Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Podtatranský polmaratón sa blížiVytlačiť
 

Vážení občania,

mesto Poprad v dňoch 30.8. - 1.9.2015 oslavuje DNI SV.EGÍDIA.

Súčasťou bohatého sprievodného programu je premiérovo aj športové podujatie - Podtatranský polmaratón, ktorý sa uskutoční v utorok 1. 9. 2015 so štartom o 14:00 h priamo v centre Popradu a Svitu.

Tento športový projekt je určený pre všetkých fanúšikov športu - pre profesionálnych i amatérskych bežcov, pre ich sprievodné tímy, rodinných príslušníkov i návštevníkov, ktorí prídu povzbudzovať. Je to zároveň finálové podujatie v rámci série  TATRY PRESTIGE TOUR 2015, ktoré rozhodne o Bežeckom kráľovi Tatier.

Pripravená trať je kombináciu mestského behu a trasy v prírode medzi mestami Poprad a Svit. Bežci využijú cyklistický chodník spájajúci obe mestá a pobežia v príjemnom prostredí kopírujúc tok rieky Poprad. S polmaratónom odštartuje na Námestí sv. Egídia v Poprade aj kratší beh - Primátorská desiatka ako mestský okruh, ktorý smeruje po cyklochodníku ku Kvetnici a späť.

Súčasne sa zo Svitu o 14 hod v opačnom smere vydajú na trať nadšenci disciplíny Nordic walking z atletického štadióna. Z tohto dôvodu bude cyklistický chodník v uvedených smeroch uzatvorený od 13. 00 do 17. 00 hod

Cesty v meste nebudú uzatvorené, preteky budú priebežne riadené OO PZ, mestskou políciou a našimi dobrovoľníkmi. Chceme Vás požiadať o toleranciu a trpezlivosť počas doby pri prebiehaní pretekármi v čase od 14.00 – 16.00hod.

Veríme, že spoločne pripravíme športovcom príjemné prostredie a motivujúcu atmosféru, aby sa v Poprade a Svite cítili dobre. Budem radi, ak sa i Vy zapojíte medzi aktívnych fanúšikov podujatia a povzbudíte športovcov počas pretekov.

Jozef Švagerko

primátor Mesta Poprad  

 

PROGRAM - 1. 9. 2015, POPRAD

  9.00 hod - Začiatok prezentácie účastníkov

13.15 hod - Bubeníci TAMBORES / pochod námestím

hod - Slávnostné otvorenie pretekov

13.50 hod - Rozcvička pred štartom

14.00 hod - Štart – Polmaratón, Primátorska desiatka, Nordic Walking / Svit

14.05 hod - Vystúpenie skupiny Včielky

14.15 hod - Začiatok súťaží Mama Tato – športujte s nami

14.25 hod - Vystúpenie Greggy

                   - Vystúpenie G.O.D.S

                   - Vystúpenie TAMBORES

16.15 hod - Ukončenie behov a detských súťaží

16.30 hod - Vyhlásenie výsledkov pretekov

17.45 hod - Vyhlásenie výsledkov Tatry Prestige Tour 2015 / Bežecký Kráľ Tatier

18.00 hod - Žrebovanie šťastných čísel tomboly účastníkov

18.30 hod - Skupina G.O.D.S / koncert na pódiu 

Súčasťou bohatého prievodného programu je aj rodinná súťaž MAMA,TATO,ŠPORTUJTE S NAMI!

Podrobnosti tu.

 

 


 
 

Opustila nás MUDr.Estera BohunickáVytlačiť
 

Poprad zasiahla smutná správa. V minulých dňoch nás vo veku 65 rokov náhle opustila MUDr. Estera Bohunická, uznávaná lekárka - chirurgička, ktorá túto profesiu vykonávala štyridsať rokov. Pomáhala nielen vo svojej profesii, ale aj svojou občianskou angažovanosťou – bola poslankyňou Mestského zastupiteľstva v Poprade nepretržite od roku 1998. V minuloročných komunálnych voľbách ju občania Popradu zvolili vo volebnom obvode č. 2 (sídliská Juh a Kvetnica) už do jej piateho volebného obdobia. Kandidovala za KDH, OĽaNO, SDKÚ-DS a SaS. Bola tiež členkou komisie sociálnej, bytovej a zdravotnej pri MsZ. Mnohí Popradčania ju poznali i ako zanietenú ochrankyňu prírody, hubárku -  členku Podtatranského mykologického klubu, venovala sa turistike i fotografovaniu. Česť jej pamiatke!

 


 
 

Festival MADE IN SLOVAKIA v centre PopraduVytlačiť
 


 
 

Dobrovoľní hasiči - dorastenci zo Spišskej Soboty medzi najlepšími na SlovenskuVytlačiť
 

V dňoch 11. - 12.07.2015 sa v Turanoch konali Majstrovstvá SR hasičských družstiev dorastu a dospelých, ktoré sa konajú každé dva roky. Najlepšie družstvá zo Slovenska preverili súťažné disciplíny  štafeta 8 x 50 m a požiarny útok s vodou. Dobré meno mestu Poprad urobili dorastenci z DHZ Spišská Sobota, víťazi krajskej súťaže, ktorí obsadili v celkovom hodnotení 2.miesto a v disciplíne štafeta 8x50 m dokonca 1.miesto.

Medzi ženami reprezentovali Prešovský kraj ženy z popradského okresu z DHZ Spišské Bystré, ktoré tiež obsadili 2.miesto.

Blahoželáme!

 


 
 

Národné stretnutie mládeže P - 15Vytlačiť
 

2.8.2015 Na Slovensku začala príprava mladých na Svetové dni mládeže v Krakove

Niekoľko tisíc mladých ľudí z viacerých krajín sa zúčastnilo na Národnom stretnutí mládeže P15. Podujatie nadväzuje na Svetové dni mládeže (SDM), ktoré sa konajú spravidla každé tri roky. Mladí sa najbližšie stretnú na tomto celosvetovom podujatí presne o rok v poľskom Krakove. Tím, ktorí ho chystá, očakáva vyše 2,5 milióna ľudí zo stoviek krajín zo všetkých kontinentov. Mottom podujatia bude úryvok z Biblie "Blahoslavení milosrdní, lebo oni dosiahnu milosrdenstvo". Určil ho pápež František. V Poprade, kde sa po vyše jedenapolročných prípravách celonárodná akcia konala, spustili oficiálne slovenskú prípravu na SDM v Krakove. Symbolickú vlajku od dejiska konania svetového podujatia prevzal z rúk dobrovoľníkov Mons. Stanislav Zvolenský, predseda Konferencie biskupov Slovenska, ktorý predsedal záverečnej svätej omši. V trojdňovom programe zameranom na odkrývanie pokladov vystúpilo vyše 300 profesionálnych a amatérskych hostí. Na príprave sa podieľalo vyše styristo dobrovoľníkov.

"Ďakujem každému, kto sa modlil za túto akciu, ďakujeme ľuďom, ktorí vystúpili na javisku a odovzdali mladým svoje talenty," povedal vo videoposolstve hlavný zodpovedný za prípravu P15 Ondrej Chrvala. V odkaze, ktorý zverejnil komunikačný tím na sociálnej sieti, poďakoval všetkým, ktorí stáli za P15. Verí, že o rok sa "všetci vidíme za Tatrami - na Svetových dňoch mládeže v Krakove", uviedol tajomník Rady KBS pre mládež a univerzity, ktorá podujatie pripravila s neziskovou organizáciou Kanet. Zúčastnili sa na nej stovky kňazov a rehoľníkov a takmer všetci biskupi Slovenska. "Cieľom všetkých Národných stretnutí mládeže je osobné stretnutie s Kristom. Mladým chceme ponúknuť zážitok živej Cirkvi. Chceme sa zároveň spojiť v modlitbe s našimi otcami biskupmi a roznietiť v mladých túžbu po novej evanjelizácii. Poprad je mesto pod Tatrami, ktoré nás podľa slov Jána Pavla II. neoddeľujú od susedného Poľska, ale práve naopak - spájajú. P15 otvorilo rok príprav na SDM v Krakove, tešíme sa, že sme tak blízko," dodáva Chrvala.

Na P15 do Popradu prišli hostia z viacerých krajín. Z Krakova prišiel pozdraviť prítomných krakovský pomocný biskup Damian Muskus. Pricestovali zástupcovia krajín z Višegrádskej štvorky a ďalších východoeurópskych štátov. Pod Tatry prišla i viacčlenná delegácia mladých z Poľska. Prvá z nich počas úvodného dňa priviezla kríž SDM a ikonu Panny Márie, ktoré daroval mladým sveta svätý Ján Pavol II. Druhá precestovala niekoľko krajín sveta, v ktorých aktívne propaguje SDM. Najväčšiu - približne 40-člennú skupinu zahraničných hostí - tvorili hostia z Čiech. Osobitnú skupinu tvorili mladí Slováci zo Srbska. Z Vatikánu prišiel povzbudiť mladých do Popradu sekretár Kongregácie pre východné cirkvi Cyril Vasiľ. Z domácich skupín nechýbali na akcii viacpočetné skupiny františkánskej, mariánskej a jezuitskej mládeže. Pod Tatrami vyvrcholil program Magis Jezuitov. Svojou prítomnosťou poctil podujatie primátor mesta Poprad Jozef Švagerko, primátor mesta Levoča Milan Majerský a podpredseda Národnej rady SR Ján Figeľ.

Na podujatí vyvrcholila niekoľkomesačná duchovná príprava s názvom Čistý rok. Tím P15 krátko pre záverečným ukončením oznámil, že už v septembri naň nadviaže Milosrdný rok. Mesto Poprad si na akcii pripomenulo návštevu svätého Jána Pavla II. spred 20 rokov. Pri tejto príležitosti osadilo tomuto svätcovi pamätnú tabuľu na Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie. Program sa niesol niesol v znamení motta "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha". Obsahoval stovky rôznych umeleckých čísiel pripravených špeciálne na mieru, ale aj slávenia a modlitby, ktoré sa mladým ľuďom predstavili v netradičnom šate. Zároveň zažili špeciálnu expedíciu s túžbou objaviť poklady živej Cirkvi. Mladí sa zapojili aj do jednorázovej zbierky šatstva. Vyzbierali okolo pol tony. Nechýbali katechézy s biskupmi, špeciálna krížová cesta, duchovné, kultúrne a športové aktivity. Pod Tatry prišlo vyše tritisíc ľudí z celého Slovenska. Vyše 400 z tohto počtu tvorili rehoľníci a rehoľníčky, ktoré predstavili svoju charizmu na EXPO povolaní. 

1.8.2015 Sima Martausová zaspievala na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade

Speváčka Sima Martausová zaspievala pred tisíckami ľudí na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. Známa hudobníčka je jedným z troch stoviek hostí. Naživo predstavila oficiálnu hymnu P15 „Poklad“, v ktorej je zhrnuté  hlavné posolstvo celej akcie. Pridala i ďalšie piesne. Nechýbal singel debutového albumu s názvom Dobrý deň, to som ja "Normálny život" a skladba "Ja si ťa nedám". Na záver zaspievala pieseň "Nádherný svätý", s ktorou vyhrala súťaž Gospeltalent. Sima vystúpila počas úvodného bloku, v rámci ktorého sa konali i ďalšie vystúpenia a katechéza s eparchom Petrom Rusnákom. Hymna, za ktorou stojí, po prvýkrát zaznela v závere minulého roka. Hudbu s textom pripravila samotná speváčka, noty, akordy a mp3 nahrávka je na stránke P15. 

1.8.2015 Mesto Poprad zaplavili rehoľníci, oslávili celosvetový Rok zasväteného života

Mesto Poprad zaplavili rehoľníci a rehoľníčky, zástupcovia prorodinných a prolife organizácií z celého Slovenska. Pod Tatrami sa konala prehliadka povolaní, ktorá bola súčasťou programu Národného stretnutia mládeže P15. Zasvätení na nej oslávili Rok zasväteného života, ktorý vyhlásil pápež František. Táto myšlienka sa po prvý raz uskutočnila na Svetových dňoch mládeže v Toronte (2002). Na Slovensku sa uskutočnila po prvýkrát v roku 2013 na Národnom stretnutí mládeže R13 v Ružomberku. Na Liptove sa predstavilo okolo 250 rehoľníkov. Na P15 boli zástupcovia a zástupkyne 33 ženských a 20 mužských reholí, troch sekulárnych inštitútov a štyroch komunít. Po prvýkrát sa k nim tento rok pripojilo 5 prolife a 9 prorodinných hnutí a organizácií. Spolu vyše 400 ľudí. 

31.7.2015 Na P15 v Poprade odhalili pamätnú tabuľu svätému Jánovi Pavlovi II.

Svätý Ján Pavol II. sa dnes symbolicky vrátil späť do Popradu. Jeho návštevu spred dvadsiatich rokov bude oddnes pripomínať pamätná tabuľa, ktorú slávnostne odhalili po otváracej svätej omši na Národnom stretnutí mládeže P15 v Poprade. Umiestnená je na Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie. Za myšlienkou osadiť ju stojí bývalé vedenie mesta Poprad. Nové vedenie záväzok potvrdilo a vybralo návrh akademického sochára Štefana Hudzika zo Spišského Štiavnika. Novú tabuľu požehnal bývalý osobný tajomník pápeža Jána Pavla II. Kardinál Stanislaw Dziwisz, súčasný krakovský arcibiskup, tak urobil začiatkom júla na jednom z najstarších pútnických miest na Slovensku - na Mariánskej hore v Levoči, kde za účasti statisícok ľudí vyvrcholila tradičná mariánska odpustová púť. "Mojím cieľom bolo vdýchnuť do bronzu kus života a odkaz, ktorý nám Svätý Otec zanechal - aby sme sa nebáli žiť pre druhých, aby sme sa tešili a radovali zo života. Nech nás naplní jeho svedectvo, ktoré chcel priniesť všetkým ľuďom," hovorí sochár Hudzik. Pamätná tabuľa predstavuje druhé vzdanie pocty zosnulému pápežovi, ktorého vlani vyhlásili za svätého. Národné stretnutie mládeže P15, počas ktorého bola dnes odhalená, je úzko spojená s menom Jána Pavla II. Na P15 sa totiž začne oficiálna príprava na 31. svetové dni mládeže, ktoré sa uskutočnia o rok v Krakove. Práve Ján Pavol II. bol pred tridsiatimi rokmi ich iniciátorom. V roku 1995 vtedajší pápež navštívil nielen Poprad, ale aj Levoču. Oddychoval pri Sliezskom dome a odlietal z letiska Poprad. Sochár Štefan Hudzík žije a tvorí v Spišskom Štiavniku. Patrí k najvýznamnejším umelcom, ktorí ostali žiť a pracovať v regióne. 

31.7.2015 Na P15 v Poprade vyzbierali tisícky mladých okolo pol tony šatstva

Niekoľko tisíc mladých ľudí, ktorí dnes prišli na Národné stretnutie mládeže P15 do Popradu, pomôžu rôznym sociálnym skupinám. Spoločne vyzbierali okolo 500 kilogramov šatstva. Jednorázová zbierka, ktorú zorganizoval tím P15 v spolupráci so Spišskou katolíckou charitou, bola súčasťou programu úvodného dňa trojdňovej celonárodnej akcie pod Tatrami. Všetky vyzbierané veci, ktoré priniesli mladí zo svojich domov z celého Slovenska, ostanú v regióne, v ktorom sa vyzbierali. Prevzali ich zamestnanci charity, ktorí ich previezli do svojich skladových priestorov, odkiaľ budú v nasledujúcich dňoch triedené a distribuované ďalej. Určené budú pre farské charity, ľuďom bez domova, chorým, sociálne odkázaným ľuďom a rodinám. Na zbierke spolupracovali viaceré dobrovoľnícke tímy P15.Do zbierky sa mohol zapojiť každý účastník P15. Cieľom bolo, aby na určené miesto priniesli jeden kus oblečenia. S pomocou štipcov ho potom zavesili na šnúry, ktoré nainštalovali dobrovoľníci P15 na Nábreží Jána Pavla II. Celkovo natiahli 2 650 metrov špagátov a šnúr. Zbierka sa uskutočnila po úvodnom otváracom ceremoniáli, mladí sa do nej zapojili v symbolickom sprievode s krížom Svetových dní mládeže do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie. "Vyzbierali sme 36 plných vriec šatstva. Odhadom môžeme povedať, že ide približne o pol tony. K tomu môžeme pridať rôzne súkromné dary od jednotlivcov. Prinášali všetko, napríklad tričká, košele, nohavice, mikiny, bundy i čisto nové veci," hovorí Ján Regeci zo Spišskej katolíckej charity. "Oceňujeme takúto formu zorganizovania zbierky šatstva. Ďakujeme všetkým, ktorí sa zapojili do jej prípravy a špeciálne ďakujeme všetkým, ktorí do nej aktívne prispeli," dodáva Regeci.

31.7.2015 Na Národnom stretnutí mládeže P15 privítali najscestovanejší kríž na svete

Na Národnom stretnutí mládeže P15, ktorá sa dnes začalo v Poprade, privítali svetový unikát. Do Arény Poprad, kde oficiálne akciu otvorili, priniesli najscestovanejší kríž na svete. Ide o kríž Svetových dní mládeže (SDM), ktorý odovzdal mladým z celého sveta ešte v roku 1984 svätý Ján Pavol II. Od roku 1985 sprevádza všetky doterajšie SDM. Navštívil Taliansko, Argentínu, Španielsko, Poľsko, Spojené štáty, Kanadu, Filipíny, Francúzsko, Nemecko, Austráliu i Brazíliu. Pod Tatry priniesli tento vzácny dar z Krakova - dejiska najbližších SDM. P15 je pozvánkou pre slovenských mladých na ich ceste do Poľska. Prevzatie kríža je súčasťou príprav na svetové podujatie, na ktorom sa o rok očakávajú vyše dva milióny mladých ľudí z celého sveta.

31.7.2015 Poprad sa stal hlavným mestom mládeže

Poprad je oddnes dejiskom Národného stretnutia mládeže P15, ktoré nadväzuje na Svetové dni mládeže (SDM). Špeciálny program šitý na mieru, v ktorom počas najbližších troch dní vystúpi viac než tristo profesionálnych a amatérskych hostí, je zameraný na odkrývanie pokladov. Láka na umelecké čísla, ale aj na slávenia a modlitby, ktoré sa mladým predstavia v netradičnom šate. Vyše tritisíc ľudí, ktorí sa na podujatie zaregistrovali, čaká expedícia s túžbou objaviť poklady živej Cirkvi. Na akcii, ktorú centrálny tím spolu s dobrovoľníkmi chystal jeden a pol roka, vyvrcholí špeciálna duchovná príprava Čistý rok. Mladí zaplnia celé mesto, najväčšia časť programu sa uskutoční v Aréne Poprad a v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie. Pod Tatrami mladí symbolicky odštartujú aj duchovnú prípravu na SDM, ktoré sa o rok uskutočnia o rok v Krakove. Prebiehať bude pod názvom "Milosrdný rok". Nadviaže na Jubilejný rok milosrdenstva, ktorý ohlásil pápež František.

"Je to veľká udalosť pre Poprad. Som veľmi rád, že viac ako 3000 mladých ľudí príde do nášho mesta, ktoré sa tak stane hlavným mestom mládeže," uviedol na tlačovej konferencii pred začiatkom podujatia primátor Popradu Jozef Švagerko 

P15, ktorého generálnym partnerom je mesto Poprad, potrvá do nedele. Nebudú v ňom chýbať katechézy s biskupmi pre mladých, krížová cesta, duchovné, kultúrne a športové aktivity. P15 má 15 patrónov, logo i hymnu. Naspievala ju Sima Martausová. Predchádzal mu pracovný týždeň dobrovoľníkov. "Príprava začala už vlani v septembri, kedy sme pripravili mládežnícky program 7BOLESTNÁ v Šaštíne. Na program sme nadviazali novembrovou púťou kríža SDM a ikony Panny Márie, ktoré daroval mladým sveta pápež Jána Pavol II. V súčasnosti prebieha jeho putovanie v rámci príprav na SDM v Poľsku," hovorí kňaz Ondrej Chrvala, hlavný zodpovedný za P15, ktoré nadväzuje na Národné stretnutie mládeže R13 (2013). Bola to alternatíva pre tých, ktorí nemohli vycestovať na SDM v Rio de Janeiro. Navštívilo ju okolo tritisíc mladých ľudí z viacerých krajín. Podnetom pre ne boli SDM. Tie sa prvýkrát konali v roku 1986 v Ríme na podnet sv. Jána Pavla II.

"Pápež František vybral ako tému na stretnutia mládeže v tomto roku blahoslavenstvo: "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha". V Poprade na P15, kúsok od Poľska, kam budeme putovať o rok, rozoberieme blahoslavenstvo na "súčiastky". Pozrieme sa naň hlbšie a z iného pohľadu," hovorí režisér P15 Pavol Danko. V prvý deň, ktorý sa začne už dnes o 15:00 h otváracím ceremoniálom s názvom 1984, bude v centre pozornosti srdce. Vystúpia rôzni hostia, napríklad skupiny Ameň Kameň, Tanečné divadlo ATak, ForDžoj či Projekt 36 a Ochotnícky divadelný súbor Šariš W.P.E. Tím plánuje i sprievod ulicami Popradu spojený s charitatívnou zbierkou šatstva. V Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie je potom naplánovaná svätá omša, po ktorej odhalia pamätnú tabuľu sv. Jánovi Pavlovi II. Predsedať jej bude spišský biskup Štefan Sečka, mladým sa prihovorí košický arcibiskup Bernard Bober. Po agapé sa mladí stretnú v skupinkách a program ukončí netradičná krížová cesta, ktorú chystá bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko. Vystúpi i Pavel Helan z Čiech, vychádzajúca hviezd a českého hudobného neba.

Druhý - sobotný deň - sa ponesie v znamení témy "poklady". Program odštartujú modlitby, ktoré bude mať každá diecéza samostatne. Nasledovať bude katechéza Hľadá sa poklad s bratislavským eparchom Petrom Rusnákom doplnená o svedectvá a umelecké čísla. Predstaví sa i autorka hymny P15 Sima Martausová. Po stretnutí v skupinách mladí spoznajú dar sv. liturgie prešovským pomocným biskupom Milanom Lachom. Sobotné popoludnie bude patriť rehoľníkom, ktorý slávia Rok zasväteného života. Na Námestí sv. Egídia chystajú tzv. EXPO povolaní - prehliadku aktivít a činností reholí, hnutí, inštitútov a pro-rodinných organizácií. Sprievodnými aktivitami budú open air koncert zasvätených, divadelné predstavenia, športové a oddychové aktivity v meste Poprad a adorácie v kostole s relikviami patrónov P15. Program vyvrcholí vigíliou so žilinským biskupom Tomášom Galisom a projektom Godzone.

"V nedeľu venujeme veľkú časť programu blahoslavenstvám. Spustíme i prípravy na Svetové dni mládeže v Krakove. Z toho dôvodu bude mať celý nedeľný program poľskú príchuť. Chýbať nebudú „heslá“ ako Chopin, Sienkiewicz, Wojtyla, Faustína či Krakov. V programe zaznejú piesne poľského skladateľa Piotra Rubika, ktorý nám dal špeciálny súhlas preložiť ich do slovenčiny. Budeme sa modliť Korunku Božieho milosrdenstva," odkrýva Danko. Po chválach s rožňavským biskupom Stanislavom Stolárikom si mladí vypočujú katechézu sekretára Kongregácie pre východné cirkvi Cyrila Vasiľa. Predstaví sa aj klavírny virtuóz Richard Rikkon. P15 vyvrcholí spustením Milosrdného roka - duchovnej prípravy na SDM 2016 v Krakove a svätou omšou, ktorú bude celebrovať predseda Konferencie biskupov Slovenska Stanislav Zvolenský. V Poprade sa očakáva účasť takmer všetkých biskupov Slovenska. Pod Tatry tiež dorazia stovky rehoľníkov z celého Slovenska.

Komunikačný tím P15
Kontakt pre médiá: Michal Lipiak, zodpovedný za médiá P15 (Kontakt: +421(0)908 640 836 / E-mail: lipiak@kbs.sk)

http://www.narodnestretnutiemladeze.sk/


 


 
 
Položky 261-265 z 1096

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Utorok 24.1.
Tília - Poliklinika
Banícka 28,
Poprad

052/468 52 00

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 25.1.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Štvrtok 26.1.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.1.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 28.1.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.1.
Dr.Max - Dlhé hony 4587/1
Dlhé hony 4587/1 (obchodné centrum MAX),
Poprad

052/478 10 33

Pondelok - Nedeľa
09:00 - 21:00

Pondelok 30.1.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 1
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 31.1.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka