Poprad

Oficiálne stránky mesta Poprad

Copyright © 2021 Mesto Poprad. Všetky práva vyhradené.
Web realizovala spoločnosť Lomtec.com

Ľadová plocha na Starom Juhu je už skoro hotová

22.07.2021
Ľadová plocha na Starom Juhu je už skoro hotová

S výstavbou ľadovej plochy v lokalite Starý Juh, ktorá bola jedným z predvolebných sľubov primátora Antona Danka sa začalo 6. apríla. V štádiu dokončovacích prác je momentálne samotná technologická časť a to chladenie ľadovej plochy. Včera od ranných až do neskorých nočných hodín prebiehala betonáž dosky, a tak je celá technológia pod čerstvým betónom.

„Týmto by som chcel poďakovať obyvateľom okolitých bytov, ktorí museli znášať túto prácu, pretože nie je možné betonáž prerušiť. Oznámili sme to obyvateľom a ďakujem im za porozumenie a strpenie hluku či svetla,“ uviedol primátor Anton Danko.

Termín ukončenia prác sa predĺžil o 15 dní, pretože sa vyskytli práce naviac, hlavne čo sa týka výkopových prác a prác v súvislosti s realizáciou oporného múrika vo vstupnej časti. Osadené sú už jednotlivé prvky fitness ihriska, hrubé stavby skladov a sociálnych zariadení, kde prebiehajú vnútorné dokončovacie práce resp. pokračujúce práce.

„V súčinnosti s hokejbalovým klubom sa snažíme nájsť správny povrch, ktorý bude vyhovujúci pre hokejbal a taktiež časomieru, ktorá nebola predmetom dodávky, ale bude pre hokejbalový klub zabezpečená,“ vysvetlila vedúca odboru výstavby MsÚ Poprad Kristína Horáková.

Stavba by mala byť hotová do konca augusta. Po prevzatí stavby od zhotoviteľa je mesto povinné zabezpečiť kolaudačné konanie a následne bude môcť byť ľadová plocha užívaná.

Galéria

Mestský úrad v Poprade

Nábrežie Jána Pavla II. 2802/3
058 42 Poprad
Tel.: + 421 52 7167 111
E-mail: podatelna@msupoprad.sk
IČO: 00326470
DIČ: 2021031144

Sociálne siete

Aj my ideme s dobou a preto sme aj my na sociálnych sieťach, kde s nami môžete komunikovať.