Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Mesto Poprad

Kultúrne podujatia
Športové podujatia

Mesto financovať prípravu pozemkov nebude Vytlačiť
 

Stretnutie žiadateľov o pozemky s vedením mesta   Poslankyňa MsZ Helena Mezenská   Vyjadrenie názoru žiadateľa Ondreja Gecelovského
Mesto Poprad nebude v blízkej budúcnosti financovať prípravu územia pre individuálnu bytovú výstavbu v lokalite Kvetnica. S požiadavkou na zabezpečenie infraštruktúry pre výstavbu rodinných domov prišli žiadatelia o pozemky na stretnutie s vedením mesta. To na základe rozhodnutia Mestského zastupiteľstva ešte v januári predalo pozemky za 16,60 € (500, korún) za m².

„Som zásadne proti tomu, aby sa 55 000 obyvateľov Popradu vyskladalo na rodinné domy pre 48 vyvolených, ktorých si našla pani poslankyňa Mezenská,“ uviedol primátor Popradu Anton Danko. „ Našou filozofiou je výstavba nájomných bytov, ktorými dokážeme uspokojiť viac ľudí ako 48 žiadateľov.“

Za posledné obdobie bolo v Poprade postavených vyše 80 nájomných bytov. Ďalšie by mali pribudnúť na sídlisku Juh 4, ktoré by sa malo začať stavať ešte v tomto roku. Podľa jedného zo žiadateľov o pozemok pre výstavbu rodinného domu, Ondreja Gecelovského, by od mesta chceli len to, aby samospráva urobila nejaké významné kroky pre individuálnu bytovú výstavbu. Mesto by malo podľa žiadateľov o pozemok pre výstavbu rodinných domov pripraviť územie. Podľa Gecelovského by to nebolo zvýhodňovanie jednej skupiny ľudí, keďže v cene pozemku by boli zohľadnené náklady na výstavbu infraštruktúry.

„Možno by to nestálo 3000 korún, ako sa dnes bežne ponúka,“ uviedol Gecelovský.

Za výzvou o kúpu pozemkov stojí poslankyňa Mestského zastupiteľstva v Poprade Helena Mezenská, ktorá kritizovala magistrát za súčasnú politiku bývania. Podľa Mezenskej v Poprade je požiadavka zo strany obyčajných ľudí na výstavbu rodinných domov.

„Najväčší problém je podľa mňa v tom, že tieto témy sa s ľuďmi vôbec nerozdiskutovali. Za múrmi mestského úradu sa komorne odsúhlasovali predaje, o ktorých občania ani netušili,“ uviedla Mezenská.

Akékoľvek spochybnenia kupcov a ceny odmietol poslanec MsZ, predseda majetkovoprávnej komisie a člen Mestskej rady Milan Lučivjanský.

„V tomto zastupiteľstva sa pozemky v intraviláne mesta predávali za cenu v intervale 1050 až 5000 korún za m²,“ vysvetlil Milan Lučivjanský.

Na stretnutí žiadateľov o pozemky s vedením mesta verejnosť zaujímalo, či vôbec má plochy vyčlenené na výstavbu rodinných domov.

„Máme vyčlenené plochy na občiansku vybavenosť, polyfunkciu, zeleň aj na individuálnu bytovú výstavbu,“ povedala vedúca odboru výstavby MsÚ Kristína Horáková.

(mas)
 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka