Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Charitatívna zbierka potravín pomohla v Poprade 30 rodinámVytlačiť
 

Územný spolok Slovenského Červeného kríža v Poprade sa v spolupráci so spoločnosťou Kaufland v Poprade zapojil do 2. ročníka celoslovenskej charitatívnej zbierky potravín pre ľudí v núdzi pod názvom "Pomáhame potravinami", ktorá sa uskutočnila v našom meste v piatok 23. októbra 2015. V meste Poprad dostalo potravinový balíček 30 rodín. Mesto Poprad prostredníctvom sociálnych pracovníkov obdržalo pozitívne ohlasy od adresátov potravinovej pomoci, a preto chce touto cestou v mene obdarovaných poďakovať Územnému spolku Slovenského Červeného kríža v Poprade.   

                                                         


 
 

Turnaj 4 krajín v PopradeVytlačiť
 

Už vo štvrtok sa v Poprade prvým zápasom medzi Švajčiarskom a Nórskom začne Turnaj 4 krajín, na ktorom bude štartovať ako výber usporiadateľskej krajiny aj slovenská reprezentácia do 20 rokov. Zverenci trénera Ernesta Bokroša tak majú v domácom prostredí generálku na majstrovstvá sveta, ktoré sú na programe v decembri vo fínskych Helsinkách. Jadro tímu tvoria hráči HK Orange 20, ktorých je v nominácii šestnásť. Lídrom mužstva by mal byť obranca švédskeho tímu Lulea Christián Jaroš.

Nominácia SR 20 na Turnaj 4 krajín v Poprade (5.-7.11. 2015)

Hráči: Dominik Briestenský, Peter Galis, Lukáš Hrušík, Adrián Holešinský, Samuel Ivanič, Jozef Klenko, Patrik Koch, Jakub Meliško, Juraj Milý, Matej Moravčík, Dominik Novák, Boris Sádecký, Jakub Sukeľ, Maroš Surový, Stanislav Škorvánek, Jakub Tatár (všetci HK Orange 20), Leonard Šinkovič (MMHK Nitra/HC Nové Zámky), Filip Ondruš (MsHK Žilina), Adrián Sloboda (HK 36 Skalica/HK Orange 20), Andrej Hatala (HK Dukla Trenčín), Jozef Huňa, Matej Paločko (HC Bílí Tygři Liberec/ČR), Christián Jaroš (Lulea HF/Švéd.), Ladislav Romančík (Södertälje SK/Švéd.).

Náhradníci (na telefonické zavolanie): HC Slovan Bratislava - Christián PAVLAS, HK VSR SR 20 - Martin JENDROĽ, Oliver KOŠECKÝ, Patrik OŠKO, Dominik TRŠKA

Realizačný tím: Roman Ulehla (manažér), Ernest Bokroš (tréner), Norbert Javorčík (asistent trénera), Rudolf Jurčenko (tréner brankárov), MUDr. Andrea Švrčková (lekárka), Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka (maséri)

 

Program Turnaja 4 krajín

Štvrtok 5. novembra

13.30   Švajčiarsko - Nórsko

17.00   SLOVENSKO - Nemecko

 

Piatok 6. novembra

13.30   Nemecko - Nórsko

17.00   SLOVENSKO - Švajčiarsko

 

Sobota 7. novembra

11.00   Nemecko - Švajčiarsko

14.30   SLOVENSKO - Nórsko

zdroj: www.szlh.sk

 


 
 

Vianočná výzdoba v Poprade bude opäť bohatšiaVytlačiť
 

Mesto Poprad plánuje v tomto roku zakúpiť ďalší prvok vianočnej výzdoby, a to svetelnú hviezdnu bránu, ktorú dodávateľ vianočnej výzdoby počas minuloročných Vianoc zapožičal bezplatne. „Tento prvok vianočnej výzdoby mal u občanov nášho mesta, ale aj u návštevníkov mesta pozitívny ohlas a na základe odoziev navrhujeme tento prvok zakúpiť,“ informovala Iveta Borňáková, poverená vedením odboru správy majetku MsÚ v Poprade. Mesto Poprad sa každým rokom snaží o to, aby občanom a návštevníkom pripravilo vrámci vianočnej výzdoby niečo nové. „Navrhujeme preto rozšíriť vianočnú výzdobu aj na pešiu zónu na Mnoheľovej ulici, ako spojnicu železničnej stanice a centra, kde by sme vyzdobili stromy svetelnými reťazami. Taktiež je potrebné doplniť a vymeniť svetelné reťaze na Námestí svätého Egídia, pretože niektoré z nich sú poškodené rozpínaním stromov,alebo boli zničené vandalmi, resp. skončili svoju životnosť,“ doplnila Borňáková. Poslanci MsZ mesta Poprad schválili na uvedené účely sumu vo výške 20 000,00 €.  


 
 

Sviatok všetkých svätých a Pamiatka zosnulých na popradských cintorínochVytlačiť
 

1.) Otváracie hodiny všetkých pohrebísk (cintoríny Poprad - Veľká, Spišská Sobota, Matejovce a Stráže pod Tatrami) budú až do 10. 11. denne od 7:00 do 20:00. V dňoch 31. októbra a 1. novembra budú otváracie hodiny predĺžené do 21.00 hod.

2.) Kancelária Pohrebno-cintorínskych služieb, s.r.o. Poprad v Dome smútku v Poprade – Veľkej bude  otvorená aj počas sviatkov, t. j. 31. októbra a 1. novembra (v sobotu a v nedeľu) od 8.00 do 18.00 hod. V priestoroch kancelárie bude pre návštevníkoch zabezpečené občerstvenie.

3.) Pre návštevníkov cintorína v Poprade - Veľkej budú zabezpečené aj mobilné toalety.

4.) Parkovanie a doprava:

Prosíme všetkých návštevníkov aby rešpektovali predovšetkým pri parkovaní pokyny hliadok mestskej a dopravnej polície ako aj pracovníkov PCS Poprad.

Samospráva odporúča využiť MHD Poprad na posilnenej linke č.3 so zastávkou priamo pred Domom smútku v Poprade – Veľkej.

a) Poprad - Veľká - zo stálych parkovacích plôch bude výjazd cez bočnú bránu parkoviska smerom na Jarmočnú ulicu.

Vpravo pri vstupnej bráne, sú vymedzené parkovacie miesta pre ZŤP. Pri hornej bráne (pri ceste smerom na Veľký Slavkov, pred železničným priecestím) je pripravené označené dočasné parkovisko.
Poľná cesta smerom k družstvu v Sp. Sobote bude mať dočasne odstránený zákaz vjazdu
a bude jednosmerne sprejazdnená smerom na Brokofovu ulicu (smerom do Spišskej Soboty).

b) Matejovce - zákaz státia na Kopernikovej ulici bude do 09. 11. dočasne zrušený, a bude tam možné parkovať.

c) Stráže - návštevníkom je k dispozícii vyčistené parkovisko pred hornou bránou cintorína.

5.)Dušičková pobožnosť za účasti rímsko- a grécko-katolíckych kňazov sa bude konať dňa 1. 11. na sviatok Všetkých svätých (v neďeľu) o 15.00 hod. pri hlavnom kríži na cintoríne v Poprade – Veľkej.

7.) V prípade akýchkoľvek informácii sa môžte obrátiť na pracovníkov PCS Poprad na telefónnych číslach 0902 600 300 a 052/77 25 250.


 
 

Opustil nás Július MaličkýVytlačiť
 

Poprad zasiahla smutná správa. V utorok 27.10.2015 nás vo veku 94 rokov opustil Július Maličký, bývalý hokejista, tréner mládeže, kronikár hokejového klubu, neskôr aj kronikár mesta Poprad. Július Maličký sa podieľal na príprave Biografického slovníka mesta Poprad aj zriadení športovej siene mesta Poprad.

Z dôvodu uctenia si pamiatky tejto výnimočnej osobnosti mesta Poprad bola na priečelí MsÚ vyvesená čierna zástava a vo vestibule MsÚ vystavená kondolenčná kniha. Posledná rozlúčka s Júliusom Maličkým sa uskutoční 30.októbra o 12:30 v Dome smútku v Poprade – Veľkej. Česť jeho pamiatke!


 
 
Položky 296-300 z 1166

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

ďalšie dni

Nedeľa 30.4.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka