Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Primátor slávnostne prijal hokejovú legendu Vytlačiť
 

mala foto 2.jpgPopradská hokejová ikona Arne Kroták v úvode nového roka ohlásil koniec aktívnej hráčskej kariéry. Rozhodol sa tak vo veku 46 rokov. V pondelok ho pri tejto príležitosti na pôde mestského úradu prijal primátor mesta Poprad Anton Danko.

Arne Kroták sa ako hráč zapísal do sŕdc fanúšikov nielen v Poprade. Úctyhodných je jeho 22 sezón odohraných v rodnom Poprade, no majstrovský titul nikdy nezískal. Pôsobil aj v Košiciach, Zlíne, Třinci, či francúzskom Nice. V najvyššej súťaži absentuje od sezóny 2017/2018, kedy odohral posledný zápas v najvyššej súťaži presne pred rokom 26. januára 2018 proti Novým Zámkom. V aktuálnej sezóne nastúpil na päť zápasov za druholigový Kežmarok a tu si vyskúšal i pozíciu asistenta trénera a prácu s mládežou. I keď ho seniorské reprezentačné pozvánky obchádzali, v najvyššej slovenskej súťaži sa zaradil medzi neprekonateľných rekordérov. Nastúpil celkovo na 1 259 zápasov, v ktorých strelil 520 gólov a získal 1 135 kanadských bodov.

Mesto Poprad si túto hokejovú legendu so slovenských ligových klzísk v pondelok patrične uctilo. „Bolo to dojímavé a milé, mal som slzy na krajíčku. Posledný impulz prišiel minulý rok v novembri, keď som sa zranil a skúšal som sa vrátiť, ale už to nešlo. Vek človek neoklame. Aj môj posledný tipsportligový zápas proti Novým Zámkom ma však utvrdil v tom, že sa už pomaly ten koniec blížil. Najťažším momentom v kariére bol pre mňa prechod do seniorského hokeja, keď som ako osemnásťročný prestúpil do Košíc, no najhorším momentom bol pre mňa koniec v rodnom klube. Zažil som však pri hokeji veľa radosti a vždy ma potešil plný popradský štadión. Veľmi rád spomínam na sezónu 2005/2006, kedy sme nešťastne prehrali vo finále, čo sú zároveň aj zmiešané pocity. Určite mi ten titul chýba, pretože za 28 rokov mojej kariéry som bol vždy len druhý. Bol by som rád, keby aj ďalšie moje kroky boli hokejové, ale nebude to záležať len odo mňa. Veľmi rád by som pôsobil ako tréner, pretože v tejto pozícii sa cítim dobre,“ uviedol Arne Kroták, ktorý by sa rád rozlúčil aj s fanúšikmi v podobe exhibičného rozlúčkového zápasu. „Arne bol výnimočným hokejistom a myslím si, že na podobného hokejistu budeme čakať dlhé roky. Veľmi si

vážim jeho rekordné pôsobenie v rodnom Poprade. Bol som hokejovým rozhodcom a zvykol som aj Arnemu dávať tresty, ale dnes som urobil výnimku a vzdal som hold ja jemu,“ dodal primátor Popradu Anton Danko.

 

Autor: Noviny Poprad

Foto: Oliver Ondráš


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka