Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Viva Italia 2019 - Poprad navštívil Sardíniu Vytlačiť
 

 

1.jpg

 

Už onedlho sa v Poprade uskutoční 7. ročník festivalu VIVA ITALIA.

Od 12. do 15. júna 2019 bude mať Poprad chuť Talianska. Hosťovským regiónom tohto ročníka bude tentokrát  Sardínia s delegáciou zhruba 60 ľudí vrátane umelcov či podnikateľov.

Pri tejto príležitosti bola v sardínskom meste Oristano, ktoré je hlavným partnerom projektu a v meste Monti začiatkom tohto týždňa podpísaná dohoda o participácií Sardínie a zosieťovaní vystavovateľov na tomto festivale. Dohodu podpísali miestna zástupkyňa CR a PR Stefania Zedda, zástupkyňa produktívnych činností Pupa Tarantinti a viceprimátor mesta Poprad Ondrej Kavka. „Mesto Poprad si veľmi váži kultúru a históriu Sardínie ako aj  jej špecifiká. Sme poctení tým, že prijali pozvanie na 7. ročník Viva Italia a veríme, že zo Slovenska a z nášho mesta si Sardínčania odnesú nádherné zážitky,“ dodal viceprimátor  Ondrej Kavka. 

Jedinečnú pouličnú taliansku atmosféru v Poprade zabezpečí 40 gastro- stánkov z rôznych talianskych regiónov, vo večerných hodinách spríjemní atmosféru na námestí  Street-bands. Okrem tradičných stánkov s jedlom a talianskeho trhu sa v tomto roku po prvý krát uskutoční aj „Sardínske mestečko“ venované výlučne sardínskym hosťom s kuchyňou, hudbou a dielňami.

 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka