Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Materská škola na Tranovského ulici vstúpi prestavbou do 21.storočia Vytlačiť
 

Materská škola na Tranovského ulici v Poprade – Veľkej bude prvou popradskou škôlkou, ktorá sa po dlhých rokoch dočká novej prístavby ako aj prestavby jestvujúceho objektu. „Za posledných 40 rokov nebola v Poprade zrekonštruovaná komplexne žiadna materská ani základná škola. Školská infraštruktúra bola vo vysokých objemoch zanedbaná, preto sme to začali meniť. Škôlka Tranovského tak bude prvá po toľkých rokoch, ktorá sa ide zrekonštruovať,“ uviedol viceprimátor Popradu Igor Wzoš. „Je dobrou správou pre všetky deti, ktoré škôlku navštevujú i budú navštevovať, že bude krásne zrekonštruovaná. Rekonštrukcia by mala začať v priebehu letných prázdnin s tým, že od septembra bude otvorená v čiastočne obmedzenom režime,“ doplnil Wzoš. Stavba by mala byť podľa ZoD ukončená do 197 kalendárnych dní od odovzdania staveniska.

Investícia v hodnote 910 tisíc eur bola schválená z mestského rozpočtu. Samospráva zároveň podala projekt na zníženie energetickej  náročnosti budov, ktorým sa uchádza o spolufinancovanie z európskych zdrojov vo výške 320 tisíc eur.   

Celá stavba je rozvrhnutá do troch etáp, pričom etapy sú rozvrhnuté tak, aby počas každej z nich bola prevádzka škôlky zabezpečená. „Prvá etapa znamená premiestnenie zdroja tepla do nových priestorov v rámci objektu, druhá etapa je riešená ako prístavba k jestvujúcemu objektu a úprava polovice objektu, posledná tretia etapa je finalizácia celého objektu a úprava posledných existujúcich častí. Zmyslom celej rekonštrukcie bolo vytvoriť škôlke taký štandard, aký má zariadenie tohto druhu mať. Čiže namiesto súčasných provizórnych malých počtov zariaďovacích predmetov na toaletách a malých výmer miestností by škôlka mala dostať úplne plnohodnotné parametre, tak ako má mať nový  objekt pre takúto funkciu,“ uviedol projektant Branislav Rzyman.

Rekonštrukcia škôlky je dlhoočakávanou udalosťou. „Riešime to už 5 rokov. Tešíme sa na to, že naša budova bude oveľa väčšia. Vytvoria sa nové priestory – triedy, šatne, sociálne zázemie, ktoré je potrebné pre deti i zamestnancov. Tešíme sa my, deti i rodičia. Táto prestavba je naozaj potrebná. Veríme, že všetci pochopia túto našu situáciu a podporia nás tým, že budú trpezliví a zhovievaví,“ uviedla  Bibiána Repašská, zástupkyňa riaditeľa pre MŠ. V súčasnosti navštevuje škôlku 95 detí, kapacita sa po rekonštrukcii navýši o 15 detí.

Okrem škôlky na ulici Tranovského pripravuje mesto Poprad investície vo výške 550 tisíc eur aj do škôlky na Podtatranskej ulici. „Na financovanie rozšírenia jej kapacity - dobudovanie prístavby vrátane stavebných úprav existujúcich objektov a interiérového vybavenia-získala samospráva nenávratný finančný príspevok vo výške 95 percent nákladov zo zdrojov Európskej únie a štátneho rozpočtu,“ informoval primátor Popradu Jozef Švagerko. 


 
 

Uvítali by ste trasu cyklistického chodníka:

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka