Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Na zimnom štadióne vymenili chladenie a postavili novú hraciu plochuVytlačiť
 

z5.jpg   z3.jpg

z4.jpg   z9.jpg

Na popradskom zimnom štadióne vrcholí rekonštrukcia ľadovej plochy a výmena technológie chladenia. Mesto Poprad pristúpilo k rekonštrukcii z dôvodu vážneho poškodenia pôvodnej ľadovej plochy, ktorá začala praskať a na niektorých miestach poklesla až o 8 cm. „Statik rozhodol, ako musíme postupovať a aká hrubá musí byť nová základová doska, ktorá bola položená na pôvodnú a navyše ukotvená do strán, takže siaha od tribúny po tribúnu. Na novú základnú stabilizačnú dosku bol položený chladiaci rošt, nasledovať bude zálievka betónom v hrúbke 10cm, čo predstavuje množstvo približne 220m3 betónu. Po vyleštení plochy bude táto natretá na bielo a pripravená na výrobu ľadu,“ informoval viceprimátor Anton Andráš.

„Doterajší systém nepriameho chladenia nahradí po novom priame chladenie čpavkom. Tento systém by mal byť finančne výhodnejší, pretože náklady na chladenie by mali byť nižšie o 40 percent. Nový spôsob chladenia zníži energetické náklady, ďalšia úspora nastane  vďaka použitiu tepelného čerpadla, ktoré využije zvyškové teplo na ohrev teplej vody a kúrenie v šatniach a kanceláriách. Pri súčasných nákladoch by sme tak mali dokázať  prevádzkovať dva zimné štadióny,“ informoval primátor Popradu Jozef Švagerko.

V strojovni boli inštalované dva kompresory tak, aby bola možnosť doplniť ich o tretí pre potrebu novej tréningovej hokejovej haly, ktorá by sa mala začať stavať v septembri. Jeden kompresor by mal zvládnuť chladenie aj v letných mesiacoch, takže ľad by od budúcej sezóny mohol byť na popradskom štadióne po celý rok.

Práce na štadióne začali v apríli, v auguste by sa už na zimnom štadióne malo korčuľovať. „Zatiaľ ide všetko podľa termínov, chladiť by sme chceli začať tak, aby sme 10.augusta mali ľad k dispozícii,“ doplnil primátor Švagerko.

Náklady na rekonštrukciu, ktorá realizuje spoločnosť Frost-service z Lednických Rovní predstavujú sumu vyše 850 tisíc eur.  

Okrem výmeny chladiacej technológie a rekonštrukcie ľadovej plochy bola na zimnom štadióne inštalovaná aj nová zvuková aparatúra.


 
 

Voľné pracovné miesta

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

Mobilné ľadové plochy

Prevádzkový čas ľadovej plochy pri Aréne Poprad od 6.12.2018
každý deň od 10:00 -20:00 hod.
Ľadová plocha pri Aréne bude každý týždeň v utorok, stredu a piatok do 11:30 pre verejnosť uzatvorená. V tomto čase je vyhradená pre materské školy.

REGIÓN VYSOKÉ TATRY


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka