Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Prvý sneh v PopradeVytlačiť
 

Prvý sneh napadol tento rok v Poprade mimoriadne skoro. Snežiť začalo už 12.októbra v skorých ranných hodinách. Postupne v Poprade napadlo približne do 10 cm ťažkého mokrého snehu. „Od začiatku sneženia boli v uliciach mesta nasadené na chemický posyp ciest a chodníkov 2 veľké nákladné vozidlá, dva multicary a jeden nakladač. Nasledujúca denná smena bola doplnená o tri traktory, ktoré pomáhajú spolu s ostatnou technikou odhŕňať sneh,“ uviedol Peter Fabian zo Správy mestských komunikácií v Poprade (SMK). Okrem techniky SMK bolo do čistenia mesta nasadených aj 40 pracovníkov malých obecných služieb. Tí pomáhajú čistiť stanovištia kontajnerov, z ktorých bol na dnešný deň naplánovaný zvoz odpadu. Čistenie priechodov pre chodcov zabezpečovalo 14 pracovníkov firmy Brantner. Pre zaujímavosť – v minulom roku vykonali pracovníci SMK prvý chemický posyp 24.11.2014.

 

 


 
 

Otvorenie obchodného centra na popradskom námestíVytlačiť
 

Vo štvrtok 22.10.2015 bude na Námestí sv. Egídia v Poprade otvorené nové obchodné centrum FORUM POPRAD. Vzhľadom lokalitu centra mesta a blízkosť dôležitého dopravného uzla – veľkej kruhovej križovatky, na ktorej sa stretávajú cesty I/67, II/534 ako aj ďalšie mestské komunikácie, pripravuje mesto Poprad viacero opatrení. Priamo na Francisciho ulici pri vjazde do OC bude mestská polícia zabezpečovať plynulosť dopravy v súčinnosti s hliadkami Okresného dopravného inšpektorátu v Poprade. „Zvýšeným počtom hliadok budeme zároveň zabezpečovať verejný poriadok,“ doplnil Milan Slota, zástupca náčelníka MsP Poprad. „Sme si vedomí toho, že nové obchodné centrum na námestí môže v špičke priniesť problémy s plynulosťou dopravy v tejto lokalite. Už najbližšie dni ukážu, do akej miery dokáže dopravný projekt schválený v roku 2013 tieto situácie riešiť. V snahe minimalizovať možné zápchy sme do riešenia situácie nasadili mestskú políciu, vedenie OC sme požiadali aj o vypnutie závor pri vstupe na parkovisko počas prvých dní prevádzky, podľa našich informácií je v riešení aj ďalšie autobusové spojenie“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Návštevu nového obchodného centra si v prvých dňoch prevádzky určite nenechajú ujsť mnohí Popradčania i ľudia zo širšieho okolia. V prípade komplikácií v doprave bude preto na mieste nevyhnutná miera tolerancie a trpezlivosti. Z tohto dôvodu a v snahe predísť zbytočným problémom v doprave v centre mesta samospráva odporúča využiť na cestu zo vzdialenejších lokalít autobusy MHD, ktoré zastavujú priamo na Francisciho ulici v bezprostrednej blízkosti OC. Linka č.4 JUH-Centrum-Matejovce a späť má 44 spojov, linka č.7 JUH-centrum-Sp. Sobota-Veľká-aut. stanica a späť 24 spojov.

Podľa aktuálnych informácií bude parkovanie v OC do konca októbra bezplatné. V čase od štvrtku 22.10. do nedele 25.10.2015 bude k dispozícii navyše aj kyvadlová doprava.


 
 

Finančné zdravie mesta Poprad je výborné Vytlačiť
 

Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) prezentoval výsledky hodnotenia hospodárenia miest, obcí a územných celkov za obdobie 2011 - 2014. Mesto Poprad sa podľa tohto hodnotenia teší z výborného finančného zdravia. V hodnotení finančnej stability 50 najväčších miest sa Poprad umiestnil na 5.priečke, medzi mestami s viac ako 50 tisíc obyvateľmi obsadil Poprad opakovane 1.miesto.

Finančné zdravie mesta vypovedá o tom, do akej miery je hospodárenie udržateľné a či príslušnému mestu, obci alebo VÚC hospodárenie spôsobuje, alebo nespôsobuje problémy. Finančné zdravie sa počíta kombináciou piatich vybraných indikátorov finančnej stability: Celkového dlhu, Dlhovej služby, Záväzkov neuhradených 60 a viac dní po lehote splatnosti, Okamžitej likvidity a Základnej bilancie. INEKO hodnotí samosprávy na stupnici od 0 do 6, mesto Poprad si svoje finančné zdravie udržalo a dosiahlo skóre 5,42, čo je oproti predchádzajúcemu hodnoteniu zlepšenie o dve stotiny bodu.

Zaujímavé čísla:

dlh predstavuje 0,8% príjmov / priemer SR 23,5%

dlh na obyvateľa mesta Poprad 4€/priemer SR 130 €

okamžitá likvidita Poprad 404,0 % /priemer SR 141,6 %

INEKO(Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy) je mimovládna nezisková organizácia, ktorá podporuje ekonomické a sociálne reformy s cieľom odstraňovať prekážky dlhodobého pozitívneho vývoja slovenskej ekonomiky a spoločnosti.

 

Zdroj: www.obce.ineko.sk 


 
 

Návštevníci mesta hodnotili jeho prednosti i nedostatky Vytlačiť
 

Mestská informačná kancelária (MIK) mesta Poprad vyhodnotila dotazníkový prieskum, ktorý zrealizovala počas letnej turistickej sezóny. „Chceli sme dať turistom možnosť vyjadriť svoj názor na Poprad a blízky región. Pripravili sme preto dotazníky, ktoré mali možnosť vyplniť počas svojej návštevy MIK. Túto príležitosť využilo 47 návštevníkov mesta,“ informovala riaditeľka MIK Poprad Lucia Pitoňáková. Najviac respondentov bolo vo veku 25 – 34 rokov, nasledovala kategória 15 – 24 rokov, tretiu najpočetnejšiu skupinu tvorili osoby vo veku 35 – 44 rokov. Takmer polovica účastníkov prieskumu bola zo Slovenska, druhú najpočetnejšiu skupinu predstavovali návštevníci z Česka, nasledovali hostia z Nemecka, Francúzska, Švédska, Lotyšska a Holandska.

Najpotešujúcejším zistením vyplývajúcim z výsledkov prieskumu je fakt, že viac ako 90 % návštevníkov sa plánuje do Popradu vrátiť. Za silnú stránku Popradu považujú výhľad na Vysoké Tatry a ich bezprostrednú blízkosť, pozitívne bola hodnotená tiež malá vzdialenosť od Slovenského raja. Okrem krás samotného mesta a blízkosti Tatier bolo ako tretia najsilnejšia stránka Popradu hodnotené Aquacity Poprad. Podľa účastníkov dotazníkového prieskumu žijú v Poprade milí ľudia; mesto má svoju osobitú atmosféru; je čisté, pekné, upravené. Respondentom sa páčili podujatia organizované mestom Poprad, vrátane stánkov na námestí. Pozitívne hodnotenie si vyslúžila aj budova železničnej stanice. Niektorým hosťom sa páčila dostupnosť Popradu ako cieľovej destinácie - po ceste, železničnou dopravou aj letecky; pozitívne hodnotili aj turistický vláčik, ktorý premával v Poprade počas letnej sezóny; ihrisko pre deti na námestí; nákupné možnosti; služby Mestskej informačnej kancelárie.

Takmer tretina respondentov dotazníkového prieskumu uviedla, že nie je nič, čo by ich v Poprade nepríjemne prekvapilo prípadne neuviedli žiadnu odpoveď. Ďalších respondentov negatívne zaskočil počet asociálov na stanici a na námestí. Veľmi negatívne bola hodnotená tiež chýbajúca úschovňa batožín na železničnej stanici. Niektorí návštevníci poukázali na potrebu lepšieho značenia zo železničnej a autobusovej stanice do centra mesta. Medzi negatívami boli uvedené aj špinavé lavičky na stanici, ceny služieb, nevyužitý potenciál v podobe prázdneho námestia v Spišskej Sobote. Časť respondentov by uvítala predĺženie prevádzkovej doby obchodov a kaviarní v centre mesta, chýbal im „život“ na Námestí sv. Egídia po 16:00 h. V centre Popradu chýbali návštevníkom neplatené verejné toalety a viac zdrojov pitnej vody, ocenili by širšie pokrytie linkami MHD a viac spojení do Vysokých Tatier - autobusovou alebo vlakovou dopravou. Turisti by privítali tiež možnosť výstupu na vežu Kostola sv. Egídia, viac parkov, návštevník zo Švédska by uvítal v Poprade viac cyklistických chodníkov.

Informácie získané v dotazníkovom prieskume by mali poslúžiť na ďalšie skvalitnenie a rozšírenie služieb v cestovnom ruchu. „Spätná väzba od turistov je mimoriadne dôležitá. Urobíme všetko pre to, aby sme nedostatky, na ktoré máme dosah, odstránili. Zároveň je to výzva pre ostatných, ktorých sa to týka, aby rovnako priložili ruku k dielu. Len tak budú spokojné obe strany – návštevníci i mesto so svojimi obyvateľmi,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko.

Služby Mestskej informačnej kancelárie mesta Poprad využilo v mesiacoch júl a august tohto roka spolu 10 130 návštevníkov, čo predstavuje v porovnaní s rokom 2014 nárast o 100%. 


 
 

Kvetinové záhony sa pripravujú na zimuVytlačiť
 

Z kvetinových záhonov na území mesta Poprad postupne mizne kvetinová výzdoba. Odstraňovanie letničiek je už tradičnou prípravou verejnej zelene na zimu. „Po vybratí letničiek zo záhonov bude nasledovať výsadba cibuľovín. V 20 lokalitách mesta by tak na jar mali rozkvitnúť tulipány, ktoré sú už tradičnou kvetinovou výzdobou nášho mesta v jarných mesiacoch,“ informovala Daniela Polaštíková z oddelenia životného prostredia MsÚ v Poprade. Samospráva realizuje kvetinovú výzdobu na verejnej zeleni nielen v centre mesta ale aj v jeho jednotlivých častiach. Ročne vysadí cca 22 000 cibúľ.  

 


 
 
Položky 261-265 z 1124

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

ďalšie dni

Piatok 24.2.
PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

Sobota 25.2. - 28.2.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 1.3.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 2.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 3.3.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka