Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Popradčanka mesiaca - Miriama Trembáčová

04.05.2021

"Rubrika o Popradčanoch, ktorí svojou činnosťou zviditeľňujú naše mesto"

Popradčanka mesiaca - Miriama Trembáčová

V mesiaci máj vám predstavujeme: MIRIAMU TREMBÁČOVÚ - opernú speváčku, ktorú môžete vidieť aj v predstaveniach v Štátnej opere v Banskej Bystrici.

  • Miriama navštevovala Základnú školu s materskou školou na Dostojevského ulici. Strednú školu vyštudovala na konzervatóriu v Žiline a Vysokú školu na Akadémii umení v Banskej Bystrici pod vedením Mgr. art Alžbety Trgovej ArtD. Počas strednej školy študovala pol roka na Istituto di Vincenzo Bellini v Catanii na Sicílii.
  • Už ako malé dieťa si doma rada robila vlastné koncerty s jej vymyslenými aj čerstvo naučenými piesňami. Keď bola staršia, rodičia ju prihlásili do folklórneho súboru Letnička, kde sa prvýkrát učila vystupovať pred obecenstvom. Neskôr sa k tomu pridal aj klavír pod vedením Evy Karhútovej a spev pod vedením Jany Kočanovej, a práve vtedy začala prvýkrát uvažovať nad tým, že by spev chcela aj vyštudovať.
  • Prihlásila sa na prijímačky na Konzervatórium v Žiline v odbore operný spev a na jej vlastné prekvapenie ju prijali. Práve tento moment jej zmenil život. Dostala som sa k profesorke MgA. Martine Polievkovej ArtD., vďaka ktorej sa do opery zamilovala.
  • Prvou operou, ktorú Miriama videla, bola Pucciniho Bohéma v SND v Bratislave a dodnes si pamätá ako ju to ohromilo.
  • Vystupuje nielen v opere, ale aj v amatérskych súboroch, na hradoch, v kostoloch. V Štátnej opere účinkuje v detskej hudobnej rozprávke Ružové kráľovstvo, kde stvárňuje postavu Ruženky a v známom muzikáli Hello Dolly, kde stvárňuje vtipnú postavu naivnej a čistej Minnie Fay. Spieva v ženskom vokálnom kvartete 4 L´amour, ktoré založila sólistka Štátnej opery v Banskej Bystrici Katarína Procházková.
  • Ako sama tvrdí, opera, to sú príbehy, ktoré dojímajú sami o sebe k slzám a miešajú sa s nádhernými hlasmi, ktoré umocňuje silný orchester. A to všetko naraz v jednom okamihu, naživo a neopakovateľne.

Viac sa o Miriame Trembáčovej dočítate v májovom vydaní Mesačníka Poprad.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.