Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Aktuality - archív

Aktuality

Materské školy si cez prázdniny deti podeliaVytlačiť
 

Počas letných prázdnin bude činnosť v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Poprad zabezpečená nasledovne.

V mesiaci júl 2015 požiadali o umiestnenie rodičia 443 detí. Otvorené budú tieto MŠ:

1. MŠ, Podtatranská ulica 136/4

2. MŠ, Jarná ulica 3293/16

3. MŠ, Ulica mládeže 2349/5

4. MŠ, Ulica mládeže 2614/11

5. MŠ, Lidická ulica 3490/70.

 

V mesiaci august 2015 požiadali o umiestnenie rodičia 379 detí. Otvorené budú tieto MŠ:

1. MŠ, Dostojevského ulica 2267/27

2. MŠ, Ulica J. Tranovského 3497/7

3. MŠ, Vagonárska ulica 5121

4. MŠ, Záborského ulica 3248/13

5. MŠ, Letná ulica 3453/34.

 


 
 

Samospráva chce pomôcť riešiť spor mediáciouVytlačiť
 

Dlhotrvajúci spor medzi obyvateľmi časti mesta Veľká, ktorí poukazujú na negatívne vplyvy na životné prostredie zo strany prevádzky spoločnosti Schüle Slovakia, s. r. o., chce samospráva aktívne pomôcť vyriešiť mediáciou. V utorok 3.3.2015 preto zorganizovala oficiálne stretnutie zainteresovaných strán s mediátorkou, ktorej úlohou by malo byť nájsť riešenia uspokojujúce obe strany. „Mediácia má svoje princípy, jednou z nich je dobrovoľnosť, musí to byť dohoda oboch strán, ktoré sa zmluvne dohodnú na plnení určitých podmienok,“ informovala mediátorka Dagmar Tragalová. Mediátorka pripravila pre obe strany sporu už v predstihu mediačný koučing a deň pred oficiálnym stretnutím aj pracovné stretnutie za okrúhlym stolom. „Pred voľbami som sľúbil, že sa budeme snažiť tento problém riešiť a toto je cesta, ktorú sme si zvolili. Je dôležité stretnúť sa za okrúhlym stolom a hľadať riešenie pre túto lokalitu,“ povedal primátor Popradu Jozef Švagerko. „Dúfam, že tento problém sa bude riešiť rozumne, s chladnou hlavou a bez emócií,“ doplnil primátor.

OZ Popradčania pre zdravé životné prostredie, ktoré má momentálne 5 členov, dlhodobo poukazuje predovšetkým na znečisťovanie ovzdušia a zvýšený hluk zo strany prevádzky Schüle Slovakia, s. r. o. . Iniciatívu samosprávy v snahe nájsť riešenie OZ privítalo. „Sme radi, že nové vedenie mesta zmenilo svoj postoj a aktívne sa snaží nájsť riešenie schodné pre občanov aj spoločnosť. Očakávame, že si všetky tri strany aj za účasti mesta povedia, čo nás trápi, čo by malo byť robené do budúcnosti, aby boli znížené negatívne vplyvy na obytnú zónu. Chceme počuť jasne od Schüle aj od mesta, či v budúcnosti sa ďalej plánuje rozširovať v tejto priemyselnej zóne a či je možné nájsť riešenie, aby sa zakonzervoval tento stav a ďalej sa nezhoršovala pozícia občanov,“ vyjadril očakávania Ján Vaľko z OZ.

Spoločnosť Schüle Slovakia, s. r. o. informovala, že je pripravená urobiť všetko preto, aby sa našli spoločné riešenia. „Chápem týchto ľudí, naša firma hraničí s obytnou zónou, ale my dodržiavame všetky platné zákony a robíme mnoho nadštandardných opatrení pre zlepšenie vzájomných vzťahov a zlepšenie bývania týchto ľudí. Sťahujeme technológie, ktoré eventuálne môžu byť hlučné a rušivé pre týchto obyvateľov, budeme riešiť protihlukové steny, ak o to budú mať záujem, zmenili sme technologické postupy, aby sme znížili emisie. Investície do týchto nadštandardných opatrení predstavujú státisíce eur,“ povedal pred oficiálnym stretnutím jeden z konateľov spoločnosti Schüle Slovakia s.r.o. Vladimír Omasta. Spoločnosť s riešením sporu mediáciou súhlasí. S realizáciou nadštandardných opatrení chce pritom pokračovať bez ohľadu na to, ako mediácia dopadne.

Na základe žiadosti OZ bolo ďalšie stretnutie zainteresovaných strán presunuté na 10.4.2015 o 10:00, kedy sa OZ vyjadrí, či bude s riešením problému prostredníctvom mediácie súhlasiť. 


 
 

O psíkoch a deťochVytlačiť
 

  

Mesto Poprad pripravilo na záver školského roka príjemné prekvapenie pre deti zo základných škôl. V spolupráci s kynologickými klubmi pôsobiacimi na území mesta zorganizovalo sériu šiestich výchovno – vzdelávacích vystúpení, počas ktorých skúsení tréneri predviedli nielen schopnosti svojich štvornohých zverencov ale vysvetlili deťom tiež základy výchovy psíkov i samotných psovodov. „Sme veľmi radi, že členovia jednotlivých klubov v Poprade s nami aktívne spolupracujú nielen pri tvorbe koncepcie toho, ako by spolunažívanie psíčkarov a ostatnej verejnosti v meste malo vyzerať, ale tiež neváhali a prišli medzi deti. Uvedomujeme si totiž, že práve u detí musíme s takouto výchovou začať,“ uviedol primátor Popradu Jozef Švagerko. „Mesto Poprad je domovom nás všetkých a preto by sme sa mali naučiť spolunažívať čo najlepšie, čo predpokladá nielen vzájomnú toleranciu ale aj dodržiavanie istých základných pravidiel zo strany majiteľov psov a ostatnej verejnosti,“ doplnil popradský primátor. Iniciatívu samosprávy ísť s takýmto programom medzi deti členovia kynologických klubov privítali. „Je to výborný krok, pretože chov psíkov v meste začína byť problémom. Je to vidieť najmä na jar, keď psíky odkrývajú popri chodníkoch svoje poklady. Nie každý má rád psov a takýchto ľudí treba tiež akceptovať a náležite sa k nim správať. Ak má aj niekto s výchovou psíka problém, v meste sú k dispozícii kynologické kluby, ktoré ochotne poradia a pomôžu. Prinesie to osoh, aby sme vedeli všetci navzájom spolu existovať. Na výchovu je celý život a všetko má svoju mieru. Aj pes z útulku sa vie veľa naučiť a tam je práve priestor na to, aby si človek výchovu psíka vyskúšal,“ vysvetlila Jana Kolarovová – predsedníčka OZ Miestny klub agility Tatry Poprad. Jednotlivé vystúpenia pripravili kynológovia tak, aby boli čo najviac interaktívne a deti z nich mali čo najväčší zážitok. „Bolo to veľmi milé, zapájali sme ich do jednotlivých aktivít aby sa na vlastnej koži presvedčili, že keď sa so psíkom dobre pracuje, môže bez problémov fungovať naozaj kdekoľvek – vrátane mesta,“ doplnil Jozef Olearčin zo Športového a kynologického klubu Canislog Poprad. Séria šiestich programov pre popradské deti je prvým zo systémových opatrení, ktoré popradská samospráva pripravila pre zlepšenie vzťahov medzi komunitou psíčkarov a ostatnou verejnosťou. Mesto Poprad touto cestou ďakuje klubom Agility klub Kamzík, MKA Tatry – Poprad a Canislog za profesionálny prístup a pomoc pri ich realizácii. 

 


 
 

Vyhliadková linka MHD č.8 Objav/Discover Poprad s doplnenými spojmiVytlačiť
 

So začiatkom letnej turistickej sezóny pristúpilo mesto Poprad v spolupráci so SAD Poprad k sezónnemu posilneniu linky č.8 OBJAV/DISCOVER POPRAD o ďalšie dva spoje. Stalo sa tak na základe skúseností a požiadaviek turistov z minuloročnej sezóny. K tradičným dopoludňajším časom preto pribudnú spoje aj v popoludňajších hodinách, dokonca aj cez víkendy a štátne sviatky. Červený poschodový retro autobus SIRIUS, ktorý je na linku č.8 nasadený, bude od 9.7.2015 do 31.8.2015 vychádzať z autobusovej stanice v nasledujúcich časoch:

PONDELOK, STREDA, PIATOK : 10:00, 16:00

SOBOTA, NEDEĽA, štátne sviatky: 14:00 hod.

Linka č.8 ponúka turistom 45 minútovú zoznamovaciu jazdu, počas ktorej ich prevezie cez Veľkú, Spišskú Sobotu, Matejovce a časť centra mesta. Cestujúci majú zároveň k dispozícii audiosprievodcu históriou a súčasnosťou mesta Poprad v slovenskom a v anglickom jazyku. Cestovné na linke je rovnaké ako v MHD, to znamená 0,70€ pri platbe v hotovosti a 0,50€ pri platbe čipovou kartou. Otvoreniu linky predchádzalo doplnenie dopravného značenia umožňujúce plynulý prejazd jednotlivými úsekmi, najmä niektorými úzkymi uličkami a Námestím sv. Egídia.

So sloganom OBJAV/DISCOVER POPRAD majú návštevníci Popradu od 13.júna 2015 k dispozícii aj turistický vyhliadkový vláčik premávajúci medzi centrom mesta, Aquacity Poprad a Spišskou Sobotou. Rovnako ako doubledecker má aj vláčik nainštalovaného audiosprievodcu históriou a súčasnosťou mesta Poprad v slovenskom a anglickom jazyku. Vláčik vyráža na vyhliadkové jazdy zo západnej časti Námestia sv. Egídia zo zastávky neďaleko Mestskej informačnej kancelárie mesta Poprad. Premáva denne okrem stredy vždy o 10:00, 11:00, 12:00, 14:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00 hod. Ďalšie zastávky má vláčik pri centrálnej fontáne na Nám. Sv. Egídia, pri Aquacity a na Sobotskom námestí. Cestovné je vo výške 1.-euro/osobu.  

 

 


 
 

Krakovský arcibiskup požehnal v Levoči pamätnú tabuľuVytlačiť
 

Krakovský arcibiskup kardinál Stanislaw Dziwisz požehnal v Levoči počas tradičnej Levočskej púte na Mariánsku horu pamätnú tabuľu, ktorá bude osadená 31. júla 2015 na Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie v Poprade na úvod Národného stretnutia mládeže P15. Keďže krakovský arcibiskup S. Dziwisz nebude môcť v tom čase prísť do Popradu osobne, využil popradský primátor jeho návštevu v Levoči a požiadal ho o požehnanie pamätnej tabule. „Bol som rád, že sa tak stalo v slávnostnej atmosfére a bolo to vzdanie úcty veľkej osobnosti, ktorou bol svätý Otec Ján Pavol II. Miloval slovenské hory, Tatry, mal rád Slovákov a bude to skutočne také symbolické, že tabuľa bude odhalená práve na začiatku celoslovenského stretnutia kresťanskej mládeže, ktoré bude prípravou na Svetové dni mládeže na budúci rok v Krakove,“ uviedol Jozef Švagerko. Zo štyroch návrhov tabule zvíťazil grafický návrh akademického sochára Štefana Hudzíka. Na tabuli je aj veta „Nebojte sa!“, s ktorou sa sv. Ján Pavol II. veľakrát obracal na ľudí.

Podrobnosti o pripravovanom Národnom stretnutí mládeže P -15 nájdete tu.

(mar)


 
 
Položky 306-310 z 1124

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

ďalšie dni

Piatok 24.2.
PRIMA Lekáreň
Huszova 4994/6,
Poprad

052/789 56 60

Pondelok - Nedeľa
7:00 - 19:00

Sobota 25.2. - 28.2.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Streda 1.3.
Medovka - Poliklinika Alexandra
Tatranské námestie 4914/8,
Poprad

052/285 12 25

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 2.3.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 3.3.
Zlatý had - Juh 3 (Slnečnica)
Novomeského 3918/19,
Poprad

052/773 10 26

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy na Námestí sv. Egídia a pri Aréne Poprad:
Pri Aréne od 6.12.2016:
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka