Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Aktuality - archív

Aktuality

Rallye Tatry sa blížiVytlačiť
 

rallye.jpg

Hlavný organizátor 44. ročníka súťaže, AOS klub Poprad, pripravil pre súťažné posádky trať prechádzajúcu tromi okresmi, Popradským, Spišskonovoveským a Rožňavským, s celkovou dĺžkou 435 kilometrov, v ktorej sa nachádza 9 rýchlostných skúšok s dĺžkou 103 km. Jednoetapové preteky sú aj tentoraz rozložené do dvoch súťažných dní.

V piatok dopoludnia si prihlásené posádky budú môcť vyskúšať nastavenie vozidla na testovacej jazde Hozelec – Úsvit. Po krátkej pauze a posledných úpravách v servise si to zamieria na slávnostný štart na Námestie sv. Egídia v Poprade pred obchodné centrum Forum. Prvé vozidlo prejde štartovacou rampou o 16.18 h. Hneď po slávnostnom štarte na nich čakajú dve identické rýchlostné skúšky RS 1, 2 Novoveská Huta – Mlynky a po ich absolvovaní ešte divácky obľúbený nočný mestský okruh RS 3 Poprad so začiatkom o 22.03 h.

V sobotu sa postavia na štart štvrtej rýchlostnej skúšky RS Sp. Bystré – Poprad. Po nej prídu na rad rýchlostné vložky Mlynky – Hnilec a Hnilec – Gemerská Poloma, ktoré súťažné dvojice absolvujú dvakrát. Po ich prejdení a návrate smerom do Popradu si boj s časomierou vyskúšajú na poslednej, deviatej, „rýchlostke“ na úseku Sp. Bystré – Poprad a odtiaľ rovno na popradské námestie, kde o 15. hodine začne slávnostné vyhlásenie výsledkov.Bohatý je i sprievodný program podujatia. Už vo štvrtok o 18. hodine prebehne v OC Forum autogramiáda najlepších jazdcov aj za účasti legendy svetového motoršportu, Stiga Blomqvista, majstra sveta v rally z roku 1984. Pre 70-ročného Švéda to nebude jediná akcia na blížiacom 44. ročníku Rallye Tatry. Okrem autogramiády, ho môžu diváci uvidieť aj priamo na trati v úlohe predjazdca. Pre akreditovaných novinárov je ešte naplánovaná tlačová beseda so Stigom Blomqvistom v tlačovom stredisko v NTC Poprad v piatok 26. mája o 14. hodine.

blom.jpg

Ďalším hosťom bude bývalý známy pilot rally a trojnásobný víťaz Rallye Tatry Leo Pavlík z Českej republiky, ktorý by mal na štvrtkovej autogramiáde odprezentovať svoju knihu „Od škodovky po Quattro“.

TATRY - PAVLIK 02.jpg foto: Bořivoj Chaloupka

Hodinu pred slávnostným štartom, v piatok od 15. hodiny, na pódiu pred OC Forum, vystúpi so svojim programom punk-regee kapela Smola a Hrušky a v sobotu od 13. hodiny svoje umenie predstaví Bon Jovi Revival. V Dome kultúry v Poprade budú od 22. mája do konca júna vystavené práce detí z troch popradských ZUŠ na tému Nakresli Rallye.

K samotným prihláseným posádkam. Doposiaľ sa prihlásilo 63 súťažných dvojíc z toho je 16 zahraničných posádok z piatich krajín, zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska a Švédska. V spolupráci s organizátormi Valašskej rally sme vytvorili aj Tatransko-Valašský pohár, súťaž do ktorej sa môžu prihlásiť iba posádky štartujúce na českej súťaži a na Rallye Tatry.

Záštitu nad podujatím prevzal minister školstva, vedy, výskumu a športu Peter Plavčan, ktorý sa osobne zúčastní otváracieho ceremoniálu na štartovacej rampe pred OC Forum. K ďalším hosťom, ktorí prijali pozvanie do Popradu sa vyjadrí Eduard Markovič, čestný predseda organizačného výboru.

 

Časový harmonogram Rallye Tatry 2017

Majstrovstvá Slovenska v rally

25. máj – štvrtok

10.00 h – otvorenie servisného parkoviska (areál bývalých vojenských kasární Poprad-Západ)

10.30 h – začiatok obhliadky trate. Koniec obhliadky v piatok 15.00 h

18.00 h – autogramiáda najlepších jazdcov (OC Forum Poprad)

 

26. máj - piatok

06.30 h – administratívne preberanie (riaditeľstvo súťaže NTC, Športová 2 , Poprad)

07.00 h - technické preberanie vozidiel (areál bývalých vojenských kasární Poprad-Západ)

08.00 h – otvorenie tlačového strediska (riaditeľstvo súťaže NTC, Športová 2 , Poprad)

10.00 h až 13.00 h – predsúťažné testovanie vozidiel (účelová komunikácia Hozelec – Úsvit)

14.30 h – zverejnenie zoznamu prihlásených posádok (oficiálna informačná tabuľa - NTC)

16.18 h – slávnostný štart súťaže (Námestie sv. Egídia pri OC Forum Poprad)

17.05 h – štart RS Novoveská Huta 1

18.50 h – štart RS Novoveská Huta 2

22.03 h – štart RS Poprad – okruh

 

27. máj – sobota

08.58 h – RS Bystré 1

09.58 h – RS Mlynky 1

10.14 h – RS Hnilec 1

12.18 h - RS Mlynky 2

12.34 h – Hnilec 2

14.09 h – Bystré 2

15.00 h – slávnostné vyhlásenie výsledkov (Námestie sv. Egídia, OC Forum Poprad)

 

Uzávierky ciest

úsek Hozelec – Úsvit

26. mája od 09.00 h do 14.00 h (shakedown - testovacia rýchlostná skúška)

 

úsek Novoveská Huta – Mlynky

26. mája od 16.00 h do 21.00 h

 

mesto Poprad

cesta 1/18 od Tesca po cirkevnú školu a Partizánska ulica

25. mája od 20.00 h do 24.00 h (obhliadka trate)

26. mája od 20.00 h do 01.00 h

 

úsek Sp. Bystré – Poprad, cez Visovú

27. mája od 08.00 h do 11.30 h

od 13.00 h do 16.00 h

 

úsek Mlynky – Hnilec

27. mája od 09.00 h do 14.00 h

 

úsek Hnilec – Gemerská Poloma

27. mája od 09.15 h do 14.15 h


 
 

Dopravné obmedzenia v súvislosti s RALLYE TATRYVytlačiť
 

V súvislosti s konaním 44.ročníka Rallye Tatry dôjde k viacerým obmedzeniam cestnej premávky. V samotnom Poprade bude obmedzená doprava v západnej časti mesta - uzávierka sa bude týkať Partizánskej ulice a tiež cesty 1/18 od Tesca po cirkevnú školu. Podrobnosti obchádzky na priloženej infografike. Časy a rozsah všetkých plánovaných uzávierok ciest:

mesto Poprad
cesta 1/18 od Tesca po cirkevnú školu a Partizánska ulica
25. mája od 20.00 h do 24.00 h (obhliadka trate)
26. mája od 20.00 h do 01.00 h

uzavierky_RT.jpg

úsek Hozelec – Úsvit
26. mája od 09.00 h do 14.00 h (shakedown - testovacia rýchlostná skúška)

úsek Novoveská Huta – Mlynky
26. mája od 16.00 h do 21.00 h

úsek Sp. Bystré – Poprad, cez Visovú
27. mája od 08.00 h do 11.30 h
od 13.00 h do 16.00 h

úsek Mlynky – Hnilec
27. mája od 09.00 h do 14.00 h

úsek Hnilec – Gemerská Poloma
27. mája od 09.15 h do 14.15 h


 
 

MDD v Poprade s veľkolepou oslavou v centre mestaVytlačiť
 

Mesto Poprad pripravilo pre deti pri príležitosti ich sviatku bohatý program, v ktorom sa predstavia účinkujúci z celého Slovenska. Hlavný program sa uskutoční v nedeľu 28.mája 2017 od 10:00 na Námestí sv. Egídia. Obľúbené rozprávky zahrajú divadlá Portál z Prešova, Clipperton z Banskej Bystrice a Actores z Rožňavy. Veľkolepý Cirkus obrov plný zábavy a fantázie predvedie Creative Shows z Bratislavy. Vyvrcholením nedeľňajšieho programu bude koncert Mira Jaroša.

V centre Popradu nebudú v tento deň chýbať stánky s občerstvením a stánky plné sladkostí, deti budú mať všetky atrakcie k dispozícii zadarmo. Najmenších Popradčanov poteší aj Mestská informačná kancelária, ktorá bude v tento deň bezplatne požičiavať šliapacie retro autíčka, novinkou budú odrážadlá pre najmenšie deti.

Súčasťou osláv MDD v Poprade bude už v sobotu 27.5.2017 program Ja a môj psík, v ktorom sa môžu deti predviesť so svojimi psíkmi a spoločne súťažiť o pekné odmeny. Súťažiť sa bude na školskom dvore ZŠ na Ul. mládeže.

Súčasťou programu osláv MDD budú aj tradičné tvorivé dielne v Dome kultúry v pondelok o 12:00.

Na záver programu MDD v Poprade sa vo štvrtok 1.júna môžu najmenší tešiť na premietanie rozprávky Lichožrúti v kine Tatran s voľným vstupom pre všetky deti.

„Príprave programu pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme venovali maximálnu pozornosť. Je to darček mesta všetkým popradským deťom a ich rodičom. Verím, že počasie nám bude priať a centrum Popradu zažije krásnu oslavu tohto sviatku, “ informoval primátor mesta Jozef Švagerko.

Hlavný program, ktorý je naplánovaný na nedeľu 28.5.2017 o 10:00 na Námestí sv. Egídia, bude v prípade nepriaznivého počasia presťahovaný do Domu kultúry v Poprade.

mdd.jpg


 
 

Talentové skúšky do ZUŚVytlačiť
 

zus.jpg


 
 

Občianska hliadka v Matejovciach sa osvedčila, samospráva bude v projekte pokračovaťVytlačiť
 

V Matejovciach bude opäť pôsobiť občianska hliadka. Mesto Poprad uspelo s projektom občianskej hliadky, ktorý bude realizovaný v rámci Národného projektu „Podpora zamestnávania UoZ prostredníctvom vybraných aktívnych opatrení trhu práce“ finančne podporovaného Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny UPSVR Poprad. Poslaním štvorčlennej občianskej hliadky bude ochrana verejného poriadku a životného prostredia v časti mesta Matejovce. Občianske hliadky začnú pracovať 3.apríla a v rámci trvania projektu budú v nasadení do 31.decembra 2017.

Mesto Poprad sa do tohto programu rozhodlo vstúpiť na základe potreby zintenzívnenia ochrany verejného poriadku ako aj na základe požiadaviek obyvateľov tejto časti mesta, ktorí sa na samosprávu obracali s požiadavkami na riešenie problémov v spolunažívaní s miestnym rómskym obyvateľstvom.

Počas realizácie projektu v roku 2016 členovia občianskej hliadky najčastejšie pomáhali pri riešení týchto činností:

- zabezpečovanie bezpečnosti žiakov pri prechode pre chodcov počas cesty do školy a zo školy,

- fyzické útoky v marginalizovanej rómskej komunite,

- zabezpečovanie ochrany verejného majetku,

- kontrola športovísk a ihrísk,

- kontrola maloletých detí a mladistvých z rómskej komunity na verejnom priestranstve bez dozoru rodičov po 22.00 hodine.

V rámci spolupráce s odborom sociálnym MsÚ v Poprade členovia občianskej hliadky participovali na konkrétnych prípadoch riešenia problémov v rómskej komunite ( organizovali a dohliadali na upratovacie brigády okolia Staničnej ulice v Matejovciach a boli prítomní aj počas deratizácií a dezinsekcií v tejto lokalite).

„Zriadenie a činnosť občianskych hliadok prispeli k zlepšovaniu sociálnych vzťahov na lokálnej úrovni a hlavnou výhodou je to, že členovia občianskych hliadok mali prirodzenú autoritu, dobrú miestnu a osobnú znalosť komunity (rodinné väzby, spolunažívanie jednotlivých členov komunity a pod), čo napomáhalo k identifikácii problémov a naopak, komunita poznala členov hliadky a dôverovala im. Taktiež je možné konštatovať, že aj ostatné zložky záchranného systému ako sú PZ SR, mestská polícia, Hasičský a záchranný zbor SR, pracovníci samosprávy a štátnej správy a Záchranná zdravotná služba mali s činnosťou občianskych hliadok najmä dobré skúsenosti,“ informoval náčelník Mestskej polície Poprad Štefan Šipula.

Projekt „Šanca na zamestnanie“, v rámci ktorého boli vytvorené štyri pracovné miesta členov občianskej hliadky, trval do 31. 12. 2016. Mesto Poprad preto v snahe zistiť názor samotných obyvateľov Matejoviec, či aktuálna situácia v Matejovciach vyžaduje pôsobenie občianskej hliadky i v ďalšom období, zrealizovalo dotazníkový prieskum, do ktorého sa zapojilo 142 občanov, z toho 112 žien a 30 mužov vo veku od 16 do 83 rokov. Až 73% zúčastnených respondentov bolo presvedčených, že pôsobenie občianskej hliadky v Matejovciach malo význam a je potrebné, aby tam pôsobila aj naďalej.


 
 
Položky 41-45 z 1226

Voľné pracovné miesta

Dnes má službu:

Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

ďalšie dni

Nedeľa 22.10.
Avena - pri hoteli Tatra
Karpatská 3273/11,
Poprad

052/788 17 52

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Pondelok 23.10.
Adus, Mnoheľova 2
Mnoheľova 2,
Poprad

052/428 31 34

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Utorok 24.10.
Dr.Max - Francisciho
Francisciho 4977/22,
058 01 Poprad
Streda 25.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Štvrtok 26.10.
Včela - oproti nemocnici
Tatranské nám. 1

052/772 36 67

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Piatok 27.10.
Ekolekáreň, OC FORUM
Námestie sv. Egídia 3290/124

0910 888 091

Pondelok - Nedeľa
08:00 - 20:00

Sobota 28.10.
Lekáreň Nemocnice Poprad a.s.
Banícka 803/28,
Poprad

052/712 52 62

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Nedeľa 29.10.
Victoria - pri autobusovej stanici
Drevárska 453/1

052/772 14 77

Pondelok - Piatok
18:00 - 22:00

Sobota - Nedeľa, Sviatky
8:00 - 22:00

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka