Keďže v agresívnom správaní pokračovala, boli jej nasadené služobné putá. Do konfliktu následne zasiahol aj muž, ktorý začal atakovať zasahujúceho policajta. Vzhľadom na pokračujúcu agresivitu útočníkov použili policajti na zvládnutie situácie slzotvorný prostriedok,“ uviedol zástupca náčelníka MsP v Poprade Milan Slota. Aj s pomocou privolaných posíl sa zákrok následne podarilo úspešne dokončiť. Vec realizuje OR PZ Poprad ako prečin útoku na verejného činiteľa.


 
 

Maloleté dievčatá pod vplyvom alkoholu museli ratovať mestskí policajti i záchranka Vytlačiť
 

Popradskí mestskí policajti zasahovali v utorok 19.4.2016 podvečer v Poprade- Matejovciach. Stalo sa tak na základe oznámenia na čísle 159, v ktorom oznamovateľ informoval, že na Allendeho ulici sa pohybuje skupina 4 maloletých dievčat zrejme pod vplyvom alkoholu, ktorá sa správa hlučne, vulgárne a agresívne.

„Hliadka po príchode na miesto zbadala 4 dievčatá, z ktorých dve sa dali na útek. Druhá dvojica bola nájdená totálne pod vplyvom alkoholu – jedno dievča ležalo na zemi pri garážach takmer v bezvedomí, druhá dievčina mala snahu ujsť, no jej stav to nedovoľoval. Hliadka mestskej polície okamžite privolala rýchlu zdravotnícku pomoc a dievčatá boli podľa dostupných informácií prevezené na jednotku intenzívnej starostlivosti do popradskej nemocnice“, informoval náčelník popradskej mestskej polície Štefan Šipula.

Hliadke sa napokon následný pátraním podarilo nájsť aj aj dvojicu, ktorá pred jej príchodom utiekla. Obe maloleté dievčatá boli podrobené dychovej skúške: 12- ročná Popradčanka mala v krvi 0,68 mg/l alkoholu (cca1,3 promile), jej 14-ročná kamarátka 0,29 mg/l (cca 0,56 promile).

Prípad bude riešený mestskou políciou v súčinnosti s ÚPSVaR Poprad.


 
 

Chcú oživiť zabudnuté banícke tradície a banské dielaVytlačiť
 

V Kvetnici sa uskutočnilo valné zhromaždenie Baníckeho cechu horného Spiša, prostredníctvom ktorého mesto Poprad a mestá a obce v regióne spoločne vstúpia medzi významné banské mestá a obce Slovenska.

Jedenásť ustanovujúcich členov VZ si verejným hlasovaním zvolilo za predsedu Slavomíra Kyseľu a do výboru predsedníctva Viliama Hosu a Petra Rotha. Za mesto Poprad sa na zhromaždení zúčastnil 1. viceprimátor Igor Wzoš. Členstvo v cechu budú schvaľovať poslanci popradského mestského zastupiteľstva. S. Kyseľa vyzdvihol: „Pre poslancov a vedenie mesta Poprad, ako aj pre banícke okolie Popradu je to výzva, aby svojím členstvom v Baníckom cechu horného Spiša podporili úsilie tohto občianskeho združenia o reprezentáciu nášho regiónu a tiež pomohli v pripravených projektoch na obnovu starých baníckych tradícií a stratených a zabudnutých banských diel.“ Dodal, že cech má pripravený podklad na vypracovanie projektu na výstavbu banského gápľa nad šachtou Strieborná, plán výstavby banského a geologického náučného chodníka, plán na archeologický prieskum vyhľadania zaniknutej banskej osady Stríž, ako aj ďalších zaniknutých baníckych osád v okolí Popradu.

OZ Banícky cech horného Spiša si vytýčil programové ciele, ktoré chce napĺňať s plným úsilím a nasadením. Svojou prospešnou činnosťou bude slúžiť nielen pre základné a stredné školy, ale všetkým občanom Popradu a celého regiónu.

text a foto: (mar)


 
 

Mestský úrad navštívili ORLÍCI, DRÁČIKOVIA, KAMZÍCI a SOVIČKYVytlačiť
 

Mestský úrad v Poprade navštívili žiaci štyroch tried Spojenej školy na Letnej ulici v Poprade. ORLÍCI, DRÁČIKOVIA, KAMZÍCI a SOVIČKY absolvovali exkurziu v priestoroch mestského úradu, počas ktorej ich sprevádzal 1.viceprimátor Igor Wzoš. Spolu 68 detí druhého ročníka si prehliadlo obradnú sieň, režimové pracovisko mestskej polície, pozreli si aj kanceláriu primátora mesta Jozefa Švagerka. „Prišli sme hlavne preto, že na vyučovaní sa snažíme viesť deti k tomu, aby poznali svoje mesto, aby vedeli ako funguje, aby vedeli trošku o jeho histórii. Chceli sme, aby to zažili na vlastnej koži a mali zážitok, pretože sem sa nedostanú každý deň,“ informovala triedna učiteľka ORLÍKOV Lucia Žoldová. Zážitkov si deti odniesli viac ako dosť – zaujali ich insígnie primátora mesta, v priestoroch mestskej polície si vyskúšali rôzne súčasti výstroja, v obradnej sieni si dokonca najodvážnejšia dvojica vyskúšala pocity snúbencov pri sobáši. Na záver exkurzie deti poďakovali pesničkou a urobili si spoločnú fotografiu.

  

  


 
 

Rušný víkend popradských mestských policajtovVytlačiť
 

Mestskí policajti zasahovali pri bitke pred diskotékou

Dňa 24. 04. 2016 v čase o 03:00 hod. zasahovali dve hliadky Mestskej polície Poprad na parkovisku pred barom Surprise v Poprade, kde došlo k vzájomným útokom medzi dvomi skupinami osôb.

Vzájomné napádanie medzi dvomi skupinami návštevníkov zariadenia začalo už vo vchode, odkiaľ sa osoby presunuli na parkovisko, kde pokračovali vo vzájomných útokoch. Okrem pästí a kopancov prišla k slovu aj zbraň. „Jeden z mužov vytiahol z batožinového priestoru svojho vozidla plynovú pištoľ, ktorou mieril na ďalšieho účastníka konfliktu a štyri krát stlačil spúšť – no bez výstrelu. Napokon vystrelil len jeden krát do vzduchu. S uvedenou zbraňou však následne jeden z páchateľov udrel ďalšieho poškodeného do oblasti hlavy, čím mu spôsobil tržnú ranu na hlave, ktoré si vyžiadali aj lekárske ošetrenie s predpokladanou dobou liečenia 10 dní,“ informoval náčelník popradskej mestskej polície Štefan Šipula.

Po príchode hliadok sa jedna z podozrivých osôb dala na útek, no aj vďaka súčinnosti s hliadkou ODI OR PZ v Poprade bola zadržaná na Levočskej ulici.

Voči trom osobám bolo povereným príslušníkom PZ vznesené obvinenie z prečinu nebezpečného vyhrážania v súbehu s prečinom výtržníctva a prečinom ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva a osoby boli umiestnené do CPZ na Obvodnom oddelení PZ v Poprade.

 

Mestskí policajti kontrolovali prevádzky i popíjajúcich mladistvých

Mestská polícia Poprad vykonala v nočnej dobe zo soboty na nedeľu kontrolu dodržiavania ustanovení zákona č. 219/1996 Z.z. o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov. Policajti skontrolovali spolu 7 popradských prevádzok. „V dvoch prípadoch sme zistili, že personál podával alkohol mladistvým osobám, za čo boli uložené personálu blokové pokuty. V kontrolovaných zariadeniach popradskí mestskí policajti ďalej vykonali 8 dychových skúšok u mladistvých. Alkohol v krvi bol nameraný 4 osobám, z toho najviac mal podľa dychovej skúšky 17-ročný Popradčan, ktorému prístroj nameral 0,57mg/l alkoholu (1,10 promile)," informoval náčelník MsP v Poprade Štefan Šipula. Vec bude ďalej riešená v správnom konaní za účasti pracovníkov sociálnej kurately ÚPSVaR. Počas akcie policajti zistili v troch prípadoch aj porušenie VZN č. 16/2015 o zákaze požívania alkoholických nápojov na území mesta Poprad, kde boli 3 osobám uložené pokuty po 30 €.

Mestská polícia Poprad bude v podobných preventívnych aktivitách naďalej pokračovať.


 
 
Položky 251-255 z 1218

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

ďalšie dni

Utorok 26.9.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Streda 27.9. - 28.9.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 29.9.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 30.9.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka