Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Mesto ocenilo osobnostiVytlačiť
 

Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Poprad bolo v piatok 28.10.2016 miestom oceňovania výnimočných osobností, ktoré sa svojou prácou a životom výrazným spôsobom podieľali a podieľajú na hospodárskom a kultúrnom rozvoji mesta a ktorých vynikajúce výsledky významným spôsobom prispeli k jeho propagácii doma i v zahraničí.

Cenu mesta Poprad za rok 2016 na základe rozhodnutia Mestského zastupiteľstva mesta Poprad získal Ing. Ján Tkáč, Dr.Sc - za využitie nanotechnológií pri konštrukcii rôznych zariadení aplikovateľných v oblasti glykomiky a diagnostiky rozličných ochorení vrátane rakoviny prostaty.

Cenu primátora mesta Poprad za rok 2016 na základe rozhodnutia primátora mesta Poprad získali:

MUDr. Juraj Beniak – za výrazný podiel v rozvoji onkológie a za uplatňovanie liečebných inovatívnych postupov v onkologickej oblasti v meste Poprad a v regióne.

Ing. Jozef Husár – in memoriam, za výrazné zásluhy v rozvoji hospodárstva v meste Poprad a za osobnú angažovanosť v oblasti kultúrno spoločenského rozvoja mesta Poprad. Ocenenie prevzal syn.

Alexander Comisso za dlhodobý rozvoj športu, za príkladnú a obetavú prácu i za aktívnu podporu mládeže v oblasti futbalu a stolného tenisu v meste Poprad a v regióne.

 


 
 

Do vianočnej výzdoby pribudne adventný veniecVytlačiť
 

Vianočná výzdoba v Poprade bude opäť bohatšia. Poslanci schválili na svojom minulom zasadaní 21 tisíc eur na zakúpenie ďalšej novej výzdoby. Viacerí poukázali na lokality, ktoré by nutne potrebovali vianočné svetelné dekorácie, napr. Juh III pri Aréne, pri Kostole sv. Cyrila a Metoda či v Matejovciach. Primátor Popradu Jozef Švagerko dodal: „Myslím si, že máme krásnu vianočnú výzdobu, ale zaslúži si doplnenie. Plánujeme inštalovať adventný veniec pri fontáne na Námestí sv. Egídia, aby sme priblížili adventné koncerty ľuďom a začali vianočné obdobie zapálením prvej adventnej sviečky. Želám si tiež, a hovorili o tom aj poslanci, vylepšenie vianočnej výzdoby aj v iných častiach mesta. Hlavne tam, kde sa občania zhromažďujú a stretávajú počas Vianoc ako je nový kostol a samozrejme Aréna, kde sa konajú rôzne kultúrne, spoločenské a športové podujatia.“(mar)


 
 

Ďalšia kruhová križovatka na Juhu naberá reálne kontúryVytlačiť
 

  

   Prestavba priesečnej križovatky ulíc L.Svobodu, Rázusova a Mládeže na kruhovú križovatku pokračuje budovaním posledného nájazdu. V prípade, že nenastanú nepredvídané okolnosti, do dvoch týždňov by mali byť na križovatke položené všetky asfaltové vrstvy. 

Prestavba predstavuje rozšírenie jednotlivých ramien budúcej okružnej križovatky, výstavbu stredového ostrovčeka a zvýšených dopravných ostrovčekov na ramenách budúcej okružnej križovatky. Na takto vytvorenú okružnú križovatku po úprave odvodnenia a povrchov vozoviek sa osadí nové zvislé dopravné značenie a na povrch vozoviek sa položí nové vodorovné dopravné značenie.

Zhotoviteľom stavby je úspešný uchádzač z verejného obstarávania – spoločnosť EUROVIA SK, a.s., Košice.

Cena diela predstavuje sumu 232 932.-Eur.

 


 
 

Podpor UMENIE V PODCHODE, hlasuj za projekt mesta Poprad!Vytlačiť
 

   

Mesto Poprad sa zapojilo do výzvy Nadácie VÚB v rámci grantovej schémy Komunitné granty s projektom Umenie v podchode, ktorým by chcelo skrášliť podchod spájajúci centrum mesta so sídliskom Juh. Projekt bol po prvom kole hodnotiaceho procesu vybraný odbornou komisiou do druhého kola, kde bol zaradený do verejného hlasovania. Nadácia finančne podporí tri projekty z každého kraja, ktoré získajú vo verejnom hlasovaní najvyšší počet hlasov.

Do projektu bude zapojená komunita sprejerov, ktorá bude môcť obhájiť grafity ako typ hodnotného umenia, nie pouličného vandalizmu. Príležitosť zapojiť sa dostanú aj dobrovoľníci.

Ak chcete podporiť tento projekt, na nasledujúcom linku https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/ si vyberte Prešovský kraj a hlasujte za UMENIE V PODCHODE!


 


 
 

Z ulíc mesta vyhrabali už 26 ton lístia Vytlačiť
 

Pracovníci menších obecných služieb (MOS) už takmer mesiac čistia verejné priestranstvá v Poprade od lístia padajúceho zo stromov. Spolu 40 pracovníkov MOS vyhrabáva jednotlivé lokality opakovane v závislosti od množstva postupne opadávajúceho lístia.

Práce sa začali zametaním najviac lístím pokrytých úsekov chodníkov, postupne prišli na rad jednotlivé lokality, v prvom rade námestie v centre, námestia v jednotlivých mestských častiach, plochy na Nábreží Jána Pavla II., parčík pri Dome kultúry, úseky na Ul. Dominika Tatarku, Murgašovej, Mnoheľovej, Curie, pri Nemocnici Poprad, na Tranovského a Širokej vo Veľkej, v parku na Sobotskom námestí, na námestí v Matejovciach a inde. Koordinátorka menších obecných služieb Iveta Hazroliová z MsÚ uviedla: „Od začiatku prác na odstraňovaní lístia do začiatku tohto týždňa sme vyhrabali takmer 26 ton. Do toho nie je zarátané lístie, ktoré sme pomohli pohrabať niekoľko dni pred Pamiatkou zosnulých na cintoríne vo Veľkej.“

Vyhrabané lístie odváža spoločnosť Brantner. Kompostuje sa a vzniknutý humus sa spätne používa pri výsadbe kvetín a zelene v meste Poprad. Kým nenapadne sneh a pretrvá vhodné počasie, budú môcť odstraňovať napadané listy ešte aj v nasledujúcich týždňoch. V niektorých lokalitách spolupracovali MOS pri vyhrabávaní so  Správou mestských komunikácií a pomocníkmi z Úradu práce.

Noviny Poprad


 
 
Položky 261-265 z 1323

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Streda 25.4.
Altea - Námestie sv.Egídia - pri ul.J.Curie
Nám. sv. Egídia 25,
Poprad

052/772 42 22

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 26.4.
Dr.Max - Francisciho
Francisciho 4977/22,
058 01 Poprad
Piatok 27.4.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 28.4. - 29.4.
Dr.Max - Jiřího Wolkera
Jiřího Wolkera (OC Kaufland),
058 01 Poprad
Pondelok 30.4.
Schneider - Suchoňova
Suchoňova 3527/4,
05801 Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka