Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Mesto Poprad vyhlasuje architektonickú súťaž na novú podobu Námestia sv. Egídia a širšieho centraVytlačiť
 

centrum.jpg

Mesto Poprad vyhlasuje verejnú anonymnú urbanisticko-architektonickú súťaž návrhov „Širšie centrum a Nám. sv. Egídia“.

Predmetom súťaže je vypracovanie konceptu urbanistického riešenia časti centrálnej mestskej zóny (urbanistický okrsok A) vymedzenej plochou pre Územný plán zóny Centrum (ÚPN-Z Centrum) a prípadných priľahlých priestorov a priemet koncepcie do podrobnejšieho riešenia priestoru Námestia sv. Egídia a priľahlých priestorov. Účelom súťaže je nájsť optimálne riešenie, ktoré bude slúžiť ako podklad pre spracovanie Územného plánu zóny Centrum (ÚPN-Z Centrum) podľa ÚPN mesta Poprad so stanovením podrobných regulatívov pre rozvoj územia a rekonštrukciu námestia.

„Uvedená súťaž patrí medzi najlukratívnejšie a najzaujímavejšie súťaže tohto typu, teda urbanisticko-architektonických súťaží, pretože k riešeniu centra 50 tisícového mesta sa nepristupuje každý rok. Myslím si, že pôjde o zaujímavú súťaž a veríme, že sa do nej zapojí čo najviac kolegov nielen zo Slovenska, ale aj zahraničia. Architektom a ich kreativite sme ponechali dostatočný priestor na to, aby priniesli niečo výnimočné pre riešenie centra mesta tak, aby Poprad bol opäť niečím zaujímavý,“ uviedol predseda Rady pre priestorové plánovanie mesta Poprad Martin Baloga.

„Verím, že rozbehnutý proces prinesie dôležité impulzy  pre ďalší rozvoj a využitie nášho námestia. Dúfam, že sa do súťaže zapojí čo najviac uchádzačov a získané návrhy architektonického riešenia budú čo najlepšie,“ doplnil primátor Popradu Jozef Švagerko.

O výsledku súťaže rozhodne súťažná porota, zložená zo zástupcov Slovenskej komory architektov, České komory architektů, Slovenskej technickej univerzity Bratislava a Mesta Poprad.

Termín na odovzdanie súťažných návrhov je 01.10.2018 do 14:00 hod.

Na stiahnutie:

Súťažné podmienky

Súťažné pomôcky

 

Mesto Poprad v zmysle súťažných podmienok vyhlásenej súťaže „Širšie centrum a Nám. sv. Egídia“ zverejňuje odpovede na otázky k vysvetleniu súťažných podmienok, doručené v lehote na komunikáciu s účastníkmi do 03.08.2018 do 14.00 hod.

                              

Otázky a odpovede, príloha A - tu

Príloha B - tu


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka