Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Mestská polícia si posvietila na konzumáciu alkoholu mladistvými Vytlačiť
 

Mestská polícia vykonala kontrolu požívania alkoholických nápojov u maloletých a mladistvých v reštauračných zariadeniach a na verejnom priestranstve. Mestskí policajti navštívili v priebehu jedného večera tri nočné podniky. Spolu 13 príslušníkov mestskej polície skontrolovalo 34 osôb, dychová skúška na alkohol bola pozitívna u 12 mladistvých osôb, predvedené boli 3 osoby. 

Rekordérom medzi mladistvými z pohľadu konzumácie alkoholu bol mladý muž z Hranovnice, ktorému bolo zistených 0,92mg/l (1,92 promile) alkoholu v krvi. Medzi dievčatami dominovala mladistvá Popradčanka, ktorej dychová skúška potvrdila 0,85mg/l (1,77 promile) alkoholu v krvi. Za porušenie zákazu požívania alkoholických nápojov mladistvou osobou uloží obec pokarhanie. V odôvodnených prípadoch môže uložiť aj zákaz navštevovať verejne prístupné miesta, v ktorých sa podávajú alkoholické nápoje.

„V nastúpenom trende kontrol budeme pokračovať a naďalej tak preventívne pôsobiť na mladistvých i samotné reštauračné zariadenia,“ informoval zástupca náčelníka Mestskej polície v Poprade Milan Slota.

 


 
 

Poprad a Zakopane chcú obnoviť intenzívnejšiu spoluprácuVytlačiť
 

  

Primátor mesta Poprad Jozef Švagerko spolu s viceprimátorom Pavlom Gašperom navštívili poľské Zakopane. Dôvodom tejto cesty bola snaha zintenzívniť vzájomnú spoluprácu v regióne Tatier. Delegáciu vedenia mesta Poprad prijal primátor mesta Zakopane Leszek Dorula. Prvé vzájomné stretnutie prvých mužov oboch miest sa nieslo v konštruktívnej atmosfére. Iniciatívu primátora Popradu jeho poľský kolega privítal. „Veľmi sa teším, že sa vrátime k spolupráci. Sme predsa susedmi a susedia by mali spolupracovať pre dobro oboch strán a dobro toho, čo nás spája, teda Vysokých Tatier. Verím, že návrat k spolupráci bude pre nás a pre obyvateľov našich miest spoločným úspechom,“ uviedol primátor mesta Zakopane Leszek Dorula.

„Myslím, že je to dobrá vec, ku ktorej by sme sa mali vrátiť. Máme si navzájom čo ponúknuť, takže je dôležité opäť začať spolupracovať. Som si istý, že vzápätí prídu nové nápady a nové myšlienky, ktoré posunú vzájomnú spoluprácu na ešte vyššiu úroveň,“ doplnil primátor Švagerko.

Spolupráca Popradu a Zakopaneho by sa mala sústreďovať predovšetkým na oblasti cestovného ruchu, kultúry a regionálneho rozvoja. Profitovať by z nej tak mali nielen návštevníci oboch miest ale aj ich obyvatelia. Už v najbližších dňoch by malo dôjsť k užšiemu prepojeniu mestských webov tak, aby obyvatelia a návštevníci Zakopaneho vedeli čo sa deje v Poprade a naopak. Základ spolupráce Popradu a Zakopaneho položila Deklarácia o spolupráci, ktorú predstavitelia Popradu, Zakopaneho a Vysokých Tatier podpísali už v roku 2003. Zatiaľ najúspešnejším spoločným projektom tejto spolupráce je Tatranská lyžiarska liga. 


 
 

O Poprad sa zaujíma špičková IT firma i kórejská obchodno - investičná agentúraVytlačiť
 

Mesto Poprad sa v posledných dňoch stalo cieľom významných návštev, ktoré by mohli priniesť nové impulzy do jeho ekonomického rozvoja. O možnosti etablovania v Poprade sa informovala špičková firma z oblasti IT technológi. Vedenie mesta Poprad pripravilo pre zástupcov spoločnosti prezentáciu nehnuteľností, ktoré je pripravené na tento účel ponúknuť. „Zaujímajú sa o Poprad, mohli by tu priniesť 200 pracovných miest v IT technológiách, takže hľadáme pre nich vhodný priestor. V hre je ale aj ďalšie mesto, takže uvidíme,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. Potencionálny investor sa okrem nehnuteľností zaujímal aj o úroveň školstva, možnosti bývania a kultúrno -spoločenského vyžitia v Poprade. „Sľúbili sme, že s budeme snažiť do Popradu pritiahnuť pracovné miesta s vyššou pridanou hodnotou, aby nám mladí ľudia z mesta neodchádzali. Rokujeme aj s ďalšími špičkovými firmami, snažíme sa ich presvedčiť, že v našom meste má tento priemysel všetky predpoklady na úspešný rozvoj,“ doplnil 1.viceprimátor Igor Wzoš.

Kórea hľadá možnosti spolupráce v Poprade

Do Popradu pricestoval riaditeľ kórejskej obchodno- investičnej agentúry KOTRA – Kyuchu Paul Choi. „Jeho poslaním je zmapovať naše stredne veľké firmy a možné formy spolupráce,“ uviedol primátor Popradu Ing. Jozef Švagerko, ktorý hosťa privítal na pôde mestského úradu. „Dôvodom mojej návštevy je nadviazať kontakty medzi popradskými a kórejskými firmami. Myslím, že Poprad má možnosti na rozvoj automobilového priemyslu, informačných technológií, cestovného ruchu. Určite by sa našli spoločnosti, s ktorými by Kórea mohla spolupracovať,“ uviedol Kyuchu Choi. Riaditeľa agentúry veľmi zaujal aj projekt mesta Poprad ako SMART CITY. Keďže kórejské firmy sú v tejto oblasti veľmi ďaleko, ponúkol mestu pomocnú ruku aj v tejto oblasti. Kyuchu Choi sa v Poprade cítil veľmi dobre. „Určite sa tu ešte vrátim. Pracovne i s rodinou. Dôležitý je prvý dojem. A ten prekonal všetky moje očakávania. Bol veľmi veľmi pozitívny,“ uzavrel riaditeľ agentúry.

 


 
 

Charitatívna zbierka potravín pomohla v Poprade 30 rodinámVytlačiť
 

Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Poprade sa v spolupráci so spoločnosťou Kaufland v Poprade zapojil do 2. ročníka celoslovenskej charitatívnej zbierky potravín pre ľudí v núdzi pod názvom "Pomáhame potravinami", ktorá sa uskutočnila v našom meste v piatok 23. októbra 2015. V meste Poprad dostalo potravinový balíček 30 rodín. Mesto Poprad prostredníctvom sociálnych pracovníkov obdržalo pozitívne ohlasy od adresátov potravinovej pomoci, a preto chce touto cestou v mene obdarovaných poďakovať Územnému spolku Slovenského Červeného kríža v Poprade.   

                                                         


 
 

Turnaj 4 krajín v PopradeVytlačiť
 

Už vo štvrtok sa v Poprade prvým zápasom medzi Švajčiarskom a Nórskom začne Turnaj 4 krajín, na ktorom bude štartovať ako výber usporiadateľskej krajiny aj slovenská reprezentácia do 20 rokov. Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak majú v domácom prostredí generálku na majstrovstvá sveta, ktoré sú na programe v decembri vo fínskych Helsinkách. Jadro tímu tvoria hráči HK Orange 20, ktorých je v nominácii šestnásť. Lídrom mužstva by mal byť obranca švédskeho tímu Lulea Christián Jaroš.

Nominácia SR 20 na Turnaj 4 krajín v Poprade (5.-7.11. 2015)

Hráči: Dominik Briestenský, Peter Galis, Lukáš Hrušík, Adrián Holešinský, Samuel Ivanič, Jozef Klenko, Patrik Koch, Jakub Meliško, Juraj Milý, Matej Moravčík, Dominik Novák, Boris Sádecký, Jakub Sukeľ, Maroš Surový, Stanislav Škorvánek, Jakub Tatár (všetci HK Orange 20), Leonard Šinkovič (MMHK Nitra/HC Nové Zámky), Filip Ondruš (MsHK Žilina), Adrián Sloboda (HK 36 Skalica/HK Orange 20), Andrej Hatala (HK Dukla Trenčín), Jozef Huňa, Matej Paločko (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Christián Jaroš (Lulea HF/Švéd.), Ladislav Romančík (Södertälje SK/Švéd.).

Náhradníci (na telefonické zavolanie): HC Slovan Bratislava - Christián PAVLAS, HK VSR SR 20 - Martin JENDROĽ, Oliver KOŠECKÝ, Patrik OŠKO, Dominik TRŠKA

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (tréner), Norbert Javorčík (asistent trénera), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov), MUDr. Andrea Švrčková (lekárka), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)

 

Program Turnaja 4 krajín

Štvrtok 5. novembra

13.30   Švajčiarsko - Nórsko

17.00   SLOVENSKO - Nemecko

 

Piatok 6. novembra

13.30   Nemecko - Nórsko

17.00   SLOVENSKO - Švajčiarsko

 

Sobota 7. novembra

11.00   Nemecko - Švajčiarsko

14.30   SLOVENSKO - Nórsko

zdroj: www.szlh.sk

 


 
 
Položky 251-255 z 1124

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

ďalšie dni

Piatok 24.2.
PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

Sobota 25.2. - 28.2.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 1.3.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 2.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 3.3.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka