Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Popradskí škôlkari opäť na ľadeVytlačiť
 

Deti z popradských materských škôl sú opäť na ľade. Populárny prípravný výcvik v korčuľovaní pre materské školy mesta Poprad pripravila samospráva v súlade s koncepciou rozvoja športu v meste Poprad, ktorej jedným z cieľov je podpora športovania najmladšej vekovej kategórie. S výukou korčuľovania u najmenších detí začali v Poprade už pred dvomi rokmi. O tento výcvik, ktorý prebieha na Zimnom štadióne mesta Poprad a v zimných mesiacoch aj na ľadovej ploche pri Aréne Poprad, je od začiatku veľký záujem. „V minulom školskom roku sa do projektu zapojilo 9 materských škôl a výcvik absolvovalo 241 detí,“ informoval Jozef Pavlík z Odd. školstva, mládež a športu MsÚ v Poprade. Skúsení tréneri Eugen Nahalka a Pavol Majchrovič začali nový školský rok na ľade 14.septembra výcvikom detí z materských škôl na Vagonárskej a Podtatranskej ulici. Do projektu sa v tomto roku zapojilo opäť 9 materských škôl. Mesto Poprad v spolupráci s HK Poprad na základe prihlášok predpokladá, že kurz absolvuje približne rovnaký počet detí ako vlani.


 
 

POPRADSKÉ VIANOCE 2015 s bohatšou vianočnou výzdobou i programomVytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo na obdobie Vianoc 33 dní vianočných programov, v ktorých vystúpi takmer 550 účinkujúcich.

„Naše mesto ako centrum cestovného ruchu ponúkne už tradične nielen zážitok z nádhernej vianočnej výzdoby, ale aj z programov, ktoré prinesú tú správnu vianočnú atmosféru nielen do centra mesta, ale aj do jeho jednotlivých častí. Ponuka programov je žánrovo veľmi pestrá, a to svoje si v nej určite nájdu malí i veľkí Popradčania a návštevníci nášho mesta,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

POPRADSKÉ VIANOCE 2015 začnú tradične 1. adventným koncertom z veže Kostola sv. Egídia v nedeľu 29. novembra o 18:00 hod. Najznámejšie koledy si budú môcť Popradčania vypočuť 2. decembra na koncerte NAJKRAJŠIE VIANOCE – so sólistami Orchestra ľudových nástrojov Slovenského rozhlasu LÚČNICA a s Jánom Babjakom.

Príchod Mikuláša 4. decembra o 17:00 hod. rozsvieti vianočnú výzdobu - Mikulášovi budú tento rok pomáhať rozsvecovať bohatšiu vianočnú výzdobu obľúbené postavičky z troch známych rozprávok, chýbať nebude pyromuzikálny ohňostroj. Mikuláš príde v tomto roku na nové miesto vo východnej časti námestia. Veľkých i malých divákov určite poteší aj veľkoplošná obrazovka. Pri odchode z námestia bude na všetky deti čakať sladké prekvapenie a možnosť odfotografovať sa s Mikulášom, čertom a anjelom.

V deň príchodu Mikuláša zároveň otvorí dvere ďalšia novinka - ADVENTNÉ MESTEČKO. V drevených stánkoch pri zvonici bude k dispozícii predovšetkým vianočné občerstvenie. ADVENTNÉ MESTEČKO bude otvorené denne až do 6. januára 2016.

Všetky deti sa určite budú tešiť z premiérového VEĽKÉHO FESTIVALU MASKOTOV A ROZPRÁVKOVÝCH POSTAVIČIEK. Ten sa uskutoční v tradičnom čase – v nedeľu 6. decembra o 10:00 hod. v divadelnej sále Domu kultúry v Poprade.

V ten istý deň začne o 13:00 hod. svoju púť MIKULÁŠ, ktorý spolu so svojimi pomocníkmi navštívi jednotlivé prímestské časti Popradu.

Skvelé hudobné predstavenie čaká na návštevníkov koncertu FOLKLÓR verzus JAZZ, v ktorom sa predstavia vynikajúci folkloristi a džezoví hudobníci so známou speváčkou Andreou Zimányovou.

XIII. Tradičný vianočný jarmok sa môže pochváliť novinkou – pre veľký záujem začne už v piatok 11. decembra a potrvá do nedele 13. decembra. V bohatom sprievodnom kultúrnom programe vystúpia o. i. STARMANIA, FS ŠARIŠAN, DFS MAGURÁČIK, JADRANKA, MARTIN JAKUBEC, TRAKY a chýbať nebudú ani tradičné rozprávky v Kine Tatran.

V prvý deň jarmoku odštartuje súťaž popradských ZŠ o najkrajší vianočný stromček. Do súťaže sa môže prihlásiť každá základná škola /vrátane základných umeleckých škôl/ pôsobiaca na území mesta Poprad. Zdobenie stromčekov sa uskutoční priamo na Námestí sv. Egídia pod dozorom pedagogického pracovníka v  prvý deň konania XIII. Tradičného vianočného jarmoku. Hlasovať sa bude na sociálnych sieťach a na webovom sídle mesta Poprad. Ceny pre najlepších venujú podnikatelia z centra mesta z OZ Pre mesto. Najkrajší stromček bude súčasťou výzdoby MsÚ. 

Ďalšia novinka v tohtoročnom programe je súčasťou vianočných koncertov OTVOR SVOJE SRDCE v popradských kostoloch. VIANOCE MAĽOVANÉ PIESKOM je názov unikátneho umeleckého stvárnenia príbehu Božieho narodenia v obrazoch maľovaných v piesku, ktoré budú vznikať priamo pred očami návštevníkov.

Novinkou budú tiež bezplatné prehliadky Kostola sv. Egídia s výkladom. Viac informácií o prehliadkach poskytne Mestská informačná kancelária mesta Poprad.

Detské folklórne súbory z regiónu predstavia vianočné zvyky a tradície.

Vianoce na ľade – bezplatné korčuľovanie na Zimnom štadióne mesta Poprad bude 25. a 31. 12. 2015.

Chýbať nebudú ani ďalšie tradičné podujatia:

POSOLSTVO VIANOC - koncert veľčianskych cirkevných spevokolov a žiakov Základnej školy s materskou školou v Poprade – Veľkej, PREDAJ VIANOČNÝCH STROMČEKOV A VIANOČNÝCH KAPROV Z FONTÁNY, MALÁ DETSKÁ BURZA HRAČIEK A ROZPRÁVKOVÝCH KNÍH, ŠTEDROVEČERNÝ VEŽOVÝ KONCERT, ŽIVÝ BETlEHEM, VIANOCE A TÚLAVÉ PSÍKY, PREDSILVESTROVSKÁ DETSKÁ SHOW S  UJOM ĽUBOM.

Dňa 3. januára 2016 o 18:00 hod. sa môžu Popradčania tešiť na darček k 70. výročiu spojenia Popradu – na operetu Hrnčiarsky bál od Gejzu Dusíka v podaní Štátnej opery a baletu z Banskej Bystrice. Vstupenky na toto podujatie v Aréne Poprad v symbolickej cene 1,-Euro si môžu obyvatelia zakúpiť v Mestskej informačnej kancelárii mesta Poprad.

Program POPRADSKÝCH VIANOC 2015 ukončia dva bezplatné vianočné koncerty. V Poprade – Matejovciach to bude koncert MALÁ VIANOČNÁ HUDBA v podaní sláčikového kvarteta a v centre Popradu NOVOROČNÝ TROJKRÁĽOVÝ KONCERT Marcely Laiferovej v Kostole sv. Egídia.

Program POPRADSKÉ VIANOCE 2015 bude distribuovaný do všetkých domácností v Poprade spolu s mimoriadnym vydaním týždenníka NOVINY POPRAD, ktorý prinesie zaujímavé čítanie aj o 70. výročí spojenia Popradu.

Vianočné nákupy, ako aj návštevy centra mesta, budú pre vodičov motorových vozidiel aj v znamení bezplatného parkovania na mestských parkoviskách v správe SMK Poprad od 15. 12. 2015 do 6. januára 2016.

Podujatia pripravilo mesto Poprad. Tri podujatia sa konajú s finančnou podporou Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a OOCR Región Vysoké Tatry.


 
 

Premiérová PRIMÁTORSKÁ VIANOČNÁ KVAPKA KRVI sa vydarilaVytlačiť
 

Spolu 50 darcov prišlo darovať krv na premiérovú PRIMÁTORSKÚ VIANOČNÚ KVAPKU KRVI. Podujatie pripravilo mesto Poprad v spolupráci so Slovenským Červeným krížom, územným spolkom Poprad a Národnou transfúznou službou(NTS) SR. „Primátorská kvapka bola tradíciou na Svetový deň darcov krvi, teraz sme sa po prvýkrát dohodli s pánom primátorom, že to vyskúšame aj pred Vianocami,“ informoval Pavel Repovský, vedúci lekár NTS Poprad. „Darovanie krvi je humánny čin a keďže vianočný čas je obdobím, kedy myslíme viac na iných, tak sme sa rozhodli takýmto spôsobom pomôcť ľuďom, ktorý to potrebujú,“ vysvetlil primátor Popradu Jozef Švagerko. Účasť darcov na tejto predvianočnej akcii príjemne prekvapila. „Som veľmi spokojný. Ľudia cítia, že treba pomáhať aj v tomto predvianočnom čase, nielen kupovať darčeky po hypermarketoch,“ doplnil Pavel Repovský. Medzi tými, ktorí dnes prišli urobiť dobrý skutok, nechýbali prvodarcovia ani viacnásobní darcovia krvi, výnimkou neboli ani zástupcovia mesta. „Krv darujem pravidelne niekoľko rokov, začal som už počas základnej vojenskej služby. Dnes je to môj 19-odber,“ povedal 1.viceprimátor Igor Wzoš. „Za každým darovaním krvi sa dá vidieť ľudský život alebo pomoc. Navyše je to veľmi motivujúce, keď transfúzna stanica príde priamo za Vami,“ uzavrel ďalší darca, 2.viceprimátor Pavol Gašper. Výjazdové odbery predstavujú tretinu všetkých odberov, ktoré NTS Poprad v priebehu roka realizuje.  


 
 

PRÍCHOD MIKULÁŠA sledovali tisícky malých i veľkýchVytlačiť
 

V piarok 4.12:2015 sa tisícky malých i veľkých Popradčanov a návštevníkov nášho mesta dočkali PRÍCHODU MIKULÁŠA. Čarovnú atmosféru na popradskom námestí pomohlo vyčarovať spolu 49 účinkujúcich v programe, ktorý pripravilo oddelenie kultúry MsÚ v Poprade. Po programe plnom rozprávkových postavičiek, ktorého súčasťou bolo aj rozsvietenie vianočnej výzdoby a pyromuzikálny ohňpostroj, čakali na deti už tradične sladké prekvapenia. 

foto:M.Galajda


 
 

Inštalácia vianočného anjelaVytlačiť
 

Dominantu vianočnej výzdoby mesta Poprad - 12 metrového anjela vážiaceho 700 kg inštaloval do stredu veľkej kruhovej križovatky vrtuľník.

foto: M.Galajda, R.Gerenyi


 
 
Položky 261-265 z 1161

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Štvrtok 30.3.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 31.3.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Sobota 1.4.
Diecézna lekáreň sv. Lukáša - pri Tatrakone
Alžbetina 32,
Poprad

052/772 23 07

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 2.4.
PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

Pondelok 3.4.
Primula - pri obch.stredisku Výkrik, sídlisko Juh 1
Dostojevského 21,
Poprad

052/773 23 47

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 4.4.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 5.4.
Adus-centrum, Námestie sv.Egídia
Nám. sv. Egídia 49,
Poprad

052/772 28 74

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 6.4.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka