Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Na cintorín v Strážach vedie nový bezbariérový chodníkVytlačiť
 

     

Na cintoríne v Strážach pribudol novovybudovaný bezbariérový prístup s parkovacím miestom pre imobilných a stanovišťom pre veľkoobjemový kontajner. „Chceme, aby cintoríny boli v čo najlepšom stave. V Strážach bol potrebný bezbariérový prístup a som rád, že sme sa dohodli s firmou Brantner, ktorá tieto práce dokázala zabezpečiť v rámci spolupráce s mestom. Pozrel som si aj stav oplotenia na cintoríne a stav stromov. Teší ma, že firma Brantner orezala najstaršie stromy, ktoré ohrozovali okoloidúcich aj pomníky,“ povedal primátor Popradu Jozef Švagerko.

S požiadavkou bezbariérového prístupu na strážsky cintorín prišli obyvatelia tejto mestskej časti.„Pôvodne sme chceli zrealizovať bezbariérový prístup od hlavnej brány, lenže do strmého kopca by bol problém vytlačiť invalidný vozík. Preto sme sa dohodli, že dokončíme chodník od kríža až ku zadnej bráne, kde je parkovisko pre imobilných. Orezali sme i stromy a postarali sa o hrabanie a kosenie. Na ostatných pohrebiskách je to v kompetencii Pohrebno-cintorínskych služieb Poprad,“uviedol konateľ spoločnosti Brantner Ondrej Korenko. Doplnil, že na všetkých cintorínoch vymenili veľkoobjemové kontajnery, aby boli ľahko otvárateľné a zatvárateľné.

Samospráve záleží na dobrom stave všetkých pohrebísk tak na centrálnom cintoríne vo Veľkej, ako aj na cintorínoch v Spišskej Sobote, Matejovciach a v Strážach. Tohto roku pokročili vylepšenia najmä na veľčianskom cintoríne. „Je na ňom pochovaných najviac ľudí a bol v stave, ktorý nebol dôstojný tomuto miestu úcty a piety,“ poznamenal primátor. Ako informoval František Švirloch, konateľ Pohrebno-cintorínskych služieb Poprad, vo Veľkej opravili 4 chodníky,ktoré sú už predpripravené na montáž nového osvetlenia, osvetlený je už chodník ku krížu na novom cintoríne, sú vybudované stanovištia vody vrátane stanovišťa pri hlavnej bráne a prístupového chodníka k nemu, opravené je murované oplotenie. „Na cintoríne v Strážach by sme chceli opraviť padajúci múr a urobiť ešte jedno stanovište vody. V Matejovciach je v žalostnom stave takisto murované oplotenie a márnica, v Spišskej Sobote plánujeme tiež dokončiť opravu murovaného oplotenia, natrieť plechové oplotenie a opraviť márnicu,“ uviedol F. Švirloch.

NOVINY POPRAD


 
 

Mesto ocenilo osobnostiVytlačiť
 

Slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Poprad bolo v piatok 28.10.2016 miestom oceňovania výnimočných osobností, ktoré sa svojou prácou a životom výrazným spôsobom podieľali a podieľajú na hospodárskom a kultúrnom rozvoji mesta a ktorých vynikajúce výsledky významným spôsobom prispeli k jeho propagácii doma i v zahraničí.

Cenu mesta Poprad za rok 2016 na základe rozhodnutia Mestského zastupiteľstva mesta Poprad získal Ing. Ján Tkáč, Dr.Sc - za využitie nanotechnológií pri konštrukcii rôznych zariadení aplikovateľných v oblasti glykomiky a diagnostiky rozličných ochorení vrátane rakoviny prostaty.

Cenu primátora mesta Poprad za rok 2016 na základe rozhodnutia primátora mesta Poprad získali:

MUDr. Juraj Beniak – za výrazný podiel v rozvoji onkológie a za uplatňovanie liečebných inovatívnych postupov v onkologickej oblasti v meste Poprad a v regióne.

Ing. Jozef Husár – in memoriam, za výrazné zásluhy v rozvoji hospodárstva v meste Poprad a za osobnú angažovanosť v oblasti kultúrno spoločenského rozvoja mesta Poprad. Ocenenie prevzal syn.

Alexander Comisso za dlhodobý rozvoj športu, za príkladnú a obetavú prácu i za aktívnu podporu mládeže v oblasti futbalu a stolného tenisu v meste Poprad a v regióne.

 


 
 

Do vianočnej výzdoby pribudne adventný veniecVytlačiť
 

Vianočná výzdoba v Poprade bude opäť bohatšia. Poslanci schválili na svojom minulom zasadaní 21 tisíc eur na zakúpenie ďalšej novej výzdoby. Viacerí poukázali na lokality, ktoré by nutne potrebovali vianočné svetelné dekorácie, napr. Juh III pri Aréne, pri Kostole sv. Cyrila a Metoda či v Matejovciach. Primátor Popradu Jozef Švagerko dodal: „Myslím si, že máme krásnu vianočnú výzdobu, ale zaslúži si doplnenie. Plánujeme inštalovať adventný veniec pri fontáne na Námestí sv. Egídia, aby sme priblížili adventné koncerty ľuďom a začali vianočné obdobie zapálením prvej adventnej sviečky. Želám si tiež, a hovorili o tom aj poslanci, vylepšenie vianočnej výzdoby aj v iných častiach mesta. Hlavne tam, kde sa občania zhromažďujú a stretávajú počas Vianoc ako je nový kostol a samozrejme Aréna, kde sa konajú rôzne kultúrne, spoločenské a športové podujatia.“(mar)


 
 

Ďalšia kruhová križovatka na Juhu naberá reálne kontúryVytlačiť
 

  

   Prestavba priesečnej križovatky ulíc L.Svobodu, Rázusova a Mládeže na kruhovú križovatku pokračuje budovaním posledného nájazdu. V prípade, že nenastanú nepredvídané okolnosti, do dvoch týždňov by mali byť na križovatke položené všetky asfaltové vrstvy. 

Prestavba predstavuje rozšírenie jednotlivých ramien budúcej okružnej križovatky, výstavbu stredového ostrovčeka a zvýšených dopravných ostrovčekov na ramenách budúcej okružnej križovatky. Na takto vytvorenú okružnú križovatku po úprave odvodnenia a povrchov vozoviek sa osadí nové zvislé dopravné značenie a na povrch vozoviek sa položí nové vodorovné dopravné značenie.

Zhotoviteľom stavby je úspešný uchádzač z verejného obstarávania – spoločnosť EUROVIA SK, a.s., Košice.

Cena diela predstavuje sumu 232 932.-Eur.

 


 
 

Podpor UMENIE V PODCHODE, hlasuj za projekt mesta Poprad!Vytlačiť
 

   

Mesto Poprad sa zapojilo do výzvy Nadácie VÚB v rámci grantovej schémy Komunitné granty s projektom Umenie v podchode, ktorým by chcelo skrášliť podchod spájajúci centrum mesta so sídliskom Juh. Projekt bol po prvom kole hodnotiaceho procesu vybraný odbornou komisiou do druhého kola, kde bol zaradený do verejného hlasovania. Nadácia finančne podporí tri projekty z každého kraja, ktoré získajú vo verejnom hlasovaní najvyšší počet hlasov.

Do projektu bude zapojená komunita sprejerov, ktorá bude môcť obhájiť grafity ako typ hodnotného umenia, nie pouličného vandalizmu. Príležitosť zapojiť sa dostanú aj dobrovoľníci.

Ak chcete podporiť tento projekt, na nasledujúcom linku https://www.nadaciavub.sk/komunitne-granty/ si vyberte Prešovský kraj a hlasujte za UMENIE V PODCHODE!


 


 
 
Položky 266-270 z 1329

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad

ďalšie dni

Štvrtok 24.5.
Corrib
Levočská 26/A,
058 01 Poprad
Piatok 25.5.
Dr.Max - Jiřího Wolkera
Jiřího Wolkera (OC Kaufland),
058 01 Poprad
Sobota 26.5.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 27.5.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 28.5.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 29.5.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 30.5.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 31.5.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka