Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu
Poprad
 
 

Otvorenie športového areálu Vytlačiť
 

1.jpg7.jpg

ZŠ a MŠ  na Komenského ulici má nový multifunkčný športový areál. Prestrihnutím pásky ho dnes slávnostne otvoril primátor mesta Poprad Anton Danko a riaditeľka ZŠ a MŠ na Komenského ulici Monika Strnková. 

Mesto tento areál vybudovalo z vlastných finančných zdrojov. Multifunkčná zóna sa začala stavať v júli 2018 a stála 340 000 eur. Obsahuje atletický sektor v ktorom sa nachádza atletická šprintérska dráha, atletický bežecký ovál, sektor pre vrh guľou, sektor pre skok do diaľky, sektor pre skok. 

Multifunkčné ihrisko s rozlohou 43x22 m  je určené na hádzanú, futbal, tenis. Ďalšie multifunkčné ihrisko slúži na basketbal. Nechýba ani detské ihrisko s lanovou pyramídou, reťazovou trojhojdačkou, šplhacou zostavou, reťazovou lavicou, kladinou na pružinách a vežovou zostavou. Areál obsahuje aj fitpark.

„To, že máme nový športový areál, pridá hodnotu našej škole, ale aj samotnému mestu, keďže je jeden z najmodernejších v Poprade," zhodnotila riaditeľka školy Monika Strnková.

„Je to jeden z najväčších areálov v meste, okrem Juhu III je to druhé také ihrisko, kde sú všetky multifunkčné plochy pre rôzne druhy športov, " priblížila vedúca odboru výstavby na MsÚ Poprad Kristína Horáková.

Športový areál bude cez pracovné dni od pondelka do piatka otvorený od 7.00 do 16. 00 len pre žiakov školy. Od 16.00 do 19. 00 pre verejnosť. Počas víkendov i letných prázdnin bude otvorený od 9.00 do 19.00.

V tomto roku chce mesto pristúpiť k realizácii multifunkčného ihriska vo vnútrobloku na Jarnej ulici, ktoré bude určené pre deti, mládež, ale aj staršiu generáciu Popradčanov. Pripravujeme tiež projektovú dokumentáciu na detské ihriská v rámci celého mesta - pôjde o sídliská Juh a Západ a centrum mesta. V areáli Centra voľného času pribudne tento rok aj ľadová plocha," dodala opäť vedúca odboru výstavby Kristína Horáková.

Odbor školstva, mládeže a športu v Poprade má pripravený audit ihrísk pri školách na území mesta. „Väčšie či menšie ihriská sú  takmer pri každej škole, , bolo by však potrebné vytvoriť takýto areál aj pri ZŠ na Francisciho ulici. Nachádzajú aj dve stredné školy, takže možno by bolo vhodné spojiť finančné prostriedky, pretože v centre mesta chýba takáto športová zóna," skonštatovala vedúca odboru školstva, mládeže a športu MsÚ Poprad Edita Pilarová.


 


 
 

logo Visit Poprad

logo Kino Tatran

logo City Monitor

logo Mestský útulok Poprad

Voľné pracovné miesta

logo Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, Poprad

Poruchové služby

Elektrina
0800 123 332
0850 123 333

Plyn
0850 111 727

Voda
052 7729 548

Verejné osvetlenie
052 7897 651
formulár

REGIÓN VYSOKÉ TATRY

logo Región Vysoké Tatry


Deutch version
English version
Poľská verzia
Russkij jazyk
Úvodná stránka